Big Sur i pomarańcze Hieronima Boscha

2003-01-01
2003-01-01

więcej Więcej

absolutna rewelacja!

Parafrazując jeden z tytułów Millera, ta książka to "Nieklimatyzowany koszmar". Jest fatalna, pisana typowo w amerykańskim stylu (duża w tym zasługa beznadziejnego tłumacza, Roberta Sudoła), o bzdetach i truizmach, nie licząc żenujących żartów i takich samych gierek słownych. O niczym. Szkoda drzew.

Rewelacja, jedna z tych, które na zawsze w nas pozostaną, jedna z wielu i tak na prawdę niewielu!!
Henry opisuje czas, kiedy mieszkał w Big Sur w Kalifornii, miejsce to niegdyś opisywał też Kerouac. Opowiada o zwykłych - niezwykłych ludziach, swoich sąsiadach, przyjaciołach, gościach, którzy go odwiedzali. Okrasza to uniwersalnymi, ale jakże świeżymi prawdami, które...

Wspaniale! Nie ma tu tych wypocin recenzenckich, pisanych na modłę szkolnego wypracowania.

Nuudy.

• Chcę w prezencie