Zaginiony symbol

Dan Brown Wydawnictwo: Albatros Cykl: Robert Langdon (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
The Lost Symbol
Robert Langdon (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Zbigniew Kościuk
masoni Robert Langdon Waszyngton

Schemat taki sam jak w poprzednich książkach tego autora. Czytało się nieźle,ale chciałoby się czegoś nowego, a tu trochę takie ,,kopiuj - wklej"

Jakoś tak trochę mniej mi się podobało, a 2 razy zrobiło się nieprzyjemnie. Trzeci raz ten sam format już trochę męczy, mimo że zdarzyło się parę ciekawych wątków i tajemnic.

Muszę przyznać, że nieco mnie ta książka rozczarowała. Niektóre wątki nie zostały według mnie odpowiednio zakończone; inne zaś były zbyt pogmatwane. Czytając książkę, czułam się, jakby autor próbował wytłumaczyć swoją koncepcję, sprawiając, że będzie ona jeszcze bardziej skomplikowana. Rozwiązanie zagadki pozostało dla mnie niezrozumiałe, co nie miało miejsca w przypadku...

Początkowo ciekawa, pod koniec trochę męczyła. Niestety dużo słabsza od poprzednich tomów.

Podobna do innych z serii przygody naszego przyjaciela Langdona, ale równie ciekawa i wciąga, dla fanów autora napewno się nie zawiedzie.

Wartka akcja od pierwszej do ostatniej strony. Mimo to mam wrażenie, że książka jest trochę słabsza od wcześniejszych części.

Jak zwykle u Dana Browna mamy zagadkę związaną z historią i tajemniczymi organizacjami. To co po raz kolejny podobało mi się u tego autora, to interesujące wplecenie istniejącej architektury w fabułę powieści i uczynienie z niej elementu...

Dałam 5 gwiazdek. Powodem tej dość niskiej oceny jest to, że jest ona trudna. W pewnych momentach gubiłam się w tekście i nie wiedziałam o czym czytam aktualnie. Co prawda już prawie na samym początku odgadłam kim był człowiek, który porwał Petera. Nie to kim był w tym momencie kiedy szukał zaginionego słowa, ale kim był wcześniej. To jest na plus tej książki, bo gorzej by...

Jak to u Browna: wartka akcja, silne kobiety, tajemnice i jeden psychopata. Coś w stylu filmu "Skarb narodów".

Wszystkie książki z tej serii są całkiem miłe. Szkoda tylko, że w każdej jest ten sam schemat - ktoś szuka u Langdona pomocy, ktoś go zdradza, ktoś się z nim sprzymierza, a w tle wielkie niebezpieczeństwo, które na koniec zostaje w brawurowy sposób zneutralizowane.

Bardzo lubię powieści Browna, zwłaszcza serię o przygodach Langdona. I znów się nie zawiodłam - tajemnice, spiski, rozważania filozoficzne - nie można się nudzić.

22 205
    6 283