Córka pedofila

,,Bo jutro może nie zdarzyć się nigdy. Słońce może nie wzejść, a serce przestać bić..."

Ciemność która rozprzestrzenia się w człowieku.
Sytuacje, które zabierają światło i chęć do życia.
Samotność i walka z niesprawiedliwością.
Brak wzorca miłości, poczucie beznadziejności.
To tylko krótka charakterystyka życia Lexi. Głównej bohaterki książki, którą właśnie skończyłam.

,,Jedynym scenariuszem, jaki przygotowało mi życie, było odrzucenie, rozpacz oraz cierpienie"

Córka pedofila to historia młodej dziewczyny. Lexi, chociaż jest dopiero na początku swojej drogi, już dźwiga niemały bagaż doświadczeń. Wewnętrznie rozrywa ją niewyobrażalny smutek, ból. Samotność i niesprawiedliwość to jej najbliżsi przyjaciele.

Bardzo smutna, ale jakże autentyczna historia, która przeciągnęła mnie emocjonalnie.
Czytałam tę książkę z duszą na ramieniu i z wielkim bólem w sercu. Zastanawiając się dlaczego niektórzy ludzie doświadczają tylko zła. Jednocześnie zadając sobie pytanie, ile jest w stanie znieść tak młody człowiek. Gdzie jest granica?
Złość, współczucie, smutek i bezsilność, właśnie te uczucia towarzyszyły mi podczas lektury.

Kim była Lexi?
Była buntowniczką. Osobą, która choć wiele wycierpiała gdzieś głęboko marzyła o szczęściu i spokoju.
Marzyła o zupełnie przyziemnych dla nas rzeczach.
Przez doświadczone zło, zbudowała wokół siebie mur, który zaczął się kruszyć gdy na swojej drodze spotkała kogoś, kto potrafił zajrzeć głęboko w jej głowę.
James, chłopak, który nie tylko uratował ją, ale i pokazał, że mimo wszystko trzeba walczyć. Chłopak, który nauczył ją kochać.

W tej historii pojawia się też druga bardzo ważna postać. Henry jej przyjaciel, który okazał się jej aniołem stróżem.

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji poznać losów Lexi, Jamesa i Henryego to nawet się nie zastanawiajcie.
Ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i na długo pozostanie w mojej głowie.

,,Żyję w Tobie i dla Ciebie. Nie zapomnij" 💙💙

Ciemność która rozprzestrzenia się w człowieku.
Sytuacje, które zabierają światło i chęć do życia.
Samotność i walka z niesprawiedliwością.
Brak wzorca miłości, poczucie beznadziejności.

"Córka pedofila" Przyznam, że tytuł ciekawy i trafia do czytelnika.Sprawia, że chcemy poznać dramat głównej bohaterki. Myślę, że czytając pierwszą stronę mamy nadzieję, że książka będzie wlaśnie tym czego oczekujemy. Ale historia Lex staje się opowieścią dla młodzieży, i w żaden inny sposób nie można do końca przewiedzieć czym autorka nas jeszcze zaskoczy. Fabuła ma luki myślowe, a przede wszystkim jest drażniącą infantylna. Jednak trzeba przyznać, że wyjątkowo przypominająca American crime i Mean Girls w rollercoastrze wyobraźni Ewy Pirce. Nie mówię, że jest zła. Ale po połowie książki czuję się lekkie zmęczenie. Głównie dlatego, że autorka książka nie zaznajomiła się z tematem, którego się podjęła. Stworzyła naiwną relację ofiary z oprawcą pomijając wiele innych czynników i problemów,ktore jednocześnie wykluczyły by poszczególne zachowania Lexi - po tym poznałam, że książka jest odrobinę dziwna i zaczęłam podejrzewać, że napisała ją bardzo młoda dziewczyna. Gdy doszło do mnie, że Ewa jest młodziutką pisarką do tego Polką poczułam mimo wszystko sympatię dlatego, że jej wyobraźnia świetnie poradziła sobie ze zbudowaniem całej tej historyjki z uniesieniem ciężaru jaki spoczywa na barkach młodych ludzi. Cały czas pamiętam swój ból, swoje czarne jak heban myśli o śmierci i uldze jako chciałam odczuć w swoim mniemaniu jako 14latka. Mimo, że książka nie była wybitna jako dramat obyczajowy dla przeciętnej dorosłej osoby to jako książka dla młodzieży ma duże pole manewru. Dużo do przekazania, był moment, że mnie wzruszyła. Dziwi mnie tylko koniec książki. Odniosłam wrażenie, że Ewa tak polubiła głównych bohaterów, że nie była w stanie nas ich pozbawić. Za wszelką cenę jakby chciała aby każdy w niej znalazł jakiś happy end. Książkę chętnie bym podarowała jakieś młodej osobie, ponieważ daje nadzieję i ma piękne opisy miłości i pożądania. Dawno nie czytałam takich chwytliwych za serce słów.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od samego początku książki wiedziałam że wyleję morze łez. Wewnętrznie czułam, że ta książka nie jest dla mnie. Dlaczego? Bo moja granica cierpienia i bólu okazała się niewystarczająca.
Już po pierwszej stronie miałam "dziwny stan" przeszły mnie dreszcze i zrobiło mi się gorąco.
Sam tytuł jest przerażający. Na szczęście nie ma tu scen szczegółowo opisanych, które rozdarły by moje serce na pół.
Tytuł miał wzbudzić zainteresowanie i chyba kontrowersję.
Książka jest bardzo emocjonalna, czasem wulgarna ale czy można się temu dziwić. Ta opowieść rozbiła mnie na drobne kawałki. Ilość dramatów była tu ogromna. Bicie, gwałt, samobójstwa, choroba ukochanego, brak akceptacji osoby homoseksualnej, samotność, zakochanie.
Tak naprawdę to historia trójki nastolatków pocharatanych przez los których połączyła przyjaźni. Każda z tych postaci Lexi, James, Henry ma swoje tragedie i dramaty. Oczywiście nie będę ich tu wszystkich opisywać, nigdy tego nie robię.
Pedofilia. Lexi od najmłodszych lat jest wykorzystywana przez "ojca" - jeden wielki koszmar. Jak? Ja się pytam jak rodzic może robić takie rzeczy? Jak osoba, która powinna dbać o dziecko, sprawiać by była szczęśliwa, zaopiekowana może wyrządzać dziecku taką krzywdę?!
Przemoc domowa. Wykorzystywanie seksualne to mało. Trzeba to dziecko jeszcze bić i maltretować. Ogrom okrucieństwa niewyobrażalny. "Cierpienie, jakim byłam napiętnowana, wymagało odwagi, bym mogła przejść przez życie, by budzić się i w nie brnąć, mimo niepowodzeń". Ucieczką od tego, od tego cierpienia było samookaleczenie " (...)to było coś, dzięki czemu wiedziałam, że mogę decydować.Bo mogłam to zrobić teraz, w tym momencie". By pozbyć się dotyku "ojca" dziewczyna brnie w relacje seksualne z innymi, których sama wybiera. Dziwne - nie wiem. Może dla niej to było lekarstwo. "Byłam popieprzona? Tak. Po tym wszystkim, co przeszłam, powinnam od tego uciekać? Może. Ale taki był mój sposób na radzenie sobie ze swoim gównem".
W tym wszystkim jest bardzo samotna do momentu poznania dwóch chłopaków Jamesa i Henrego. Choć sami przechodzą trudne chwile pokazują Lexi jak może być szczęśliwa, kochana i bezpieczna.
Oni są tacy prawdziwi. Obok nas może siedzieć, mieszkać wykorzystywana seksualnie, niszczona dziewczyna, nieakceptowany przez rodziców, środowisko gej, ciężko chory, samotny chłopak. To wszystko przecież dzieje się, może za ścianą.
Duża rolę w książce jak i w życiu odgrywa miłość. "Miłość jest nadzieją, siłą i przekleństwem w jednym. Ponieważ kiedy kochasz, wiesz, że jesteś w stanie zrobić i osiągnąć wszystko. Daje ci moc, jakiej nie uzyskasz w żaden inny sposób" Zakończenie było dla mnie prawdziwym rollercoasterem. Płakałam, śmiałam się i znów płakałam.

Książka jest wciągająca, bardzo ciężka za sprawą ilości nieszczęść i emocji. Mimo wylanych łez bardzo polecam tę pozycję. Nie zrażajcie się tytułem jest mylący. To pozycja o miłości i przyjaźni.

początkowo fabuła wciągnęła, ale potem stała się wielkim bałaganem, sposób pisania autorki zapewniał mi nieustająco ciarki żenady. Miało być chyba wzruszająco i głęboko, szkoda, że się nie udało bo był potencjał

Świetna książka. Bardzo emocjonalnie napisana, nie może się od niej oderwać. Historia opowiada o trudach życia, ale i o miłości i przyjaźni . Zdecydowanie polecam.

Nigdy nie dałam książce 1 gwiazdki, lecz ta całkowicie sobie na to zasłużyła. Mimo poruszenia ważnego tematu jakim jest gwałt i przemoc, książka jest napisana tak źle, że to aż bolało. Dialogi wywiązujące się między bohaterami tylko sprawiały, że byłam zażenowana, a jej przewidywalność była nudna. Postacie ukazane w sposób, który tylko odpycha - zwłaszcza główna bohaterka. Alexia raz mówiła jedno, a po chwili drugie, i tak samo było z czynami. Czytanie tego to była katorga.

Tytuł nie odzwierciedla zawartości.
Poznajemy tutaj historię skrzywdzonej dziewczyny, której nagle zaczyna się poprawiać życie. Zyskuje przyjaciół, chłopaka, wolność.
I otrzymujemy nagle temat samobójstwa w ogromnej ilości. Zastanawiałam się ile jeszcze się tu wydarzy... Wiele sytaucji zostało pominiętych, jakby się nie wydarzyły.
Końcówka rozwaliła mnie. Nie ogarnęłam tego 🙊🙈

Tytuł nie odzwierciedla zawartości.
Końcówka rozwaliła mnie. Nie ogarnęłam...

Obrzydliwa. Ociekająca kiczem. Dramatycznie płytka. Od połowy czytałam co druga, trzecią stronę.
Z serca nie polecam.

Z serca nie polecam.

Ciężka bardzo poruszająca książka na której uroniłam nie jedna łzę! Pomimo mega ciężkiego tematu poruszonego w niej jakim jest pedofilią POLECAM z całego serducha ja przeczytać!

Świetna książka, polecam 💖

Świetna książka, polecam 💖