Pyta.pl polowanie na frajerów

Okładka książki Pyta.pl polowanie na frajerów Mikołaj Janusz
Okładka książki Pyta.pl polowanie na frajerów
Mikołaj Janusz Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
2016-10-26
2016-10-26

Okładka książki Przegrany Grzegorz Król, Paweł Marszałkowski, Maciej Słomiński
Przegrany Grzegorz Król, Pawe...
Okładka książki Jerzy Dziewulski o polskiej policji Jerzy Dziewulski, Krzysztof Pyzia
Jerzy Dziewuls... Jerzy Dziewulski, K...
Okładka książki Lepiej byś tam umarł Mamed Khalidov, Szczepan Twardoch
Lepiej byś tam... Mamed Khalidov, Szc...
Okładka książki Marek Belka. Selfie Marek Belka, Maciej Siembieda
Marek Belka. S... Marek Belka, Maciej...

Książkę czyta się przyjemnie. Jest napisana przystępnie i może dać poczucie rozmowy z autorem lub bardziej słuchania opowiadania z licznymi dygresjami. Polecam tylko osobami zaznajomionymi z twórczością Jaoka.

Jak dla mnie publikacja dobra,
szczera, autor wyraża osobiste przeżycia,
odsłania się, ukazuje się "od kuchni".
Książka pisana bardzo prostym językiem,
dla tych których autor ciekawi - warta przeczytania.

Jak dla mnie publikacja dobra,
szczera, autor wyraża osobiste przeżycia,
odsłania się, ukazuje się "od kuchni".
Książka pisana bardzo prostym językiem,
dla tych których autor ciekawi - warta przeczytania.

Książka jak chaotyczny zbiór wpisów będących felietono-ciekawostko-wywiado-reportażo-czymś... Mało wszystkiego (zwłaszcza czegoś konkretnego). Nie mniej jednak zawiera kilka grubych ciekawostek ze świata dziennikarstwa i polityki dla których warto zerknąć do środka.

Dowiedziałem się o Jaoku rzeczy, o których bym nawet nie pomyślał. Mimo, że ja również jestem raczej z prawej strony nie podoba mi się jego podejście do różnych spraw. Mimo to warto przeczytać i spojrzeć na niego trochę inaczej ;)

Cena/jakość na bardzo dobrym poziomie. Nie tylko dla tego że można legalnie kupić ebooka za dwie dyszki. Sprawnie napisana lekkim piórem. Miło było.

Do książki podszedłem bez większych oczekiwań, a otrzymałem zbiór naprawdę ciekawych opowieści, które są fajnym dopełnieniem działalności Jaoka. Autor operuje charakterystycznym dla siebie stylem i humorem, choć sporadycznie ciężko mi się czytało, ze względu na stylistykę. Brakowało mi jakiegoś punktu zaczepienia, w związku z czym poczułem lekki chaos, co do zamieszczonych treści. Wartym odnotowania jest fakt, że Jaok nie unika tematów niewygodnych, a w szczególności związanych z rozpadem grupy pyta.pl. W dodatku jest szczerym i błyskotliwym twórcą, na którym mogę polegać, w kwestii zapewnienia mi lekkiej rozrywki, której powiew potrafi przewietrzyć nazbyt poważne i zacietrzewione w swej skrajności salony, a nawet skłonić do głębszych przemyśleń, co do kondycji debaty publicznej czy tematów pokrewnych.
Liczę na to, że Jaok nie poprzestanie w swoim rozwoju.

Napisana w stylu autora, czyli ze specyficznych poczuciem humoru, zacięciem i ironią. Dla tych co oglądają youtubowe filmiki będzie okej, dla osób niezainteresowanych twórczością Jaoka niekoniecznie. Ot, taka książka do zresetowania mózgu i przeczytania na raz.

Bardzo wciągająca lektura. Przede wszystkim świetnie się czyta. Mam nadzieje, że nie zaspojleruje mówiąc o zakończeniu. A chce powiedzieć tylko, że prosi się o kontynuacje. Nie trafiłem na jakiekolwiek informacje kiedy, ani nawet "czy?" można się takiej spodziewać. Jeśli Państwo wiedzą, to będę wdzięczny za informacje.

Poświęciłem się, zakupiłem, przeczytałem i ostrzegam - nie czytajcie tego. OK, jest trochę zabawnych anegdot, stąd nie takie znowu najgorsze 4/10. Niestety napisane jest to wszystko bardzo chaotycznie. Do tego Jaok wszędzie wciska jakieś dygresje i wtrącenia. Odniosłem wrażenie, że jest to robione celowo - żeby objętościowo wyszła jednak książka a nie broszura. Realnej treści jest tu niewiele. Nie polecam.

Książka bardzo przyjemna w odbiorze, utrzymana w lekkim, nie unikającym jednak trudnych kwestii stylu grupy twórczej pyta.pl. Jaok ciekawie przedstawia kulisy swojej pracy w radiu, niszczy mity dotyczące mediów i rozlicza się (choć z klasą i bez żółci) z byłymi kolegami z projektu. Nie wstydzi się też własnych problemów z narkotykami, które przedstawia w jednym z rozdziałów, unikając na szczęście tanich chwytów pt. "podam miliard szczegółów, bo to się dobrze sprzedaje". Natomiast historia zawodowo - obyczajowa wieńcząca książkę, mogłaby być kanwą dla świetnej książki z cyklu political fiction...gdyby była fikcją. Podsumowując - nie jest to żadne arcydzieło gatunku, ale napisane jest z klasą, a co najważniejsze, świetnie się czyta.

• +Różne
  • Ha, mam! :)
  • Przeczytane książki
  • Przeczytane w 2016

Dodaj cytat z książki Pyta.pl polowanie na frajerów