Rzymska elegia miłosna

Okładka książki Rzymska elegia miłosna
OwidiuszSextus Propercjusz Wydawnictwo: Ossolineum, DeAgostini Polska Seria: Arcydzieła Kultury Antycznej poezja
poezja
Arcydzieła Kultury Antycznej
Ossolineum, DeAgostini Polska
2005-01-01
1955-01-01
starożytność starożytny Rzym

więcej Więcej

Wszystkie Muzy i Apollo, i Eros, i Wenera musieli dołożyć starań i natchnąć poetów antycznych, by mogły powstać tak piękne, tak prawdziwe, niejednokrotnie zabawne, ironiczne, a nawet perwersyjne, ale przede wszystkim - nieśmiertelne wiersze.

Kapitalne! Ojcowie romantyków, mistrzowie młodopolskich pisarzy, prekursorzy najpiękniejszych wierszy o miłości, po prostu wybitni spod skrzydeł Wenery.

• Poezja
  • 2014
  • Chcę mieć :)
  • Starożytność
  • 2020
  • - Do kupienia

Dodaj cytat z książki Rzymska elegia miłosna