rozwiń zwiń

Ryan's Bed
Wydawnictwo Kobiece
2018-09-28
2018-09-28
dramat tęsknota zazdrość miłość zagubienie odrzucenie

Na półkach: , , , ,

Kurczę, to była fajna historia, ukochany styl Tijan był wyczuwalny, były rzeczy baaardzo charakterystyczne dla tej autorki, ale... nie poczułam tego czegoś, co czułam przy pozostałych książkach Tijan. Nie ma nic konkretnego, co zaważyłoby na tej opinii, zwyczajnie nie było iskry.
Historia Mackenzie porusza bardzo trudny temat, który na pewno większość z nas dotknęła i został przedstawiony w fajny sposób, a słowa, które zostawiła na koniec Tijan dużo dają i ma się przez to ochotę przeczytać od nowa książkę w poszukiwaniu ukrytych przekazów.
Zazwyczaj u Tijan bardzo lubię bohaterów, jednak tutaj po prostu ich polubiłam, a najbardziej bliźniaczki :) Nie przywiązałam się do nich, lecz na pewno ich zapamiętam ;)
Jest też wielki minus tej książki, a konkretnie minus dla wydawnictwa :| Kto w ogóle stwierdził, że to młodzieżówka? Dobra, książka jest o nastolatkach w liceum, ale jest dużo grubych przekleństw, jest malutko, ale są, sceny erotyczne, które też nie czynią jej młodzieżówką. Po drugie: błąd goni błąd, jest pełno przeróżnych kwiatków, nie da się ich zbagatelizować, kolą tak bardzo w oczy, że to jest aż przykre. Okładka jest wspaniała, historia bardzo fajna, ale korekta to słabizna :/

Kolejna książka, która nie powaliła mnie na kolona, a po opiniach innych powinna. Wiele dialogów mnie nudziło. Młodzi wszyscy idealni, piękni i mądrzy, a wg opisów tylko balowali, pili, wspomniane były też narkotyki, pizza, jedzenie na wynos. A gdzie czas na naukę? Treningi? No właśnie.
Ale... pozytywnie zaskoczyłam się końcówką. Dla zakończenia warto było przeczytać całość. Gdyby wszystko było na takim poziomie, oceniłabym wyżej.

Jedna z niewielu książek która dała mi tyle do myślenia. Bardzo polecam!

Jedna z niewielu książek która dała mi tyle do myślenia. Bardzo polecam!

Wciągnęła mnie, bardzo. Jednak denerwowały mnie literówki, proste błędy przez które było trzeba czasami domyślać się o co chodzi. Może tylko ja trafiłam na taki egzemplarz, nie wiem. Historia jednak bardzo poruszająca i momentami ciężko się czytało. Do końca trzyma w napięciu.

Mackenzie i Rayan, to jest dopiero historia z dużą dawką emocji. Mimo iż przeczytałam ją jakiś czas temu, do tej pory utknęła mi w pamięci.

Szczerze mówiąc chwilami już myślałam, że nie przebrnę przez tą książkę, jednak nigdy mi się nie zdarzyło zostawić jakiejś pozycji literackiej, którą zaczęłam nieprzeczytanej, w związku z tym czytałam dalej. Nie tego się spodziewałam, zakończenie bardzo mnie zaskoczyło...

Ta książka to opowieść o stracie, wyrzutach sumienia, ale też o pierwszej miłości i przyjaźni. Wybuchowa mieszanka smutku i szczęścia.

To historia o rodzącej się przyjaźni oraz miłości...samotnosci...o zrozumieniu i radzeniu sobie ze stratą...o kolejnych etapach żałoby... Drugi czlowiek stał się jedynym lekarstwem na zapomnienie i ukojenie. To jedna z tych pozycji, w których zakończenie...zmienia wszystko...sprawia, że chcesz przeczytac ją znów...żeby lepiej zrozumieć...bo wiesz już wszystko i w końcu mozesz pozbierać wszystkie kawałki układanki...gorąco polecam.
Minusem jest pełno błędów...w wydaniu...ale...to akurat jest niezależne od autora...choc ma duży wpływ na czytanie...

Przepiękna książka przede wszystkim o miłości , ale towarzyszy jej niewyobrażalny ból po śmierci siostry bliźniaczki. Rodzice przestają sie nią interesować. Wiele czynników sprawia, że główna bohaterka nie radzi sobie, ale wybawieniem dla nie jest Ryan, który również stracił kogoś bardzo bliskiego. Jej wybawianie - on rozumie.

Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Niby wszystko jest ok, książka napisana poprawnie, wszystko się zgadza, dodatkowo poruszane są trudne tematy, ale brakuje tu tego czegoś. Tego, co powoduje, że nie potrafisz oderwać się od lektury, co wywołuje rumieńce na Twojej twarzy, co pobudza Twoją ciekawość, przyciąga, jednocześnie unosząc. Tego właśnie zabrakło.

Polecam, bardzo dobrze zagrana na emocjach

Polecam, bardzo dobrze zagrana na emocjach