Nic oprócz śmierci

Magdalena Knedler Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Komisarz Anna Lindholm (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
literatura polska Anna Lindholm kryminał trylogia
Komisarz Anna Lindholm (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska Anna Lindholm kryminał trylogia

"Czas zmienia perspektywę. Wykrzywia portrety ludzi, których znaliśmy."

Ja niestety też nie dałam rady!
Wymęczona totalnie odłożyłam książkę po niespełna 200 stronach.
Już początek był nudny, ale nie lubię nie kończyć książki a tym bardziej serii. Lecz im dalej, tym bardziej byłam zmęczona a motywacja do czytania malała z każdą kolejną kartką. W końcu stwierdziłam, że tyle książek czeka w kolejce i tą sobie odpuściłam.

Pierwszy i drugi tom przeczytałam z przyjemnością, chociaż niezdecydowanie uczuciowe i jakaś taka rozlazłość jest trochę denerwująca. Jednak tom trzeci mnie pokonał. W połowie książki poddałam się, sprawdziłam zakończenie i nie miałam ochoty kontynuować czytania. Nie zawsze trzeba pisać o wszystkim czego się dowiedzieliśmy/nauczyliśmy. Rozczarowanie.

Na półkach: , , , ,

To już ostatnia część cyklu o Annie Lindholm, która boryka się nie tylko z kolejnymi zagadkami kryminalnymi, ale również z własnymi uczuciami i przeszłością.

W moim odczuciu jest to tom najlepszy. Może dlatego, że autorka zrezygnowała z kombinowania na siłę, za to wprowadziła więcej autentycznej intrygi. Dużym plusem cyklu jest zmienność miejsc. Każda kolejna odsłona...

Ostatni tom z komisarz Lindholm w roli głównej. Akcja tym razem dzieje się w Wiedniu, mieście przesiąkniętym ideą śmierci. Znów mnóstwo nazwisk (znów zdarzało mi się je mylić), wątków. Obiecywane przez autorkę w posłowiu drugiego tomu odkrycie motywacji działań Leona nie okazało się, jak dla mnie, niczym odkrywczym. Już w pierwszym tomie można się było domyślić, dlaczego...

Cykl z komisarz Anną Lindholm, byłą policjantką szwedzką, z pochodzenia Polką, mam już za sobą. Mam nadzieję, że bohaterka skupi się teraz na układaniu swojego prywatnego życia, a nie będzie gonić za kolejną zagadką kryminalną.

Pobyt w Wiedniu miał na celu wyjaśnienie zabójstwa młodej modelki, o co oskarżony został Ernst Bauer, wnuk kobiety, której nazwisko przewinęło...

Na półkach: , , , ,

Książka całkiem nieźle się zapowiadała.
Wydaje mi się że w tej części wielowątkowość chyba nieco przerosła autorkę. Po kilkunastu stronach czytam już mechanicznie i nie mogłam się doczekać końca.
Pomysł na fabułę ciekawy a wątek z nekrofobią bardzo mnie zaskoczył.

W sumie nie wiem, czy ja wymęczyłam tę książkę, czy ona wymęczyła mnie. W każdym razie na pewno czuję wyczerpanie tematem. Ta część jest moim zdaniem najsłabsza ze wszystkich trzech książek. Ocena jest rzecz jasna subiektywna, ale bardzo nie lubię tej pisarskiej maniery, gdy w tekście pojawiają się wstawki (interludia) dziejące się w przeszłości i pokazujące zdarzenia...

Nie dałam rady!
Podchodziłam trzy razy,chciałam dać jej szansę,bo pierwsza część w miarę spodobała mi się ,przeczytałam jednak ponad połowę .
Za dużo przemyśleń ,dywagacji,pytań do samego siebie...-to nie dla mnie,poddałam się.

Wiedeń. Cmentarz Centralny - jedna z największych nekropolii w Europie. Tu przecinają się ścieżki artystów, intelektualistów oraz komisarz Anny Lindholm.
Ciekawa sceneria-tło historii tej książki. Warto najpierw przeczytać coś o historii Wiednia, szczególnie czasy Habsburskie, ich kult śmierci i ceremonie pogrzebowe. Jeśli to zrobisz łatwiej zrozumiesz fabułę "Nic oprócz...

Dyskusje

• 2018