Kiedy wszystkie dziewczyny odejdą

Okładka książki Kiedy wszystkie dziewczyny odejdą Jayne Ann Krentz
Okładka książki Kiedy wszystkie dziewczyny odejdą
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: Amber Cykl: Cutler, Sutter & Salinas (tom 1) literatura piękna
Cutler, Sutter & Salinas (tom 1)
When All The Girls Have Gone
Amber
2017-03-14
2017-03-14
9788324162024
Ewa Spirydowicz
namiętność kłamstwa siostry zniknięcie policjant niebezpieczeństwo uczucia prawda

Charlotte nie jest spontaniczna, nie lubi ryzyka, a nawet obchodzi je szerokim łukiem. Każdy uważa ją za miłą, opiekuńczą, ale i za nudną dziewczynę.

Max nie przepada za zmianami, lubi porządek oraz jest znany z tego, że potrafi rozwiązać większą liczbę zagadek kryminalnych od przeciętnego policjanta.

Wszystko zaczyna się od morde.rstwa. Ginie jedna z przyjaciółek przyrodniej siostry Charlotte, Louise. Policja uważa, że kobieta popełniła samobó.jstwo, przedawkowała narkot.yki, jednak Charlotte w to nie wierzy, uważa to za mało prawdopodobne, zważywszy, że pod nieobecność jej przyrodniej siostry Jocelyn, denatka wysłała do niej pewną wiadomość. Ze swoimi przypuszczeniami dzieli się z Maxem, prywatnym detektywem, który zatrudniony przez kuzyna Louise postanawia dowiedzieć się w co wplątała się kobieta. W toku śledztwa odkrywają zniknięcie siostry Charlotte, Jocelyn, która może mieć związek z morders.twem i to nie jednym! Ktoś bestialsko zabi.ja przyjaciółki Jocelyn w poszukiwaniu czegoś, co dziewczyny chciały ukryć przed światem. Na jaw wychodzą tajemnice z przed lat i prawda nie do zniesienia.

Książka bardzo ciekawa z dreszczykiem. Czyta się ją przyjemnie, powoli doszukujemy się kto jest morde.rcą, a kandydatów na to miano nie brakuje. Charlotte i Max podjęli się rozwiązania trudnej sprawy, ale co to dla dwojga najnudniejszych ludzi na świecie! Relacja między nimi narasta stopniowo, ale to on pierwszy postanawia działać.

Jeśli lubicie lekkie romanse z dreszczykiem niepokoju i sprawą kryminalną w tle to książka dla Was!

Wszystko zaczyna się od morde.rstwa. Ginie jedna z przyjaciółek...

Literatura piękna to to nie jest 😅 plusem tej książki jest to że akcja dzieje sie szybko i nie nudzi ale jakoś bardzo mnie nie zachwyciła ta ksiazka

Przyjemny kryminał z romansem na oderwanie się. Powoli rozwijająca się akcja pozwala nam zagłębić się w skomplikowaną zagadkę śmierci jednej bohaterki, zniknięcia innej oraz przeszłości, która ma wielki wpływ na obecne śledztwo. To nie jest Wymagająca lektura, akcja też nie porywa, ale trzyma poziom. Czyta się to z przyjemnością, odkrywając kolejne powiązania, przyglądając się rozwijającej się miłości. Czytałam bardziej emocjonujące książki tej pani, ale tą też mogę spokojnie polecić. Dobrze zbudowane napięcie, brak przegadania, bohaterowie do polubienia. Spokojna książka na wieczór dla relaksu.

Bardzo lubię spędzać wieczory i popołudnia przy książkach pani Krentz :) Ta również mnie nie rozczarowała. Oczywiście jest na maksa przewidywalna, suspensu nie ma za grosz, ale jest idealna podczas karmienia dziecka, kiedy na żadną ambitną literaturę nie ma się siły. Podczas kolejnych karmień poczytam sobie pozostałe książki z serii.

Autorka znana mi nie od dziś, więc mniej więcej wiedziałam, czego się spodziewać.
Konwencja thriller i romans (również przeze mnie dobrze znana i lubiana),z fajnym klimatem i ciekawą fabułą.
Czy tak było i tym razem? Na pewno, chociaż miałam wrażenie, że jakby tylko połowicznie. Zarówno w wątku sensacyjnym, jak i romansowym czegoś mi w pewnym momencie zabrakło lub też było za dużo.
Ale po kolei...

Od razu polubiłam główną bohaterkę Charlotte, co jak dla mnie jest podstawą, przy tego typu książkach. Charlotte, to taka zwyczajna, normalna kobieta, która pozornie niczym się nie wyróżnia, jednak okazuje się, że ta jej normalność jest jednocześnie jej największym atutem, a wraz z rozwojem akcji odsłania się również jej drugie oblicze, twardej babki, na której można polegać w kryzysowych sytuacjach.
Z kolei Max, detektyw, którego poznaje podczas śledztwa, w które zostaje wplątana, jest człowiekiem dość skomplikowanym. Ma za sobą trudną przeszłość, która wciąż odciska na nim swoje piętno.
Jednak spotkanie tej dwójki owocuje nie tylko sprawniejszym śledztwem, ale również uczuciem, które nieoczekiwanie dla nich samych zaczyna ich łączyć.
Wszystko to brzmi bardzo dobrze i do pewnego momentu bardzo dobrze się też czytało, jednak koniec końców jakoś się to 'rozlazło' i straciło na wiarygodności. Pierwsza i jedyna scena łóżkowa jakaś taka na siłę i bez koniecznego dla mnie w takich scenach ładunku emocji. Powiedzieć, że mnie znudziła to mało. I chyba od tego momentu Charlotte i Max rozmyli mi się bardzo charakterologicznie i nie potrafiłam ich już załapać do samego końca.

Co do intrygi kryminalnej, to wystąpił ten sam schemat. Do pewnego momentu bardzo dobrze poprowadzona, tajemnicze zgony, mylne tropy, pozorny brak podejrzanych. Jednak, w którymś momencie zaczęłam mieć wrażenie, że autorka serwuje zbyt dużo zbiegów okoliczności, cudownych objawień i dowodów praktycznie samych wpadających bohaterom w ręce. Tak jakby koniec nie był do dopracowany, wyjaśnienia same się znajdowały, brakło mi dbałości o szczegóły.

Jednak, wbrew pozorom, nie jest to książka bardzo słaba. Mogę jedynie stwierdzić, że na pewno słabsza niż wcześniejsze książki Krentz, z którymi miałam do czynienia.
Czytało mi się ją naprawdę przyjemnie, bo mimo tych różnych 'ale', miała też fajny klimat, który na pewno zapamiętam.
Dużym plusem są poza tym postacie drugoplanowe, a konkretnie mieszkańcy domu seniora Deszczowe Ogrody, w którym pracuje Charlotte, z niezrównaną Ethel na czele :)

2002

Bardzo lubię thrillery romantyczne pani Krentz, jednak tym razem trochę się zawiodłam. Nie to że książka jest zła, tylko jest słabsza od tych które dotychczas czytałam.
Ciekawa i bardzo skomplikowana intryga a jednak mam pewien niedosyt i czegoś mi w niej brakowało.
Świeżo upieczony prywatny detektyw Max ma na prośbę kuzyna rozwiązać tajemniczą śmierć dziewczyny, która niby popełniła samobójstwo przez przedawkowanie narkotyków. Pomaga mu w tym Charlotte która z kolei szuka swojej przybranej siostry a przyjaciółki zamordowanej.Okazuje się, że obie dziewczyny działały w organizacji, która pod przykrywką zbierania pieniędzy dla maltretowanych kobiet a same karały "damskich bokserów". I teraz wszystkie są zagrożone i muszą się ukrywać.
Dużo się w tej książce dzieje. Jest morderstwo, próba zabójstwa, porwanie i romans. Tylko że brak mi było tej chemii miedzy bohaterami, brak jakiś głębszych uczuć.
Dużo wątków które pod koniec wiążą się w całość, dobre zakończenie i jak zwykle u autorki "wisienka na torcie" na sam koniec.
Dobra i ciekawa, ale nie rewelacyjna ale i tak z sentymentu dla autorki polecam.

Powieść sensacyjna dla kobiet (czyli z wątkiem romansowym),którą bardzo przyjemnie się czyta.

Powieść została także wydana pod tytułem "Ocalone wspomnienia"

Powieść została także wydana pod tytułem "Ocalone wspomnienia"

Thriller/kryminał romantyczny - lekki, łatwy i przyjemny. Czyta się szybko

Thriller/kryminał romantyczny - lekki, łatwy i przyjemny. Czyta się szybko