My Sister, the Serial Killer

2018-11-20
Inne

taka spoko na wakacje

taka spoko na wakacje

Moja siostra morduje seryjnie to krótka, ale ciekawa książka. Tytuł w zasadzie mówi wszystko. Mamy tu dwie siostry , które mimo, iż są zupełnie inne, to jednak są bardzo ze sobą związane. Więź ta jest silna do tego stopnia, że gdy jedna morduje, druga ją kryje i pomaga jej zacierać ślady zbrodni. Bardzo ciekawy koncept na książkę. Czyta się szybko, a relacje miedzy siostrami dają dużo do myślenia. Więź miedzy nimi jest na pewno toksyczna, chora, ale przez to też, fascynująca. Rozumiem, że nie każdemu może się ta książka spodobać. Jest nieco dziwaczna, wręcz absurdalna. Jednak ja traktuje ją jako coś nowego coś innego, na pewno odróżniającego się od klasycznych thrillerów czy książek psychologicznych. Polecam przekonać się czy to literatura dla Was.

Bardzo przyjemny kryminał na jedno posiedzneie. Główna bohaterka dobrze napisana za to jej siostra potrafi mocno zirytowac ale myślę, że właśnie taka miała być.
Dla mnie mankamentem były slowa w języku joruba (język należący do ludu afrykańskiego),które nie zostały w żaden sposób przetłumaczone.

Książka miała potencjał i to trzeba jej przyznać. Na poczatku jest ciekawie ale niestety im dalej tym nudniej. Ja się tylko pytam gdzie ten czarny humor? Ani razu mnie nie rozbawiła, bardziej znużyła. Na szczęście jest krótka. Szybko przeczytasz i zapomnisz. Tytuł mówi o niej wszystko, szkoda,ze morduje się też ją czytając.
A mogłam przeczytać opinie LC przed zakupem. Ale jak juz ja wszedzie widzialam, dałam szanse, niestety tym razem się pomyliłam. Okladka mnie zmyliła.

A mogłam przeczytać opinie LC przed zakupem. Ale...

Przygody seryjnej morderczyni i jej siostry. Potencjał na przełamanie oklepanego motywu kryminalnego, z zaprezentowaniem go od drugiej strony, przyjaźni, pomocy, rozterkach moralnych - zupełnie zaprzepaszczony. Niewiele z tej historii wynika, jest dość płaska. W kontekście "hobby" głównej bohaterki i reklamowania książki jako "wykpienie męskich przywar", nie jestem też do końca pewien, co autorka chciała tym przekazać.

Naprawdę można było wykrzesać z niej dużo więcej. Tymczasem fabuła jest potraktowana bardzo powierzchownie.

Fajna , niewymagająca rozrywka. Bez zachwytów , ale bardzo ciekawa koncepcja

Fajna , niewymagająca rozrywka. Bez zachwytów , ale bardzo ciekawa koncepcja

Sięgnęłam po tą książkę, z zamiarem przeczytania kryminału. Z przykrością stwierdzam, że nie spełniła moich wymagań. Choć napawała mnie nadzieją na fascynujący rozwój akcji, okazała się opowieścią pozbawioną istotnej treści.
Miałam szczere przekonanie, że ta książka będzie znacznie bardziej satysfakcjonująca. Chociaż tekst jest napisany w banalny sposób i czyta się go szybko, to jednak sama fabuła nie wzbudza we mnie zachwytu. Być może moje oczekiwania były zbyt wysokie wobec tego dzieła. Pomysł na fabułę zdecydowanie jest fascynujący, i byłaby to potencjalnie znakomita książka, gdyby nie sposób, w jaki autorka go zrealizowała. Choć istnieje duży potencjał do uczynienia tej opowieści wyjątkową, to wykonanie pozostawia wiele do życzenia. W rezultacie czuję się po prostu zawiedziona, nie otrzymując tego, czego się spodziewałam.

Książka za krótka. Fabuła okej i sam pomysł bardzo ciekawy, ale niestety nie pogłębiony i zabrakło mi narracji ze strony drugiej siostry, tej która morduje. Przy czytaniu nie towarzyszyły mi po prostu żadne emocje. Przeczytałam ją i nic po sobie nie zostawiła 😒

Początek był genialny, i zapowiadało się ciekawie, ale... potencjał nie został do końca wykorzystany.
Tytuł - intrygujący, szkielet fabuły - genialny, wstęp - pomysłowy, i aż miałam ogromne oczekiwania wobec "Moja siostra morduje seryjnie". I, niestety, im dalej czytałam, tym było słabiej. Co mnie bardzo zasmuciło. Bo udało mi się przewidzieć, jak fabuła się potoczy, i nic mnie nie zaskoczyło. A naprawdę zapowiadało się ciekawie i wyjątkowo!
Książka do przeczytania, ale potem można o niej zapomnieć. A szkoda...

Oyinkan Braithwaite Moja siostra morduje seryjnie Zobacz więcej
Oyinkan Braithwaite My Sister, the Serial Killer Zobacz więcej