Ścieżka bogów

Snorri Kristjánsson Wydawnictwo: Rebis Cykl: Saga Walhalli (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Path of Gods
9788380620537
Paweł Laskowicz
Rebis
bitwa niebezpieczeństwo Norwegia podstęp przygoda uczucie walka o przetrwanie wikingowie wojna
Path of Gods
Saga Walhalli (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788380620537
Paweł Laskowicz

Powieść "Ścieżka bogów" stanowi zwieńczenie trylogii rozpoczętej przez "Miecze dobrych ludzi" i kontynuowanej w "I popłynie krew". O ile jednak dwóm pierwszym powieściom cyklu zarzucić można niewiele, to trzecia nie broni się wcale. Dla zbudowania spójnej fabuły i porywającej narracji nie wystarczy kilka udanych opisów bitew z domieszką (tym razem sporo przesadzoną)...

Na półkach: , , , ,

//Opinia do przeczytania również na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/04/sciezka-bogow-snorri-kristjansson.html#

Rok 996. W Trondheim król Olaf, fanatyczny orędownik Białego Chrystusa, z trudem utrzymuje pokój wśród podstępnych lokalnych wodzów. Mimo chwil zwątpienia nie przestaje planować dalszych krwawych podbojów. Ulfar i Audun wspólnie odkryli nowy cel – walczyć o...

"Wydobył miecz.
Poszybował młot.
Rozpoczęła się bitwa."

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Koniec sagi,przeczytałem i ta ostatnia cześć najlepsza.
Wprowadzanie chrześcijaństwa do kraju Wikingów nie było łatwe.
Ludzie mieli własnych Bogów i nie chcieli nowego.
Książka,ma też elementy fantasty,trolle choćby.
Dużo bitew,opisanych szczegółowo.
Widać,że autor dał z siebie wszystko i stworzył bardzo dobrą wręcz świetną przygodową powieść.

Wszystkie 3 części super, chociaż w trzeciej części spodziewałem sie innego zakończenia, troszkę lepiej mogło byc. Ale książka jest pełna akcji, duzo się dzieje i miło się to czyta. Byłem zachwycony ta książką. Tydzien nie cały zajęło mi jej przeczytanie, bo pracowałem. Można w jeden wieczór przeczytać :)

• Fantasy, science fiction
  • 2018
  • Fantastyka
  • SF, fantasy, horror
  • 2019
  • 9 - Biblioteczka E-booków
  • Kraje nordyckie

Dodaj cytat z książki Ścieżka bogów