Z dziennika berlińskiego

Max Frisch Wydawnictwo: Czarne Seria: Klasyka [Czarne] biografia, autobiografia, pamiętnik
Aus dem Berliner Journal
Małgorzata Łukasiewicz
Czarne
autobiografia Berlin dziennik elita kulturalna lata 70. XX w. literatura faktu moralność pisarz polityka
Aus dem Berliner Journal
Czarne
biografia, autobiografia, pamiętnik
Małgorzata Łukasiewicz
Klasyka [Czarne]

Oficjalne recenzje i

Zza żelaznej kurtyny

Link do recenzji

Nie lubię Frischa. Kupiłam tę książkę z nadzieją na ślady Bachmann, których tu jednak nie znalazłam (pech). Miałam nadzieję, że Frisch okaże się nudziarzem tylko w prozie, ale niestety - sprawa jest bardziej dotkliwa, bo okazuje się, że pan pisarz naprawdę nie ma nic ciekawego do powiedzenia.

Czytam dzienniki namiętnie, po prostu taki tekst lubię. Notatki z podzielonego Berlina prezentują się jeszcze inaczej. Tuż obok "muru" Frisch obserwował jego wschodnią część. Inteligenci ze wschodu, pisarze albo ludzie aparatu... to bardzo zajmująca część zapisu. A na zachodzie jak zwykle, chciałbym powiedzieć jak dzisiaj, bez zmian. Lewica, maoiści i wybijający się powoli...

• W domowej bibliotece
  • X-pierwszy plan
  • Wypożyczyć z biblioteki - Śródmieście
  • Koszyk
  • Deutschland
  • Czarne
  • Lit . niemiecka i okolice

Dodaj cytat z książki Z dziennika berlińskiego