Sekret, którego nie zdradzę

Okładka książki Sekret, którego nie zdradzę
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-10-25
Andrzej Szulc

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Bardzo solidna pozycja. Mimo kolejnego tomu główni bohaterowie się nie nudzą. Wręcz odwrotnie, ewoluują na naszych oczach. Książka tyleż kryminalna, co obyczajowa.

Kolejna książka na której się nie zawiodłam :)

Kolejna książka na której się nie zawiodłam :)

"Sekret, którego nie zdradzę" to jedna z lepszych części serii z udziałem Jane Rizzoli i Maury Isles, choć nie podobają mi się motywy nawiązujące do religii i męczenników. Ot, taki smaczek, który ma uatrakcyjnić wątek kryminalny, i bez tego ciekawy i dobrze poprowadzony. Nie wiem, czemu miało służyć odwołanie do postaci matki Maury - może Tess chciała po prostu zamknąć ten wątek (i dobrze). Mocna ósemka za to, że w tej książce znalazłam to, czego oczekuję od dobrego kryminału - wartka akcja, wielu podejrzanych, ciekawe zakończenie.

Ta seria stała się moją ulubioną i polecaną. Chętnie będę sięgała po książki Tess G. Polecam.

Co to był za thriller! Właśnie czegoś takiego oczekiwałam po autorce! Nie czytałam innych jej książek ale teraz wiem, że mam dużo do nadrobienia! Od początku do końca historia trzyma w napięciu i sprawia, że ciężko się od niej oderwać. To co wydaje się być oczywiste na końcu okazuje się, że było pomyłką. Autorka zwodzi czytelnika za nos i sprawia, że sam próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego mordercy. Jane Rizzoli i Maura Isles spotkały się pierwszy raz z takimi zbrodniami i do końca nie wiedzą kto i dlaczego za nimi stoi. Czy można połączyć smierć młodej kobiety i mężczyzny? Czy jest to sprawka tego samego mordercy? Jaki miał motyw i czemu wybrał akurat te osoby? Jest jedna osoba, która zna odpowiedzi na te pytania ale nie chce ujawnić sekretu skrywanego przez lata…
Jako, że jest to pierwsza książka autorki jaką miałam w ręce i dodatkowo dwunasty tom serii bałam się, że mogę się trochę pogubić. Nic z tych rzeczy! Bez znajomosci poprzednich części można czytać kolejną pełną akcji i dobrze wykreowanych bohaterów historię. Pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał bo nie czytałam do tej pory nic podobnego. 9/10⭐️

Kryminał tak dobry i soczysty, że nawet nie przeszkadzało mi wpadnięcie na rozwiązanie w połowie książki.
Polecam.
Przyjemnie spędzone 3 h., choć w sumie nie brakuje drastycznych opisów, jak to u Tess, która ma niesamowicie lekki styl, nawet gdy opisuje horror 🤔

Polecam.

Kolejny świetny kryminał :)

Kolejny świetny kryminał :)

Kolejny tom serii, kolejna świetna książka. Polecam

Kolejny tom serii, kolejna świetna książka. Polecam

Wciąga i nie popuszcza od pierwszej do ostatniej strony. I jak to jest napisane!

Świetna wciągająca nie można sie oderwać

Świetna wciągająca nie można sie oderwać