Forrest Gump

Winston Groom Cykl: Forrest Gump (tom 1) literatura piękna 221 str.
Jerzy Leliwa

Zysk i S-ka
literatura piękna
dramat przygoda tom hanks

Porównaj ceny i

Jedna z niewielu książek jakie moim zdaniem nie niosą takiego ładunku emocjonalnego jak film. Pomijając ogromny wpływ gry aktorskiej Toma Henksa, w książce brakuje kilku genialnych motywów z filmu. Np sceny kiedy niepełnosprawny rzekomo Forrest ucieka, chyba przed psem i spadają mu ortezy z nóg i okazuje się że bez ortez może biec szybciej lub fragment gdy Forrest biegnie...

Forrest Gump - chyba każdy słyszał o tej postaci, lecz nie każdy czytał książkę lub oglądał film. Świadczy to o tym, iż Forrest wszedł do kanonów kultury mimo, że nie każdy miał styczność bezpośrednio z tą postacią na kartach książki. Dlatego nie mogłem należeć do osób , które znają tego bohatera tylko ze słyszenia, lecz zapoznałem się z nim u źródła.
Powieść ta jest...

Poprostu Forrest Gump.
Zabawny, genialny, ponadczasowy

Jak ktoś widział film, musi przeczytać.
Jak ktoś czytał, musi obejzac film

Książka porwała mnie swą prostotą, bezpośredniością. Zaskakiwała również coraz to bardziej nieprawdopodobnymi przygodami i przeżyciami w życiu Foresta.

Książka - cóż za niespodzianka! ;) - lepsza od znakomitej ekranizacji. Polecam gorąco, duzym i mniejszym, ekstra- i introwertykom, mądrym i... mniej mądrym :)

Jeżeli polubiliście się z filmem, to i książka przypadnie Wam do gustu. Niezwykłe losy wspaniałego faceta, lekko wplecione w wydarzenia historyczne i podane w niepodrabialnym stylu.

Losy i charakter bohatera przedstawione w sposób genialny.

Książkę czytałem po obejrzeniu filmu i niestety nie sposób pozbyć się porównań i odniesień. Mam wrażenie, że w filmie widziałem więcej wątków i scen. Generalnie warto i należy przeczytać.

chyba po raz pierwszy mogę powiedzieć, że film dużo lepszy od książki

Dyskusje

11 305