Biblijne opowieści do poduszki

Okładka książki Biblijne opowieści do poduszki
Merce Segarra Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada historie biblijne
Elżbieta Komarnicka
biblia opowieści dzieci

Okładka książki 5-minutowe historie biblijne Merce Segarra, Annabel Spenceley
Ocena 0,0
5-minutowe his... Merce Segarra, Anna...

Na półkach: , , , ,

Niniejsza pozycja jest podzielona na dwie części - Stary i Nowy Testament.

W Starym Testamencie zostały opisane najważniejsze wydarzenia od stworzenia świata i pierwszych ludzi, poprzez budowę Arki Noego i Potop, życie potomków Noego, jest też Mojżesz, przejście przez Morze Czerwone oraz Dziesięć Przykazań. Nie zabrakło również Dawida i Goliata czy mądrego Salomona.
Wiele z tych opowieści przypadło córce do gustu i po lekturze poszczególnych wątków pojawiały się pytania, które kończyły się sprawdzeniem mojej wiedzy. Musiałam bowiem dopowiadać do tych historii coś, co zdarzyło się wcześniej albo później - niestety wiele z opisanych w książeczce opowieści nie jest wyczerpującą dawką wiedzy dla sześciolatki.

Bardzo duże wrażenie zrobiła na Pati opowieść o Mojżeszu czy dwóch matkach, które udały się z dzieckiem przed oblicze Salomona.

Czytanie Nowego Testamentu rozpoczęłyśmy w święta Bożego Narodzenia, co idealnie nam pasowało do wydarzeń dotyczących Narodzenia a potem Trzech Króli... Opisano tutaj również Chrzest Jezusa, spotkania z uczniami oraz tłumami wiernych. Jest Wesele w Kanie, wjazd do Jerozolimy, zdrada Judasza oraz wynikające z niej wydarzenia - Ukrzyżowanie, Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie.

Książeczka ma większą czcionkę, mało tekstu na stronie oraz ogromne ilustracje w delikatnych, pastelowych kolorach, które idealnie oddają treść znajdującą się obok. Pomaga to dziecku zrozumieć tamten świat, ludzi i wydarzenia, ponieważ trudno byłoby kilkulatkowi wyobrazić sobie choćby ubiór z tamtego okresu.
Pozycja ta pomoże maluchom w zawiłościach religii a dorosłym w umiejętnym wybrnięciu z kłopotliwych pytań :)

całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/02/merce-segarra-biblijne-opowiesci-do.html

Niniejsza pozycja jest podzielona na dwie części - Stary i Nowy Testament.

Wiele...

Wiele historii znanych dorosłym, prędzej czy później, należy przekazać dzieciom, jednak nie jest to łatwe ze względu na trudną tematykę czy brak umiejętności rozgryzienia danego tematu w odpowiedni sposób. Na szczęście w takich przypadkach możemy sięgnąć po jakże istotną i wartościową literaturę, która okazuje się pomocna w tego typu sytuacjach.

"Biblijne opowieści do poduszki" porusza różnorodne wątki biblijne - od stworzenia świata i opisu pierwszych ludzi, poprzez wyjście z Egiptu oraz rozejście się Morza Czerwonego, kończąc na budowie Arki Przymierza czy walce Dawida z Goliatem. Autorka pokrótce przedstawia sylwetki Abrahama i Sary, Józefa, Mojżesza, Samuela, Daniela czy Jonasza. Część dotycząca Nowego Testamentu porusza kwestię zwiastowania, narodzin Jezusa, wesela w Kanie, drogi do Jerozolimy, ostatniej wieczerzy, ukrzyżowania, zmartwychwstania oraz wniebowstąpienia.

Każda opowieść wymaga przemyślenia i wysnucia pewnych wniosków. Niektóre są na tyle krótkie, że nie do końca wyczerpują temat, zatem warto byłoby porozmawiać z dzieckiem o nich, a nawet sięgnąć po Biblię, aby dowiedzieć się czegoś więcej.

Książka podzielona jest na Stary oraz Nowy Testament - każda część opisuje konkretne wydarzenia, które miały miejsce przed i po narodzeniu Jezusa. Opowieści dotyczą najważniejszych scen oraz postaci biblijnych, opowiedzianych prostym językiem. To bardzo przystępne i krótkie streszczenia istotnych zdarzeń, które idealnie nadadzą się małym dzieciom. Pozbawione są niektórych drastycznych scen, jakie mają miejsce w Biblii, zatem można je bezproblemowo czytać maluchom.

Od razu do gustu przypadło mi cudowne wydanie książki - twarda oprawa, solidne strony, duża czcionka oraz staranne ilustracje w lekko pastelowych barwach, które nie przeszkadzają w odbiorze lektury, a idealnie obrazują przedstawiane wydarzenia, dopełniając całości. W moim odczuciu brakuje tutaj wyjustowania tekstu, ponieważ wyglądałoby to o niebo lepiej, chociaż możliwe, że wydawnictwo nie zdecydowało się na to, gdyż wyrazy rozstrzeliłyby się zbyt mocno, psując cały efekt.

Dodaj cytat z książki Biblijne opowieści do poduszki