rozwińzwiń

Historia kina

Okładka książki Historia kina Philip Kemp
Okładka książki Historia kina
Philip Kemp Wydawnictwo: Arkady film, kino, telewizja
576 str. 9 godz. 36 min.
Kategoria:
film, kino, telewizja
Wydawnictwo:
Arkady
Data wydania:
2019-02-14
Data 1. wyd. pol.:
2019-02-14
Data 1. wydania:
2019-10-10
Liczba stron:
576
Czas czytania
9 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788321350578
Tłumacz:
Anna Wajcowicz
Tagi:
film kino historia kina historia filmu
Średnia ocen

7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
38 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
225
73

Na półkach: ,

Prawdziwa gratka dla każdego, kto kocha filmy. Można się cofnąć w czasie i płynąć wraz z rozwojem kina cyfrowego.
Zapraszam Was do mojej wideo zachęty:

Prawdziwa gratka dla każdego, kto kocha filmy. Można się cofnąć w czasie i płynąć wraz z rozwojem kina cyfrowego.
Zapraszam Was do mojej wideo zachęty:

Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
245
61

Na półkach: , ,

Książka-encyklopedia, chronologicznie przedstawia historię kina, tendencje i nurty na przestrzeni wieku oraz sylwetki ważnych postaci.
Nie nadaje się niestety do przeczytania w całości, jest to po prostu źródło dla głodnych wiedzy. Wybrane filmy ukazane są dokładniej, kadry filmowe pokazują kilka istotnych w nich momentów, przedstawiony zostaje film w kontekście epoki itp. Jak już mówiłam- bardziej encyklopedyczna forma.
Wszystko wyłożone jest przejrzyście, jednak czasami brakowało mi rzeczy dość istotnych, jakiś filmów, które uważam za ważne, które sama chętnie bym w tej książce zamieściła. Ponieważ jednak nie ma miejsca, by wymienić wszystkie, rozumiem. Mimo to są tu rozwinięte drogi rozwoju filmu w różnych krajach i czasie, filmy sowieckie, niemieckie, hollywoodzkie, powojenne, nieme itd.
Można przejrzeć, zajrzeć, a nuż coś zainteresuje.

Książka-encyklopedia, chronologicznie przedstawia historię kina, tendencje i nurty na przestrzeni wieku oraz sylwetki ważnych postaci.
Nie nadaje się niestety do przeczytania w całości, jest to po prostu źródło dla głodnych wiedzy. Wybrane filmy ukazane są dokładniej, kadry filmowe pokazują kilka istotnych w nich momentów, przedstawiony zostaje film w kontekście epoki itp....

więcej Pokaż mimo to

avatar
1570
1552

Na półkach:

Z fascynacji filmem
Niezależnie od tego, czy preferujemy kino, czy też pozostajemy wierni książkom, fenomen wielkiego ekranu jest niezaprzeczalny. Sam rozwój kinematografii to fascynująca historia, na którą składa się wiele przełomowych momentów. Co więcej, tej rozwój trwa do dziś, wraz z rozwojem technologii i zapewne nigdy się nie skończy. Zastanawiając się nad początkami, „narodzinami” kina, trudno jest wyznaczyć jeden konkretny czas oraz miejsce jego powstania, bowiem nad skonstruowaniem rozmaitych urządzeń służących rejestracji oraz wyświetlaniu ruchomych obrazów pracowali jednocześnie różni ludzie. Co więcej, dla powstania kina ogromne znaczenie miała fotografia, dzięki której stało się możliwe rejestrowanie na światłoczułej kliszy pojedynczych, nieruchomych obrazów.
Jak zatem rozwijała się praca nad filmem? W którym miejscu fotografia stała się czymś więcej niż tylko nieruchomym obrazkiem? Jakie filmy pozostaną na zawsze w pamięci, przechodząc do klasyki kina? Którzy reżyserowie wywarli największy wpływ na kinematografię? Na te, a także na wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć (z sukcesem) książka pt. „Historia kina”, opublikowana nakładem Wydawnictwa Arkady. Ta obszerna, licząca sobie blisko sześćset stron książka, napisana przez zespół ekspertów pod redakcją Philipa Kempa, znanego historyka filmu, wykładowcy i autora, to wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym, którą docenią nie tylko studenci dziennikarstwa czy kierunków związanych z filmem, ale również wszyscy zaangażowani w tworzenie filmów zawodowo, a także miłośnicy kina – niezależnie od preferowanych gatunków filmów. To nie tylko sposób, by przypomnieć sobie pewne tytuły, być może je dopiero odkryć, ale także by lepiej zrozumieć świat filmu i magię kina, by powiązać wydarzenia i trendy filmowe z warunkami społeczno-gospodarczymi i politycznymi.
„Historia kina” jest swego rodzaju opowieścią o historii kinematografii, a filmy w niej prezentowane ułożone są chronologicznie. Dodatkowo, autorzy umieścili klasyczne filmy nie tylko odnosząc się do danego gatunku, ale przedstawiając najważniejsze wydarzenia społeczne i kulturalne. Zostało to przedstawione również graficznie – kalendarium zwraca uwagę nie tylko na fakty, które w znaczący sposób wpłynęły na kinematografię w danym okresie czasu, ale także na źródła inspiracji, bodźce, które pociągnęły za sobą zmiany w trendach, gatunkach czy stosowanej technologii.
Książka podzielona jest na sześć rozdziałów, z czego pierwszy prezentuje okres od 1900 do 1929 roku, drugi od 1930 do 1939, trzeci zamyka się w latach 1940 do 1959, czwarty to lata 1960 do 1969, piąty: 1970 do 1989, zaś szósty, ostatni, prezentuje okres od 1990 do czasów współczesnych. W ten sposób zanurzamy się w świat filmu, od chwili pionierskich produkcji filmowych, czyli pierwszego pionierskiego pokazu braci Lumière w 1895 roku czy działalności wytwórni Société Film d`Art., czyli przedsięwzięcia stworzonego z myślą o wprowadzeniu do kona standardów artystycznych, aż po współczesne obrazy kinowe. Wyruszamy w swego rodzaju podróż w czasie, doceniając pierwsze produkcje kina fantastycznego, przedstawiającego zjawiska niesamowite, fantastyczne, niewyjaśnione (jak np. „Frankenstein” czy „Wilkołak”),śledzić będziemy początki kina dźwiękowego, poznamy historię gotyckiego kina grozy czy prześledzimy idee nurtu koncentrującego się na prezentowaniu społeczeństwa – zarówno życie wyższych sfer, jak i obrazy obalające mit amerykańskiego snu.
Przekonamy się, jak wyglądało wykorzystanie kina do celów propagandowych, prześledzimy obrazy kina noir oraz spory historyków filmu odnośnie aspektów przedstawionego w tym kinie mrocznego świata. Poznamy włoskie kino neorealistyczne z jego bohaterami, desperacko próbującymi radzić sobie z problemami dnia codziennego. Będziemy świadkami ruchu brytyjskiej Nowej Fali, czyli młodych gniewnych, a także przeżyjemy zachłyśnięcie Hollywood w okresie wzmożonej aktywności amerykańskich producentów, a także ilości filmów kręconych za granicą. Prześledzimy też nurty kinematografii po rozpadzie bloku wschodniego, doświadczając przy tym ekonomicznych skutków zmian politycznych, zanurzymy się w hollywoodzkich dramatach z lat 90. XX wieku, by ostatecznie dać się ponieść zachwytowi nad techniką CGI, czyli obrazu generowanego cyfrowo oraz coraz bardziej doskonałym efektom specjalnym. Otoczymy się też kolorami, dźwiękami i zapachami, dzięki filmom z Bollywood rodem, ratować nas też będą superbohaterowie.
Chronologiczny sposób przedstawienia tematu, omówienie kolejnych obrazów filmowych, które przeszły już do historii, wraz z ich krótkim opisem oznaczeniem kluczowych scen czy przedstawieniem sylwetki reżysera, a także wprowadzenie do danego tematu wraz z kalendarium, dającym nam świadomość, co kreowało dany trend, jakie wydarzenia wpływały w danym przedziale czasowym na rozwój kinematografii w konkretnym kierunku – to wszystko sprawia, że „Historia kina”, jest niepowtarzalną publikacją, w której zawiera się obszerna wiedza merytoryczna. Lektura książki jest niezwykłą podróżą w czasie, ale również prawdziwym źródłem inspiracji i okazją, by po pewne tytuły sięgnąć ponownie, a niektóre… dopiero odkryć. Wysokiej jakości zdjęcia, wspaniała, twarda oprawa oraz cała szata graficzna tylko podnoszą wartość tej już i tak cennej publikacji sprawiając, że staje się ona prawdziwą perełką w księgozbiorze.

Z fascynacji filmem
Niezależnie od tego, czy preferujemy kino, czy też pozostajemy wierni książkom, fenomen wielkiego ekranu jest niezaprzeczalny. Sam rozwój kinematografii to fascynująca historia, na którą składa się wiele przełomowych momentów. Co więcej, tej rozwój trwa do dziś, wraz z rozwojem technologii i zapewne nigdy się nie skończy. Zastanawiając się nad...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1662
1653

Na półkach:

Książka to licząca nieomal sześćset wyjątkowych stron podróż po przeszło stuleciu dziejów kinematografii – od samego początku kina, rodzącego się pod koniec XIX wieku, do czasów współczesnych, w których kino jest nierozerwalną częścią kultury masowej. Temu jakże ambitnemu i zarazem trudnemu zadaniu, spisania najważniejszych kart kina, bez wątpienia sprostał ceniony w środowisku niezależny recenzent i historyk kina Philip Kemp, który redagując „Historię Kina” stworzył swoje własne dzieło życia. Wydany z rozmachem monument powinien być więc pozycją obowiązkową, nieomal biblią dla wszystkich miłośników kina.

Pełna recenzja książki na stronie:
http://moznaprzeczytac.pl/historia-kina-philip-kemp/

Książka to licząca nieomal sześćset wyjątkowych stron podróż po przeszło stuleciu dziejów kinematografii – od samego początku kina, rodzącego się pod koniec XIX wieku, do czasów współczesnych, w których kino jest nierozerwalną częścią kultury masowej. Temu jakże ambitnemu i zarazem trudnemu zadaniu, spisania najważniejszych kart kina, bez wątpienia sprostał ceniony w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2557
840

Na półkach: ,

Książka obejmuje historię kinematografii od pierwszego publicznego pokazu filmu Wyjście robotników z fabryki braci Louis i Auguste Lumière w 1895 roku aż po amerykańskie filmy powstałe po 11 września 2001 roku, obrazy w technice CGI i 3D oraz kino europejskie nakręcone w XXI wieku. Pozycja nie skupia się jedynie na historii Hollywood, obejmuje szersze spectrum widzenia jaką jest kinematografia światowa. Szeroki zakres materiału został posegregowany dodatkowo tematycznie według: okresów, regionów, gatunków.

Dla miłośników kinematografii i nie tylko. Warto :)

https://slowemmalowane.blogspot.com/2019/03/historia-kina-red-naukowa-philip-kemp.html

Książka obejmuje historię kinematografii od pierwszego publicznego pokazu filmu Wyjście robotników z fabryki braci Louis i Auguste Lumière w 1895 roku aż po amerykańskie filmy powstałe po 11 września 2001 roku, obrazy w technice CGI i 3D oraz kino europejskie nakręcone w XXI wieku. Pozycja nie skupia się jedynie na historii Hollywood, obejmuje szersze spectrum widzenia jaką...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  208
 • Przeczytane
  41
 • Posiadam
  23
 • Teraz czytam
  9
 • Film
  5
 • Chcę w prezencie
  5
 • Sztuka
  3
 • Kino
  3
 • Albumy
  2
 • Chcę mieć
  2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Historia kina


Podobne książki

Przeczytaj także