Pamiętać, by pamiętać

Henry Miller Wydawnictwo: Noir sur Blanc literatura piękna
Noir sur Blanc
literatura piękna
2001-01-01

To moja pierwsza przygoda z niejakim Henrym Millerem, którego nazwisko napotkałem w jednej z książek Bukowskiego. Ku mojemu zdziwieniu wyszło lepiej niż się spodziewałem.

Dosyć nietypowy sposób prowadzenia narracji pozytywnie mnie zaskoczył, coś na wzór zapisów nieuporządkowanych wspomnień, wrażeń. Ciekawe historie i opinie na temat dotyczasowo nieznanych mi twórców,...

Nigdy jeszcze nie natknąłem się na takie opisy: przyjaźni, niechęci do wojny i istoty sztuki. Poezja.

Dyskusje

• Literatura amerykańska
  • Eseje/felietony/wywiady
  • Beletrystyka
  • Domowa biblioteka papierowa KSIĄŻKI
  • Domowa biblioteczka
  • 2016
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pamiętać, by pamiętać