Stokrotki w śniegu

literatura piękna
2018-10-29
Hanna de Broekere
Hanna de Broekere James Kier śmierć przebaczenie miłość

Książka daje do myślenia...

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak mogłaby potoczyć się Dickensowa "Opowieść Wigilijna", gdyby akcja miała miejsce w XXI wieku, mam dla was dobrą wiadomość! Richard Paul Evans postanowił podjąć się napisania książki o Jamesie Kier, współczesnym Ebenezerze Scrooge'u. Bezlitosnym, okrutnym businessmanie, który pewnego dnia, w gazecie przeczyta inofrmację o własnej...

Oto kolejna książka autorstwa P.R.Evans i po raz kolejny jestem mile zaskoczona . Totalny wyciskacze łez. Książka nie tylko na Boże Narodzenie. Książka z przesłaniem jak każda.
Książka zmienia pogląd na swiat. Na swoje czyny. Poruszająca do szpiku opowieść o miłości ,przebaczeniu i ulotnym czasie ....

Książka Evansa jest idealna na zimowe, bożonarodzeniowe wieczory. Kiedy otuleni ciepłym kocem, w tym świątecznym czasie wyobrażamy sobie że wszystko jest takie idealne. Trudno nie porównywać tej pozycji do Opowieści wigilijnej Dickensa. James Kier przechodzi wewnętrzną przemianę niczym Scrooge.... Pragnie, naprawić błędy. Lektura łatwa, lukrowana, taka na jeden wieczór

Książka raczej nie o miłości. Tematycznie bliżej 'Opowieści wigilinnej' Dickensa, wersja uwspolczesniona ;-)

Moja mama zawsze mi powtarzała, że dorosły człowiek nie może się zmienić. Ta książka zdaje się obalać ten mit. James Kier niegdyś był okrutnym człowiekiem. Niestety, a może stety to się zmienia z chwilą Jego rzekomej śmierci. To wtedy przekonuje się co inni o Nim sądzą. Rzekomy wypadek samochodowy powoduje w głównym bohaterze metamorfozę. Kiedyś okrutnik, teraz odkupiciel,...

Bardzo lubię książki Richarda Paula Evansa, nigdy się nie zawiodę szukając w nich pięknej historii, wzruszającej i zapewniającej przyjemną lekturę.

Jedna z pierwszych książek tego autora, którą przeczytałam. Pochłonęłam ją w jedną noc. Fakt, od samego początku jest przewidywalna, ale ma coś takiego w sobie, że chce się ją czytać, wzrusza, zmusza do refleksji nad swoim życiem. Nie jest może fenomenalna, ale wydaje mi się że dla wielu ludzi będzie pozycją zapamiętaną. Dla mnie taką jest. Polecam ;)

Dla mnie zbyt przewidywalne, plytkie, banalne.

Poruszająca książka, którą szczególnie polecam na długie zimowe wieczory (a najlepiej te przed Świętami Bożego Narodzenia).

Dyskusje

4 040