Bracia krwi

Okładka książki Bracia krwi
Simon Scarrow Wydawnictwo: Książnica Cykl: Orły Imperium (tom 13) powieść historyczna
powieść historyczna
2017-01-11
Robert J. Szmidt
starożytny Rzym starożytność Rzym powieść historyczna

więcej Więcej

Już dwa poprzednie tomy Orłów Imperium "skręcały" wokół wątków szpiegowskich i tak samo było w "Braciach krwi". Muszę jednak przyznać, że autor bardzo ciekawie te wątki wplótł w akcje tych powieści, przez co stały się bardziej bogate i urozmaicone.
Znów jesteśmy w Brytanii, gdzie Rzymianie z ogromnym trudem utrzymują podbite tereny. Jednak ich najgorszy koszmar, Karatakus,...

Nie jest może jakoś specjalnie wybitna, ale czyta się na prawdę fajnie. Chociaż szczerze powiedziawszy mamy powtarzalność fabuły z książki na książkę, to chyba jedyny minus choć trzeba powiedzieć, że trzyma nadal w napięciu i zachęca do zakupu/wypożyczenia kolejnego tomu. Ma w sobie to coś ;)

Okładka
pilnuje
skąd
biblioteka
moja opinia
Uważam,że cykl jest doskonały.Choć,nie każda powieść udana./Nie umiem,tego wyjaśnić.Dlaczego tak napisałem.
Otóż mamy ,mój ostatnio ulubiony temat.Walk Brytów z Rzymem.Gdzie owszem,Rzym pokonał.Brytów ale jakim manewrem,jedziemy dalej.
Fabuła,tu moja wyobraźnia skakała. Czegoż to sobie człowiek,nie wyobrażał.
Walki,walki,oni...

Gdyby nie dość skromne dawkowanie, książkę przeczytałabym w max. trzy dni. Niestety, na półce mam jeszcze tylko dwie części serii, więc wspomniane dawkowanie jest koniecznością. Trzynasty tom mnie nie rozczarował, chociaż scen batalistycznych w nim mniej niż w poprzednich częściach. Zastąpił je bardziej rozbudowany wątek szpiegowski.

Karatakus po długiej ucieczce jest...

Muszę powiedzieć że wszystkie książki do tej pory o Macro i Katonie bardzo mi się podobały i nic się nie zmieniło :D Najbardziej martwi mnie że to już prawie koniec przygód naszych żołnierzy(Czasami jeżeli czytam cały cykl książek potrafię się znudzić, ale nie w tym przypadku) kolejne części będę musiał czytać po trochę a nie w dwa dni:P!!!

Zawsze doję 10 temu pisarzowi za ogrom dobrej pracy. Opisami działając na wyobraźnię ukazuje nam czasy Imperium Rzymskiego - nie było łatwo.

Czyta się dobrze i łatwo.

Mimo kilku literówek i pomyłek w tłumaczeniu - kolejna opowieść o dziejach Katona i Macro trzyma równy poziom.

Mogę stwierdzić, że ta książka jest bardziej dojrzalsza od poprzednich części, a przynajmniej Katon i jego decyzje. Bardzo się zmienił od poprzednich części od naiwnego idealisty do człowieka twardo stąpającego po ziemi. Mam nadzieję, że w kolejnych książkach tego cyklu autor bardziej to rozbuduje :). A co do fabuły, również bardziej dojrzalsza, wątki bitewne, polityczne i...

„Teraz już tylko Bogowie decydują o naszym losie. Oby Fortuna nie uznała, że wyczerpałem wszystkie zapasy należnego mi szczęścia”

Tym wszystkim czytelnikom, którym wydawało się że bohaterom znakomitego historycznego cyklu Simmona Scarrowa „Orły imperium”, legionistom Katonowi i Marko, (teraz już w stopniach Centuriona i Prefekta) po powrocie do Brytanii (tej Brytanii w...

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • Biblioteka
  • Ebook

Dodaj cytat z książki Bracia krwi