Zemsta ubiera się u Prady

Lauren Weisberger Wydawnictwo: Albatros Cykl: Diabeł ubiera się u Prady (tom 2) literatura piękna
Revenge Wears Prada: The Devil Returns
Albatros
Revenge Wears Prada: The Devil Returns
Diabeł ubiera się u Prady (tom 2)
literatura piękna
2013-10-09

Niektóre książki nie musiały powstać. To właśnie jedna z nich. Poprzednia część miała dobre zamknięcie. Jednak lubię kończyć serię, jak istnieje. Może jestem na tę książkę za "stara". Nie wniosła ona nic nowego, ciekawego. Pytanie mi ciągle w głowę wchodziło podczas czytania tej powieści "ale..po co?".

Pierwsza i druga część jak dla mnie super. Co prawda czytadełko ale dające trochę do myślenia.

Beznadziejna. Po pierwszej książce spodziewałabym się czegoś podobnego, trochę bardziej rozwiniętego.

Uważam, że błędem totalnym było zmienianie całego otoczenia i jeszcze ciąża głównej bohaterki? To zabiło polot tej książki i wszystko co było z nią związane. Prawie się popłakałam zaczynając ją czytać, bo stwierdziłam, że to już nie będzie miało dalej sensu i nie pomyliłam...

Jest to kontynuacja znanej książki pt. „Diabeł ubiera się u Prady”, która w mojej ocenie jest dobrą książką, jeszcze lepiej zrobiony jest na jej podstawie film z doskonałą Meryl Streep (jak Miranda Prestley) i towarzyszącą jej Anne Hathaway (jako Andrea Sachs)

W drugiej części obserwujemy losy Andrei Sachs 10 lat po odejściu z prestiżowego pisma Runway....

O ile "Diabeł ubiera się u Prady" był infantylnym czytadłem, ale ogólnie czytało się przyjemnie, to przy "Zemsta ubiera się u Prady" towarzyszyły mi zupełnie inne odczucia.
Po pierwsze - prawie świat przedstawiony jest albo czarny, albo biały. Jeśli ktoś jest niemiły, to po prostu taki jest. Jak ktoś jest playboyem, to oczywiście zawsze nim był i będzie. Nie dotyczy to...

Książka przeczytana w kilka jesienne wieczory. Styl bardzo podobny.. ale nie dosyt jest.. Myślałam, że po takich przebojach kontynuacja będzie wybuchowa i główna bohaterka nie będzie aż tak podatna na wpływy otaczającego ją świata... Sama powieść jest fajnie skonstruowana i bardzo dobrze ją się czyta. Ale pozostaje jednak coś co jest zawieszone miedzy kartkami, a nie ma...

Nie znalazłam ani jednej pozytywnej rzeczy w tej książce. Niesamowicie nudna, długa, pełna bezsensownych przemyśleń i rozmów bohaterów. Zero zaskoczenia, zero ciekawej fabuły, zero sensu. Nie czytajcie!

Hmmm... część druga była dla mnie wyzwaniem. Ciężko mi było dobrnąć do końca, choć końcówka książki nabrała rozpędu do dość męczącego początku

Książka bardzo przeciętna, o wiele lepszy był film na podstawie pierwszej książki. Tutaj bardzo brakuje mi diabolicznej Mirandy, za mało jej jest. Andy jest bardzo egoistyczna, przez 95% książki nie wie czego chce albo nie potrafi tego powiedzieć najbliższym, których uważa za rodzinę i najbliższych przyjaciół. Zawiodłam się.

Zemsta ubiera się u Prady opowiada o Andrei kilka lat później. Dziewczyna wraz z przyjaciółką prowadzi redakcję czasopisma, zakłada rodzinę, ale jest pewien problem. Miranda chce kupić jej redakcję. Sprawdzicie jak się skończy.

Dyskusje

1 339