Wilk zwany Romeo

Nick Jans Wydawnictwo: Marginesy Seria: EKO popularnonaukowa
A Wolf Called Romeo
Adam Pluszka
Marginesy
drapieżniki dzikie zwierzęta książka popularnonaukowa ochrona środowiska poznawanie świata przyroda środowisko naturalne wilk zwierzęta drapieżne
A Wolf Called Romeo
popularnonaukowa
Adam Pluszka
EKO

Oficjalne recenzje i

Ta książka nie została napisana dla pieniędzy

[ 20 ] Link do recenzji

Zwierzęta są nieodłącznym elementem naszego środowiska. Każde z nich jest niezwykłe, wspaniałe i wyjątkowe na swój sposób. Każde odgrywa ważną rolę w ekosystemie. Jedne żyją w pobliżu ludzi, inne w dzikich ostępach przyrody, korzystając z wolności. Literatury o nich jest naprawdę sporo na rynku wydawniczym, od typowo naukowych po powieści. Co kto lubi, od wyboru do koloru.
...

Wspaniała historia. Bardzo wzruszająca i przejmująca. Ktoś kto szanuje naturę i każde jej stworzenie nie przejdzie obojętnie obok tej historii. Wydaje się,że odzwierciedla ona idealne połączenie, a nawet zjednoczenie z dzika natura zachowując przy tym rezerwę potrzebną każdemu gatunkowi.

Z jednej strony to piękna opowieść o zdawałoby się niemożliwej w świecie natury przyjaźni dzikiego zwierzęcia z człowiekiem. Z drugiej - gorzka refleksja nad tym, jak bardzo podłym i bezmyślnym stworzeniem potrafi być człowiek. I smutna konstatacja, że w świecie, w którym człowiek rości sobie władzę nad naturą, ta będzie zawsze na straconej pozycji.

Niesamowita historia....

Wartościowa książka z dużą ilością wiedzy na temat wilków i samej historii wilka Romeo. Szczegółowe informacje na temat świata natury na Alasce i nie tylko, zachowania wilków, zachowania Romeo oraz całej biurokracji i polityki jaka towarzyszyła losom wilka. Klimat Alaski czuć na każdej stronie. Mimo, że książka mi się podoba czuję lekki niedosyt. Rozumiem, że jest to...

Już po prologu wiedziałam, że ta książka skradnie mi serce 💔

Puenta tej historii bardzo boli.

Pięknie napisana historia, tylko pozazdrościć takiej przyjaźni. Niestety ludzie nie zdali egzaminu z człowieczeństwa. Człowiek okazał się najgorszym drapieżnikiem zabił dla chęci zaimponowania. Bezmyślne działanie człowieka doprowadziło do śmierci wilka. Polecam lekturę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytałam i płakałam. Opisana historia obrazuje, jak bardzo człowiek zapędza się w swoich działaniach i za nic ma przyrodę i jej prawa - chodzi tu zarówno o "myśliwych", jak i przedstawicieli władz. Osobom, które wzruszyła ta powieść, polecam "Wilczycę" N. Blakesee. Przy obu powieściach czułam, jak pęka mi serce.

Alaska, WILKI, wolność, zaufanie, miłość do przyrody. Opisy nieziemskie, aż chce się uciec od zgiełku, miast, przepychu i rządów mamony. Wspaniała wędrówka w świat innego życia. Wzrusza, uczy i sprawia, że warto zastanowić się nad sobą.

Dyskusje

• Chcę w prezencie