Zaginiony symbol

Dan Brown Wydawnictwo: Albatros Cykl: Robert Langdon (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
The Lost Symbol
Robert Langdon (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Zbigniew Kościuk
masoni Robert Langdon Waszyngton

Cecha wspólna Amerykanów i Polaków? Megalomania. Ale to Amerykanie nie wstydzą się powiedzieć Boże błogosław Amerykę i Pan Bóg błogosławi czy to żyd, arnisz, katolik,
A może mason.

Kolejna, ciekawa, aczkolwiek szablonowa odsłona przygód PRL
(Pana Roberta Langdona)

Strona 79: "Katherine udało się wytworzyć nacechowane symetrycznym pięknem kryształy lodu poprzez nakierowanie pełnych miłości myśli na szklankę z zamarzającą wodą". Chyba czegoś innego oczekiwałam. "Zaginiony symbol" dla mnie pozostanie nadal zaginiony. Odkładam książkę bez żalu.

Szybko, wręcz błyskawicznie się czyta i nawet z dużą przyjemnością, ale też nie jest to książka, o której by się długo pamiętało. Przyjemna w odbiorze, choć trzeba przyznać, że wielka literatura to nie jest.

Dzisiaj pogadamy sobie o tym, jak można zarżnąć całkiem niezłą serię. Do dwóch poprzednich części tego cyklu mam ogromny sentyment. To były moje pierwsze "dorosłe" książki. O Kodzie da Vinci mówiłam nawet podczas swojej prezentacji maturalnej (tak, jestem tak stara :D).

Ta książka to były dla mnie odgrzewane kotlety, słabo doprawione na dodatek. Popłuczyny po wspomnianej...

Książka zasługuje na ogromne brawa. swietna

Świetna ksiażka na samotne wieczory! :)

Kolejne losy Roberta L. Świetna książka, wciągająca, a ostatnie strony zadziwiające. Nieprzewidywalna.

Po raz kolejny nie zawiodłam się na pisarzu. W tej książce odkrywamy jak ważne są więzy rodzinne . Katherine ,Peter oraz cała rodzina Solomonów skrywa potężną tajemnicę Masonów. Razem z Robertem Lagdonem wybieramy w podróż po USA,by odkryć gdzie jest zaginione słowo,oraz co skrywa kamienna piramida.

Kolejna ciekawa książka z cyklu, jednakże słabsza od Kodu Leonarda.

To było moje kolejne spotkanie z Brownem i kolejne rozczarowanie. Chyba jeszcze większe niż przy "Aniołach i demonach". Mnogość teorii spiskowych po prostu śmieszy. Opowieść jest tak naciągana, że aż powoduje to niesmak. Na plus zaliczam tylko wartką akcję i sprytnie wkomponowane triki skłaniające do przewrócenia strony.

Dyskusje

21 306