Anioł łez. Podcięte skrzydła

Okładka książki Anioł łez. Podcięte skrzydła Layla Wheldon
Okładka książki Anioł łez. Podcięte skrzydła
Layla Wheldon Wydawnictwo: Editio Cykl: Anioł łez (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Anioł łez (tom 1)
Editio Red
Editio
2022-01-18
2022-01-18
literatura polska

Pomimo że książka jest napisana ładnym językiem, to historia jest zbyt słodko pierdząca. W teorii pojawia się nuta mroku i brutalności, to wszystko jest tak nie wiem, nijakie. Nie przywiązałam się do żadnej postaci, bo wszystkim brakowało charakteru. Wszystkie dziewczyny były klonami i do końca książki nie wiedziałam, o której jest mowa. Skończyłam tylko dlatego że słuchałam audiobooka. Tak bym zostawiła ją już na początku. Jedyne co to zaskoczyło mnie zakończenie i ukryte ważne pytanie, którego wątek nie został poruszony. Był to jeden z nielicznych, bardzo nielicznych momentów kiedy słuchałam książki dłużej niż w czasie podróży tramwajem. Zazwyczaj sięgam po kolejne części, nawet jak coś nie ma potencjału, bo uważam że trzeba dać drugą szansę. Tutaj sobie jednak odpuszczę. Nie czuję że klimat się zmieni, bohaterowie ewoluują a opowieść czymś mnie zaskoczy.

"Anioł łez" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Dlatego trochę się jej obawiałam, nie wiedziałam czego mogę spodziewać. I mogę odetchnąć z ulgą, bo przypadła mi ona do gustu.

Fabuła od samego początku mnie wciągnęła, jest ciekawa. Tą historię się chłonie. Nie zauważyłam kiedy się skończyła. Poznajemy dwójkę młodych ludzi. Są jak lód i ogień. On- z dobrego domu, ma wszystko czego chce. Ona- wychowana w rodzinie zastępczej, przez co jest zamknięta w sobie.
Życie nastoletniej Diany nie jest usłane różami. Jest dosyć smutne. Współczułam jej. Natomiast Daniel nie docenia co ma, ciągle mu mało. Czym mnie irytował. Uważam, że ich relacja rozwijała się za szybko. Ale ogólnie podobała mi się ta powieść. Wzbudza emocje.

Daniel i Diana, bohaterowie którzy pochodzą z dwóch różnych światów. Ona egzystuje w rodzinie zastępczej, on ma super rodzinę i dobre życie, ona unika kłopotów a on się w nie wplątał. Jednak coś między nimi zaiskrzyło i mają wspólne zainteresowania i po prostu zakochują dię. Jednak czy to ma szansę przetrwać, co i kto będzie stawac im na drodze ?

Książka jest mistrzowska, tyle na nią czekałam!.
Po korekcie jest rozbudowana, przeszła dużo zmian.
Dla osoby, która czyta ja pierwszy raz jest spokojną książką z wartościami miłości, wiary w lepsze jutro oraz potędze przyjaźni! Autorka ma swój styl mianowicie ukazywania w piękny sposób zakrętów życia.
W opowieść o miłości 17-stolatki, można z łatwością się zakochać i zatracić bo któż nie marzył o takiej miłości i o takim chłopaku <3
Gorąco polecam!!!

Książka jest mistrzowska, tyle na nią czekałam!.
Po korekcie jest rozbudowana, przeszła dużo zmian.
W opowieść o miłości 17-stolatki, można z łatwością się zakochać i...

Książka średnio przypadła mi do gustu. Mimo że czytało mi się ją dość szybko to momentami mnie irytowała. Relacje między bohaterami rozwijały się według mnie zbyt szybko i były moim zdaniem zbyt idealne. Nie przypadł mi również do gustu wątek związany z gangiem, gdyż siedemnastolatkowie będący członkami gangu - to nie brzmi dla mnie zbyt realistycznie. Zakończenie wzbudziło we mnie zainteresowanie tym, co będzie dalej, ale raczej nie sięgnę po kolejną część.

Wow. Tyle jestem w stanie wykrzesać z siebie po przeczytaniu i przesłuchaniu "Anioła łez". Wzruszające, ale składające serce na nowo.

Diana już od dziecka nie miała łatwo. Jej rodzice giną w zamachu przez co trafia do rodziny zastępczej prowadzonej przez fanatyków religijnych. Zamiast namiastki miłości, jest tam strasznie traktowana, przez co nasilają się jej problemy z mową i staje się obiektem drwin.
Na jej drodze los stawia Daniela - chłopaka z dobrego domu, który ma swoje na sumieniu. Jednak dzięki niemu Diana na nowo się otwiera, poznaje przyjaciół i odważyła się spełniać swoje marzenia.

"Anioł łez. Podcięte skrzydła" to piękna historia o dojrzałej miłości. Mimo że oboje są nastolatkami, Diana już zmaga się z problemami, jakimi w ogóle nie powinna zostać obarczona. Relacja Diany i Daniela to jest po prostu coś pięknego i aż ciężko ubrać w słowa zachwyt nad tym jak do siebie pasują. Dodatkowo ich więź postępuje stopniowo przez co oboje bardziej poznają siebie nawzajem. Daniel z pozoru jest idealnym i poukładanym synem, jednak jego przynależność do gangu będzie miała wpływ na ich przyszłość. Oboje niestety będą zmuszeni żyć przez pewien czas osobno, po drugich stronach kuli ziemskiej. Kiedy Diana na nowo odżywa, los postanawia zadrwić z niej jeszcze raz i stawia w sytuacji, jakiej żadne z nich się nie spodziewało. Jak wybrną oboje z tego przypadku? Czy podołają, mimo dzielących ich kilometrów?

Książki czyta się bardzo lekko, pomimo przesłań jakie że sobą niosą. To opowieść, która niesie ze sobą otuchę i nowe perspektywy.
Naprawdę polecam sięgnąć po tę i jej kontynuację i mam nadzieję, że wydawnictwo pokusi się o wydanie kolejnych 💛

Książka, która mnie bardzo zaskoczyła, zasmuciła i zostawiła niedosyt.

Autorka umie napisać dobrze pokrzywdzoną postać. Trzeba jej dać za to medal. Bo mimo wszystko ciężko jest przedstawić smutek i cierpienie, ale nie przesadzić, ani nie zbagatelizować problemów. Tutaj wszystko wydaje się idealnie wyważone, chociaż to, co działo się w rodzinie zastępczej Diany mnie zaszokowało. Z początku wydawało mi się, że jest to przesadzone, ale zagłębiając się w losy D, zrozumiałam. Oni mieli to wtłoczone w głowę, że postępują dobrze.

Sama postać Diany z początku nie należała do najsilniejszych, ale dzięki osobom, które poznała, rozkwita. Nadal ma momenty słabości, nie wierzy w siebie, czuje się niepotrzebna, ale walczy.

Sam wątek romantyczny Diany i Daniela jest poboczny. Daniel wydawałby się ideałem, gdyby nie własna głupota i chęć adrenaliny. Byłam wściekła na to, że miał wszystko, ale wciąż było mu mało. W sumie jest to jedynie zastrzeżenie jakie mam w książce. Cała mroczna i niebezpieczna otoczka Daniela miała trochę za mało konsekwencji. ALE z początku. Później niestety karma do niego wróciła i odbiła się rykoszetem na innych.

Książka pokazuje, że rodzina to nie tylko więzy krwi, a ludzie, którzy są przy nas.

Książka, która mnie bardzo zaskoczyła, zasmuciła i zostawiła niedosyt.

Nie tego się spodziewałam, ale w dobrym znaczeniu. Mimo że mamy tu historię opowiedzianą przez x osób, nie tylko przez Dianę to bardzo mi się podobała. Nawet jakoś bardzo nie przeszkadzał mi tutaj dodany gang do całej historii, a nawet dodał nutki strachu i oczekiwania, co się stanie później. Bez tego, cała książka nie miałaby tego czegoś, co ją według mnie odróżnia od innych podobnych książek (może nie z gangiem, bo takich czytam mało, a nawet można powiedzieć, że unikam, bo po prostu nie lubię),bo nie ukrywam, przez x stron wszystko było takie piękne w jakimś stopniu, nagle wszyscy polubili Dianę, chcieli jej pomóc, dowiedzieć się więcej o niej i tak dalej, no za bardzo cukierkowo by było, a tak coś się dzieje i nagle całość ma więcej napięcia. Nie mogę się doczekać, co będzie dalej. Jestem delikatnie oczarowana historią i liczę na happy end.

Diana od dziecka nie miała łatwego życia, jej rodzice zginęli w zamachu przez co wraz ze starszym bratem trafiła do rodziny zastępczej. tam wychowuje się w trudnych warunkach, nikt jej nie szanuje i cały czas jest poniżana. pewnego dnia na jej drodze staje Ally dziewczyna próbuje zaprzyjaźnić się z Dianą i tez poniekąd dzięki niej rozwija się jej relacja z Danielem, chłopakiem, który jest dla głównej bohaterki wybawieniem. Gdy ich relacja zaczyna rozkwitać dziewczyna zaczyna bardziej wierzyć w siebie, i poniekąd rozwijać, wydawać się może, że to idealny scenariusz dla związku, ale Daniel niestety nie jest idealny.

Anioł Łez to przepiękna historia o miłości, stawianiu się przeciwnością losu i przyjaźni! dawno nie czytałam tak pięknej a zarazem bardzo bolesnej książki, wycisnęła ze mnie sporo łez, momentami po prostu nie mogłam uwierzyć, że można niewinnej osobie zrobić tak wiele rzeczy. przez całą książkę podziwiałam Dianę, że się nie poddawała i walczyła o jak najlepsze oceny żeby jak najlepiej wejść w dorosłość i uwolnić się od toksycznej rodziny zastępczej. Daniel był dla dziewczyny wielkim wsparciem, za co u mnie miał wielki plus, zresztą cala paczka przyjaciół, była tak zgrania i oddana sobie!

w tej historii zakochana byłam już od pierwszych stron, została napisana w tak przyjemny sposób, że przez nią po prostu się płynęło, liczy 400 stron a ja całą przeczytałam w jeden dzień! Fabuła cały czas trzymała w niepewności przez co nie chciało się jej odkładać!

Dawno, żadna książka nie wywarła na mnie aż tylu emocji, od płaczu po momenty pełne śmiechu. jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać tej cudnej historii musicie to jak najszybciej nadrobić!

"Anioł łez" autorstwa L. Wheldon to książka z gatunku lit. obyczajowej/romansu. Historia przedstawiona w tej lekturze dotyczy młodej, prawie osiemnastoletniej dziewczyny, która straciła nadzieję na to, że kiedykolwiek za chmur wyjdzie słońce.

Diana Beckett nie miała łatwego życia. Straciła rodziców w zamachu terrorystycznym w Nowym Jorku na World Trade Center i wraz ze starszym bratem trafiła do rodziny zastępczej. Państwo Crowns nie są zwyczajnymi rodzicami zastępczymi. Są surowymi fanatykami religijnym, którzy twierdzą że odpowiednia dyscyplina pomoże dzieciom wyrosnąć na ludzi i wkraść się w łaski Boga. Dzieci w tej rodzinie są gnębione, wyzywane i stosuje się wobec nich przemoc. Diana, która nie może poradzić sobie z utratą bliskich i takim traktowaniem przez rodziców zastępczych zaczyna mieć problemy z mową i komunikacją. Zamiast współczucia otrzymuje przydomek "upośledzonej umysłowo" i jest traktowana jeszcze gorzej. Kiedy jej brat osiąga pełnoletność i wyprowadza się z domu dziewczyna czuje jak osuwa jej się grunt pod nogami. Jak ma przetrwać, jeśli jedyna osoba która ją rozumiała zniknęła z jej domu? Wszystko się zmienia kiedy w szkole poznaje Daniela - chłopaka z dobrej rodziny. Jej zauroczenie trwa od lat, jednak Diana nie czuje się pewna we własnej skórze i nie próbuje nawiązać relacji z chłopakiem. No bo kto chciałby dziewczynę z tak poranioną duszą i z takimi problemami? Kiedy chłopak do niej zagaduje, dziewczyna od razu wpada w miłosną pułapkę. Niestety, nie wszystko jest takie proste, a Daniel wcale nie jest tak idealny jak o nim mówią.

Na początku chcę zaznaczyć, iż to nie jest moje pierwsze spotkanie z piórem Layli Wheldon. Przeczytałam już trylogię "Dance, Sing, Love" do której miałam mieszane uczucia. Kiedy sięgałam po "Anioła Łez" troszkę się bałam. Chciałam czegoś co wciśnie mnie w fotel, co sprawi że wyleję morze łez i będę czytała z zapartym tchem. Pamiętając jednak "Dance, Sing, Love" trochę miałam opory że książka będzie pisana bardzo prosto, trochę z początku będę się nudziła. Jak było i jakie są moje wrażenia?

Książka od pierwszych stron mnie wciągnęła, co było dla mnie zaskoczeniem. Diana (w przeciwieństwie do Livii z Dance Sing Love) okazała się być bohaterką, którą da się polubić. Jej wrażliwość, niepewność nie były irytujące ani nudne. Często "szare myszki" w takich książkach są z początku rzeczywiście nieśmiałe, ale po 50 stronach nagle stają się otwarte, pyskate i ekstrawertyczne, co zawsze dla mnie wydawało się mało realne. Tutaj Diana jest kreowana na nieśmiała nastolatkę, która poznaje świat i bardzo powolutku zaczyna się otwierać na nowe znajomości, przyjaźnie i miłości. Ten zabieg wyszedł zdecydowanie bardzo dobrze, bo przez to miałam wrażenie, że Diana rzeczywiście mogłaby istnieć, mogłaby być tym aniołem skrytym wśród innych uczniów, ze złamanymi skrzydłami, który potrzebuje pomocy w ich posklejaniu.
Idąc dalej, postać Daniela też jest dość dobrze wykreowana. Troszkę trudno było mi się wczuć w jego perspektywę, ale to już jest kwestia mocno indywidualna, a więc nie jest to żaden zarzut ku autorce.
Podobało mi się, że Layla Wheldon dodała więcej niż dwie perspektywy. Ze względu na dość dużą ilość bohaterów, łatwiej było się wczuć/poznać pojedyncze osoby dzięki rozdziałom pisanym oczami konkretnej osoby.
Oprócz problemów głównej bohaterki, bohatera, dostajemy też tło biograficzne pobocznych postaci. Praktycznie każda z tych historii była opisana dość szczegółowo (może nie na tyle żeby stworzyć z tego ważny, główny wątek fabuły, ale na tyle aby było realnie i nie było to opisane "po łebkach").
Trudno znienawidzić jakieś postacie (oczywiście oprócz państwa Crowns, którzy powinni mieć zakaz sądowy na posiadanie jakichkolwiek dzieci). Za każdym z nastoletnich bohaterów bowiem stoi jakaś historia (czy to opowiedziana czy nie),która tłumaczy w pewien sposób ich zachowanie (chociaż nie usprawiedliwia go).

Zrobiłam błąd i nie sprawdziłam, że ta książka to nie jest jednotomówka. Czytając zakończenie byłam w szoku i wystraszyłam się, że autorka zostawi nas z jedną wielką niewiadomą. Na szczęście drugi tom "Anioł łez. Wiatr w skrzydłach" miał premierę w styczniu 2023, więc powinnam niedługo przeczytać tę część. :)

"Anioł łez. Podcięte Skrzydła" to historia warta przeczytania. Przewracając kartki czułam ból Diany, czułam jej upokorzenia, płacz, baty. Potrafiłam postawić się na jej miejscu i odczuwać to, co odczuwała ona.
Gdybym miała komuś teraz polecić tę książkę, zrobiłam bym to bez zawahania. To jest jedna z tych książek, które zostaną w mojej pamięci na długo a przejście do innej lektury będzie dla mnie ciężkie.

Na koniec chcę tylko dodać jedno: Wielkie brawa dla Layli Wheldon, która zdecydowanie poprawiła swój warsztat pisarski - widać tutaj bardziej dojrzałe pióro, które prowadzi historię w sposób płynny, ale też zaskakujący. :)

• Polscy autorzy
  • Serie