Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Okładka książki Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach James Ponti
Okładka książki Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
James Ponti Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Piraci z Karaibów (tom 4) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Piraci z Karaibów (tom 4)
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
Edipresse
2017-05-24
2011-01-01
9788328120846
Krzysztof Uliszewski

Najsłabsza z serii.

Najsłabsza z serii.

Nie jest świetna, ponieważ to bardziej książka dla dzieci. Za to moim ośmioletnim siostrą bardzo się podoba.

Książka na godzinkę. Wszystko trochę płytkie i szybkie, tak po łebkach przedstawione. Film widziałam kilka razy, więc pamiętam dużo, wszystko praktycznie, no i momentami brakowało mi ładnych, długich opisów.
Nie porównam jej do jakiś wielkich i chwalonych dzieł czy bestsellerów, ale przyjemnie i szybko się czyta, a wcześniejsza znajomość historii, dzięki filmowi, pomaga lepiej wyobrazić sobie różne sytuacje albo dopowiedzieć nieopisane rzeczy.

Zdziwiła mnie trochę grubość książki. 112 stron, przy dwugodzinnym filmie? Już myślałam, że jest to tylko część adaptacji filmu, ale nie!

Jack Sparrow wyrusza na wyprawę do baśniowej Fontanny Młodości. Towarzyszą mu Angelica oraz Czarnobrody ze swoją załogą z "Zemsty Królowej Anny". Potrzebują dwóch ważnych rzeczy: łzy syreny oraz złotych kielichów.

Fontanny, a przede wszystkim zemsty, szuka również kapitan Barbossa - wróg Jacka, ale jeszcze większy wróg Czarnobrodego. Przy Fontannie dochodzi do starcia, z którego tylko jedna osoba może wyjść z życiem wiecznym.

Dawno nie widziałam filmu, nie mogę więc powiedzieć, że książka jest z nim zgodna. Jednak zawarty w niej humor i przygoda duchem przypomina wspaniały film Disney'a. Lubię Jacka Sparrowa, jego humor i zachowanie. Nie trudno mi było przekonać się do przeczytania adaptacji książkowej, jednej z jego przygód.

W samym środku książki znajdują się barwne zdjęcia z filmu, które pomagają przypomnieć sobie wygląd bohaterów.

Myślę, że jest to powieść warta przeczytania, tym bardziej dla wielbicieli kapitana "Czarnej Perły", która niestety w tej części nie występuje.

Fontanny, a przede...

• Piraci