Zooterapia z elementami etologii

Agata Maria Kokocińska Wydawnictwo: Impuls nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Impuls
Impuls Kokocińska zooterapia animaloterapia pedagogika terapia
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Impuls Kokocińska zooterapia animaloterapia pedagogika terapia

Na półkach: , , , ,

Bardzo interesująca, chociaż malutka książeczka , Stanowi jakby wstęp do terapii z udziałem zwierząt, wprowadzenie do tematu. Bardzo skondensowana, a jednocześnie przystępnie napisana. Świetnie się czyta.

Nie jest to podręcznik do zooterapii. Raczej informacja o tym, czym jest zooterapia dla osób ciekawych tego tematu, Dokładnie tak jak napisał we wstępie dr. hab....

Kontakt z ukochanym pupilem ma wiele zalet: relaksuje, niesie pocieszenie, gdy ma się słabszy dzień. Futrzasty przyjaciel nas zawsze wysłucha i nigdy nie ocenia. Zwierzęta nie tylko dają nam bezinteresowną miłość, ale także potrafią leczyć. Badania naukowe potwierdzają skuteczność kontaktu z nimi w leczeniu wielu schorzeń. Jednak nie można psa, kota czy konia traktować jako...

Książka warta uwagi. Mogę polecić, aczkolwiek zawiera trochę merytorycznych luk, uproszczeń i sądów nie do końca popartych naukowymi badaniami czy literaturą, a przynajmniej nie jest to ujawnione czytelnikowi. Może należałoby pójść dalej za bibliografią... Książka z dużą ilością praktycznej wiedzy, ale także pozostawiająca wiele znaków zapytania.

• Chcę w prezencie
  • Koty
  • AS - Zooterapia
  • Przyroda
  • Zwierzęta
  • Psy
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zooterapia z elementami etologii