Grzesznik

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 3) Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
The Sinner
2016-12-27
Jerzy Żebrowski
Anatomia zbrodni
Tess Gerritsen thriller powieść medyczna Anatomia zbrodni Rizzoli & Isles

Najgorsza tej autorki z serii. Bardzo szybko się czyta, ale jest to takie nudne, i nijakie. Denerwuje mnie wątek miłosny uważam go za niepotrzebny. Zakończenie sprawy, zbyt naciągane. No niestety, poprzednie 2 części dużo większy poziom. Tutaj nie było ani ciekawej akcji ani mocnego zakończenia.
4-/10 ponieważ nie jest to jednak najgorszy kryminał.

Najlepsza część z kolekcji Anatomii Zbrodni.
Trafiła w punkt prosto w moje upodobania czytelnicze.
Świetna historia, niestandardowa jak to u Tess Gerritsen, porywająca od pierwszych stron z wieloma zwrotami akcji.
Wspaniała, najlepiej czytać ją jednym tchem o ile masz respirator pod ręką.
Polecam!

Jak to się świetnie czyta!!! Kto nie zna Tess Gerritsen to niech koniecznie zajrzy do serii z Isles i Rizzoli. Dobry kryminał z fajną obyczajówką w tle. Niestety nie czytam po kolei ale jakoś mi to wielce nie przeszkadza. Nie przewidziałam zakończenia a często intuicyjnie wpadam na rozwiązanie. Naprawdę dobra rozrywka.

Tym razem po Chirurgu i Skalperze akcja/narracja skupia się bardziej na doktor Isles niż na detektyw Jane co jest plusem bo możemy poznać lepiej królową umarłych bo Rizzoli znamy już bardzo dobrze.Obie kobiety rozwiązują trudną sprawę zabójstw i mimo,że piastują różne stanowiska to współpracują świetnie dopełniając się nawzajem i pomału zaprzyjaźniają,bardzo lubię ten...

Trzeci tom, trzecia historia. Mniej makabrycznie i napięcie ciut-ciut spadło, ale nadal świetny kryminał. Tym razem rzecz dzieje się w klasztorze.

Gerritsen w swoim najlepszym wydaniu. Pisarka trzyma poziom całej serii, wartka akcja, ciekawy zarys psychologiczny postaci, oczywiście zagadka do rozwiązania. Dobra książka  na jesienny wieczór. Dla wielbicieli serii o Isles i Rizzoli - pozycja obowiązkowa. Aż szkoda, że ta seria musi się kiedyś skończyć ;-)

Bardzo OK pozycja,

Miłość, nienawiść, polityka, religią, przyjaźń, praca i obowiązki... Koleją część cyklu o detektyeach Isles i Rizzoli nawiązuje do wszystkich wyżej wymienionych. Thriller ponadczasowy, uniwersalny, z wątkiem kryminalnym, miłosnym i medycznym w tle. Cudowną kreacja bohaterów. Tym raxm mamy okazję bliżej poznać dr Isles, zwana Królową Zmarłych.
Bardzo ciekawą fabuła,...

Lubię takie książki. Nie za proste, ale też niezbyt zagmatwane. Bohaterowie mają osobowość, przeszłość, wady i zalety... Doceniam możliwość poznawania tej ''ludzkiej strony'' postaci. Fabuła toczy się płynnie w mroźnym klimacie, a uczucia nie sprowadzają się do nienawiści bądź "rozpadania się na kawałki", bo wszystko ma głębszy sens i drugą stronę medalu. Przyjemna...

To chyba jedna z moich ulubionych części, poznajemy bliżej panią patolog.

Dyskusje

7 886