Siła przedsiębiorczości, siła upadku

Okładka książki Siła przedsiębiorczości, siła upadku John Daymond
Okładka książki Siła przedsiębiorczości, siła upadku
John Daymond Wydawnictwo: OSM Consult Sp. z o. o. biznes, finanse
biznes, finanse
OSM Consult Sp. z o. o.
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Powershift. Przeobraź dowolną sytuację, sfinalizuj dowolną transakcję i osiągnij dowolny cel John Daymond, Daniel Paisner
Powershift. Pr... John Daymond, Danie...
Okładka książki Wstawaj i walcz. Sprawdzone strategie, techniki i nawyki produktywności ludzi sukcesu John Daymond, Daniel Paisner
Wstawaj i walc... John Daymond, Danie...

Przełamując Granice: Siła Przedsiębiorczości w Czasach Upadku

"Siła Przedsiębiorczości, Siła Upadku" Daymonda Johna to lektura obowiązkowa dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od etapu rozwoju biznesu. W tej intrygującej książce autor odwraca powszechne podejście, demonstrując, jak ograniczone zasoby finansowe mogą stać się naszą największą przewagą konkurencyjną.

John, znany z programu "Shark Tank", precyzyjnie przedstawia strategie i techniki, dzięki którym nawet najmniejsze budżety mogą być wykorzystane do osiągania sukcesu w biznesie. Poprzez analizę przypadków oraz własnych doświadczeń, ukazuje, jak małe firmy i produkty mogą przekształcić się w rozchwytywane marki, zdobywając przewagę nad konkurencją.

Jednym z najciekawszych aspektów książki jest podejście autora do postrzegania upadku jako szansy na rozwój i wzrost. John pokazuje, jak porażki i trudności mogą być motorem napędowym dla przedsiębiorców, prowadzącymi do odkrywania nowych ścieżek sukcesu.

Przełamując Granice: Siła Przedsiębiorczości w Czasach Upadku

Zapewne kojarzysz markę ubrań FUBU (For Us By Us). Szerzej znana w środowisku hip-hopowym, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Jej założycielem jest aktualnie jeden z najlepszych przedsiębiorców świata oraz juror reality show Shark Tank – Daymond John. Inspiruje swoją postawą i działaniem wiele osób, co zresztą można zauważyć w książce “Siła przedsiębiorczości. Siła upadku”.

O czym jest książka?

Autor pokazuje jak wykorzystać sytuację kryzysową na swoją korzyść i przekształcić ją w ogromny sukces. Jeśli jesteśmy w niekorzystnym położeniu i posiadamy niewielki kapitał to musimy wykorzystać wszystkie swoje pomysły i całą energię do działania. Wówczas dokonujemy największych odkryć oraz postępów. W każdej trudnej sytuacji możemy odnaleźć możliwości które przyniosą nam pozytywny rezultat. Musimy tylko wykorzystać swoją wewnętrzną siłę i działać tak, że w grę nie wchodzi inna możliwość jak tylko osiągnięcie upragnionego celu. W momencie gdy nie widzimy już żadnej nadziei i szansy, jedynym wyjściem jest wykorzystanie siły upadku i zmierzanie w kierunku odniesienia sukcesu.

Czy wywarła na mnie wrażenie?
Z publikacji możemy zaczerpnąć sposób myślenia który pomoże nam uporać się z najtrudniejszymi momentami życia przedsiębiorcy i nie tylko. Autor w konkretny i rzeczowy sposób pokazuje czym jest siła ukryta w ciężkich chwilach, i jak ją wykorzystać w życiu oraz biznesie. Czasem wydaje się że wszystkie możliwości zostały już wykorzystane i nie widzimy żadnego wyjścia. Istnieje jednak wielka moc którą posiada każdy z nas i w momencie gdy jesteśmy w trudnej sytuacji, dokonujemy rzeczy z pozoru niemożliwych. Książka pokazuje wiele interesujących historii znanych przedsiębiorców. W ciekawy sposób ujawnia kulisy trudnych momentów oraz spektakularnych osiągnięć których dokonali. Godne uwagi jest to jak autor uzupełnia przemyślenia bohaterów książki o swoje własne i w ciekawy sposób puentuje ich wypowiedzi.

Dlaczego uważam że jest wartościowa?

Wielu osobom wydaje się że do otwarcia biznesu potrzeba ogromnej sumy pieniędzy. Daymond John uważa że czasami duża ilość gotówki potrafi zadziałać na naszą niekorzyść. Gdy mamy mało pieniędzy to dwoimy się i troimy, robiąc co w naszej mocy by nasz biznes stał się rentowny. Poszukujemy każdej najdrobniejszej okazji by usprawnić działanie firmy, tak jakby niepowodzenie było rzeczą niemożliwą. W książce znajdziemy historie czołowych przedsiębiorców takich jak Tim Ferriss, Kevin Plank, Jay Abraham czy też Steve Aoki. Pokazane zostało jak różne okoliczności wpłynęły na rozwijane przez nich biznesy i z jakimi trudnościami musieli sobie radzić. Z każdej historii możemy wyciągnąć cenne lekcje i odnieść je do własnego życia. Niezależnie od tego czy prowadzimy firmę czy dopiero zamierzamy ją założyć.

Czego możemy się z niej nauczyć?
Największe korzyści niesie uświadomienie sobie że aby założyć własny biznes i osiągać sukcesy, nie trzeba posiadać wielkiego kapitału. Możemy wystartować z niewielką ilością pieniędzy i istnieje sporo szansa że uda nam się rozwinąć biznes na ogromną skalę. Wszystko sprowadza się do skali naszego myślenia, podchodzenia do porażek oraz tego jak potrafimy wykorzystać to co już posiadamy w zanadrzu.

Kto powinien po nią sięgnąć?

Tą pozycją powinien zainteresować się każdy kto prowadzi lub zamierza uruchomić własną działalność gospodarczą. Książka może również pomóc osobom które borykają się z trudnymi sytuacjami w życiu i nie widzą żadnego pozytywnego rozwiązania. Do książki powinny zajrzeć osoby które uważają że prowadzą dobrze prosperujące biznesy oraz te które szukają rozwiązań swoich problemów. Jeżeli wszystko toczy się dobrze to czasem można osiąść na laurach i stracić możliwość wykorzystania nadarzającej się okazji. Dzięki której można wynieść biznes na wyższy poziom. W życiu zdarzają się różne sytuacje, te złe i dobre. To od nas zależy jakie nadamy im znaczenie i jakie kroki podejmiemy w związku z nimi. W nawet najtrudniejszej sytuacji możemy odnaleźć ogromne możliwości, które przekształcić możemy w niesamowite korzyści. Wykorzystując siłę upadku możemy dokonać rzeczy o których nawet nie marzyliśmy.

Warto sięgnąć po tę publikację ponieważ może zmienić ona sposób postrzegania trudnych momentów w życiu oraz biznesie.

Tomasz
silanauki.pl

Siła przedsiębiorczości, siła upadku to książka, której celem jest udowodnienie, że nie potrzebujesz wcale góry pieniędzy na koncie, aby otworzyć biznes. Autor twierdzi, że posiadanie dużej ilości pieniędzy na starcie powoduje, że początkujący przedsiebiorca źle nimi gospodaruje oraz nie wykorzystuje w pełni swojej kreatywności w wymyślaniu sposobów na promocję i sprzedaż.
Książka przedstawia historię przedsiębiorców oraz samego autora, którzy od zera zaczynali swoją przygodę z biznesem. Opisuje sposoby jak autor radził sobie w tworzeniu niestandardowych sposobów na promocję swoich produktów oraz jak brak budżetu przekuł w swój biznesowy atut.
W książce znajdują się również historie sukcesu przedsiębiorców, którzy przeszli drogę od „zera do bohatera” budując swoje firmy i produkty o zasięgu globalnym.
Jeżeli zmagasz się z przekonaniem, że pierwszy milion trzeba ukraść, lub ze potrzebujesz pieniędzy, żeby wystartować z biznesem to przeczytaj tę książkę bo jest skierowana właśnie do Ciebie!
www.ksiazkimotywacyjne.pl

Kiedy sięgnęłam w poniedziałek po tą książkę, zastanawiałam się czy to dobry wybór. Za oknem lato, co ja właściwie czytam ?
Książka jednak tak mnie wciągnęła, że czytałam w każdej wolnej chwili. Jest ona niezwykle rozwojowa i pełna ciekawych historii o sile #przedsiębiorczości i sile #upadku.
Najbardziej zafascynowała mnie w niej historia jednej #krewetki - o tym jak mała zmiana może przynieść ogromne efekty finansowe w biznesie.
Znalazłam niesamowity cytat, który według mnie jest kwintesencją tej książki:
"Siła upadku zadziała na twoją korzyść jedynie wówczas, gdy ją rozpoznasz, skorzystasz z niej i zmusisz ją do pracy. Sama porażka to tylko porażka. Jeżeli pozwolisz, aby cię pokonała, jeśli pozwolisz, by cię złamała - nigdy nie znajdziesz sposobu, aby rozkwitnąć, lub zwyczajnie przetrwać. Nigdy nie staniesz na nogi i nie dokonasz wielkich rzeczy."
Gorąco polecam tą książkę. Przyda się nie tylko w biznesie. Pokazuje jak się podnieść z upadku, a przecież zdarzają nam się w życiu różne upadki.

Książka składa się z historii ludzi, którzy odnieśli sukces w różnych branżach. Znajdziemy tu opowieść o początkach Tima Ferrissa albo o budowaniu babeczkowego imperium Gigi Butler.

Jednak większość osób czytająca takie książki, zwraca uwagę na coś zbyt oczywistego. Każdy szuka podobieństw w podejściu tych ludzi sukcesu. Ciężka praca, pomysłowość i podejmowanie ryzyka, to na pewno ważne cechy przedsiębiorcy. Jednak w każdej z tych historii jest coś ważniejszego.

Każda z tych osób działa na swój sposób inaczej. Podobieństwa znajdziemy w tym, co jest podstawą. Podobieństwa to lekcja obowiązkowa dla każdego. Jednak prawdziwy sukces możesz odnieść tylko wtedy, kiedy znajdziesz to, co wyróżnia Cię z tłumu. Jeżeli ciągle będziesz robił tylko to co należy robić, możesz być tylko przeciętny.

Dlatego czytając tę i podobne książki, polecam szukać różnic. Tim Ferriss nie stał by się osobą, którą znamy, bez swoich ciągłych prób zmiany modelu życia. Gigi nie stworzyłaby swojego imperium babeczkowego, jeżeli nie piekła by ciast od dziecka, co wynikało z tradycji w jej rodzinie.

Ludzie sukcesu potrafią wykorzystywać to w czym są dobre. Potrafią pokazać to, co wyróżnia ich na tle innych osób. Dlatego nie da ich się naśladować, a można się nimi jedynie inspirować.

• Biznes
  • Polecane książki „Nietypowa Rodzina”
  • Chcę przeczytać (Biznes, Sukces)
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Siła przedsiębiorczości, siła upadku