Barbara Radziwiłłówna. Zmierzch Jagiellonów

Magdalena Niedźwiedzka Cykl: Zmierzch Jagiellonów (tom 2) biografia, autobiografia, pamiętnik 608 str.
Prószyński i S-ka
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura polska biografie wspomnienia

Prószyński i S-ka
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura polska biografie wspomnienia

Kup książkę

Nie sądziłam, że Zygmunt August był takim nieudacznikiem i seksoholikiem, jak został przedstawiony w tej książce...Mimo pewnych skrajności w charakterach postaci, "Barbarę" dobrze i szybko mi się czytało, choć "Bona" podobala mi się bardziej.

Jak to się dobrze czyta.Efektywnie spędzony czas z książką i masa wiedzy historycznej. Chylę czoła przed autorką.

Druga po „Bonie”, a przed „Anną Jagiellonką” pozycja w cyklu „Zmierzch Jagiellonów” autorstwa pani Magdaleny Niedźwiedzkiej.
Barbarę jeszcze Radziwiłłównę poznajemy w 1537 roku w dniu jej ślubu ze Stanisławem Gasztołdem wojewodą trockim.
Potem obserwujemy jak losy młodego króla Augusta i wdowy Barbary coraz bardziej zbliżają się do siebie.
Jest to powieść historyczna i jak...

Historia pełna spisków, namiętności i walki o władzę. Miłość Barbary Radzowiłłówny i Zygmunta Augusta zapisała się na łamach historii i znana niemal wszystkim. Po cóż nam zachwycać się historiami Marii Stuart czy oklepanego Henryka VIII jak nasza historia pełna jest właśnie takich historii często zapomnianych czy zbagatelizowanych. Polecam gorąco ja byłam zachwycona.

Świetna opowieść o autentycznej postaci jaką była Barbara Radziwiłówna,żona ostatniego z Jagiellonów.

Jej krótkie,aczkolwiek burzliwe życie opisane zostaje barwnie i interesująco,do tego dworskie intrygi,swojska walka o władzę i maczająca w tym wszystkim swoje palce królowa Bona.
Polecam!!

Bardzo mało mówi się o kobietach i ich roli w historii. Marginalizowanie ich dokonań oraz znaczenia ma ten wymiar kulturowy, który sprawiał, że bohaterki powieści Magdaleny Niedźwiedzkiej będące postaciami historycznymi łamiącymi konwenanse wzbudzały wiele kontrowersji. Żądna władzy Bona Sforza dbająca o biednych i mieszczan, ukracająca rozpasanie i pijaństwo szlachty oraz...

Barbara Radziwiłłówna to 2. tom cyklu Zmierzch Jagiellonów.
Barbara Radziwiłłówna nie ma tak mocnego charakteru, jak Bona, ale też warto o niej przeczytać. Była niebanalną, wygadaną i bez wątpienia nieprzejmującą się konwenansami osobą.
O jej burzliwym romansie z Zygmuntem Augustem słyszał chyba każdy. Do dziś dnia Barbara budzi ciekawość, intryguje zarówno badaczy,...

Książka, która trzyma poziom poprzedniej, ale na 3 tom już się nie skuszę. Dla mocno zdeterminowanych.

Książka dobra+, niestety mam wrażenie jak by Pani Małgorzata za dużo chciała ująć w jednej książce, dlatego mamy "przeskoki" czasowe, nieraz pominięte ważne informacje. Myślę, że jak książka była by skupiona tylko na Pani Barbarze i tylko z jej perspektywy pisana, było by lepiej. A tak mamy kilka wątków które nie są książce potrzebne albo np.były poruszone w tomie I. Ale,...

• 2019
  • Historia Polski
  • Powieść historyczna
  • Historia
  • E-book
  • W kolejce

Dodaj cytat z książki Barbara Radziwiłłówna. Zmierzch Jagiellonów