Bowllove

Buchmann
2017-10-01
2017-10-01
Justyna Rudnik

„Bowllove” to pozycja przede wszystkim dla osób lubiących proste, zbilansowane i kolorowe posiłki. Większość z nich można szybciutko wyczarować z resztek w lodówce, dodając kaszę, ryż czy makaron dlatego nie są one żadnym kulinarnym odkryciem ani zaskoczeniem ale za to doskonałą inspiracją. Autor fantastycznie konstruuje bowle ze względu na smaki a także wartość odżywczą. Niektóre z nich są według mnie jednak lepsze na śniadania, a z kolei inne na obiady, propozycji jest też tyle że każdy może spośród nich znaleźć coś dla siebie niezależnie od diety. Składniki są łatwo zastępowalne i modyfikowalne, większość z nich można z dostać w warzywniaku czy też jakimkolwiek większym sklepie. Bardzo podobają mi się propozycje dressingów, są łatwe i wspaniałe w smaku plus znowu ponownie są elementem który można dowolnie modyfikować według obecnego stanu domowych zapasów albo tego, do czego mamy dostęp.

Książka jest pięknie ilustrowana - każdy bowl ma swoją stronę ze składnikami i zdjęciem. Zdecydowanie zachęca to do robienia takich zdrowych obiadów czy przekąsek, a sam autor wydaje się być sympatycznym odkrywcą kulinarnym, który pokazuje ludziom jak łatwo zmienić dietę na lepszą bez zbędnych i niekiedy trudnych kroków. Ogromny plus za podane modyfikacje każdego dania – zawsze mamy skrótowy sposób w jaki można skomponować posiłek aby nadal był smaczny i wartościowy, a zgodny z jedną z wybranych przez autora diet. Dodatkowo mamy krótki i treściwy wstęp informujący nas o tym jakimi zasadami autor się kieruje, dzięki czemu łatwo się spodziewać co zastaniemy w środku książki, a także mieć pewność, że faktycznie to co nam zaproponuje ma sens.

Ta książka kulinarna będzie dobra w odbiorze dla absolutnie każdej osoby, jako że nic nam nie jest tutaj narzucone, a wręcz zachęcani jesteśmy do dalszych eksperymentów na własną rękę, co według mnie jest bardzo ważne dla osób nie lubiących gotować. Polecam, ze wszystkich tomików dostępnych z serii autora, ta wydaje mi się najbardziej ciekawa, konkretna i najłatwiej jednak po nią sięgnąć do przygotowywania posiłków ze względu na ich rodzaj.

Całe danie w jednym naczyniu - kolorowo, zdrowo i z głową. Takie jedzenie chce się spożywać i takimi posiłkami chcemy dzielić z najbliższymi. Autor przedstawia masę propozycji, wyjaśniając jak łączy poszczególne składniki, jakie znaczenie ma kształt produktu, który kroimy oraz skąd w ogóle pomysł na dzielenie się ze światem swoją pasją. Świetna pozycja na wiosnę, gdy po zimowym marazmie potrzebujemy więcej koloru i energii!

Bardziej wyczerpującą opinię o książce dodałam na blogu Redhead in Wonderland, gdzie serdecznie zapraszam:

BowlLove to pozycja dla mnie idealna. Przygotowanie posiłku w jednym naczyniu jest niezwykle łatwe, szybkie, a danie wygląda bardzo ciekawie i co najważniejsze jest mega smaczne.
Przepisy podzielone są w zależności od bazy naszej miski, czyli bowl food na mokro i bowl food na sucho. Mokrą bazą jest najczęściej wywar lub krem, natomiast suchą ryż, kasza bądź makaron. Gdy decydujemy się na bowl food na sucho bardzo ważne jest przygotowanie dobrego dressingu, które zapewnia, że nasze danie będzie miało wyjątkowy i niepowtarzalny smak.
Przy każdym przepisie znajdziemy bardzo przydatną informację dla kogo taka miska jest najlepsza (np.: dla wegan, mięsożerców).
Czymś co sprawia, że BowlLove na stałe zagościło w mojej kuchni jest prostota przygotowania każdego dania. Przygotowanie wywaru lub ugotowanie kaszy czy makaronu jest dziecinnie łatwe. Dzięki łatwości przygotowywania potraw mogę na co dzień spożywać zdrowe posiłki bez większych nakładów, i tak brakującego mi na co dzień, czasu.

• Przepisy
  • Kuchnia