Zacisze Gosi

Okładka książki Zacisze Gosi Katarzyna Michalak
Okładka książki Zacisze Gosi
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Seria kwiatowa (tom 2) Seria: Książki pełne emocji literatura obyczajowa, romans
Seria kwiatowa (tom 2)
Książki pełne emocji
Wydawnictwo Literackie
2016-05-04
2016-05-04

"Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury. Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila? „Zacisze Gosi” to kolejna - po bestsellerowym „Ogrodzie Kamili” - powieść z kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce „Przystań Julii”, następnej powieści w serii

Skrzyżowanie południowo-amerykańskiej telenoweli i "Trudnymi sprawami".

Skrzyżowanie południowo-amerykańskiej telenoweli i "Trudnymi sprawami".

Ktoś by się zapytał w końcu - po co to czytam jak mi się nie podoba ale to jest po prostu zabawne. Czyta się miło do momentu wielkiej tragedii która jest wielką tragedią tylko po to żeby nią była a później w zależności od tego czy jest jakkolwiek odwracalna to wszystko wraca do normy a potem BUM następna tragedia.

Kamila dowiaduje się, że jej dawny ukochany Jakub jest tak naprawdę jej biologicznym ojcem i to dzięki niemu zawdzięcza pracę i dom w Milanówku. Jednocześnie okazuje się, że podczas zamachu terrorystycznego w Londynie mężczyzna uratował życie jej sąsiadce Gosi (w którego następstwie straciła dziecko i uległa kalectwu). Niebawem wybucha między nimi gorące uczucie, zaś dzięki jego wsparciu oraz najbliższym przyjaciółkom Gosi udaje się przezwyciężyć strach przed wychodzeniem z domu i burzą.

Jednocześnie relacja Łukasza i Kamili coraz bardziej rozkwita. Jednakże ich szczęście nie trwa długo, gdyż mężczyzna traci nagle wzrok i musi zmierzyć się z własną przeszłością. Ponadto stosunki Kamili z rodzicami Łukasza (zwłaszcza matką) nie układają się najlepiej.

Niebawem na ulicę Leśnych Dzwonków wprowadza się Julia Stern, żona wpływowego producenta telewizyjnego. Szybko zaprzyjaźnia się z Kamilą i Gosią.

W porównaniu z poprzednim tomem cyklu "Zacisze Gosi" ma znacznie bardziej dramatyczny przebieg. Bohaterki muszą mierzyć się z własnymi słabościami oraz trudnymi relacjami z najbliższymi. Częściej muszą podejmować trudne decyzje. Cierpią również z powodu rozłąki z najbliższymi osobami i z tego powodu boją się samotności. Jednakże siłę do dalszego działania daje im ich wspólna przyjaźń oraz wzajemne wsparcie w każdej sytuacji.

Uważam, że "Zacisze Gosi" jest nieco lepszą książką, niż "Ogród Kamili". Jest to powieść pełna emocji, która przyciąga od pierwszej do ostatniej strony. Mam nadzieję, że "Przystań Julii" również mi się spodoba i będzie tak samo przyzwoitą książką jak dwa pierwsze tomy.

Drugi tom z "Serii kwiatowej" to Zacisze Gosi.

Jak już wiemy, Gosia jest rozwódką mieszkającą obok Kamili. W ataku terrorystycznym w Londynie w metrze, straciła nogę i dziecko. Ale dzięki pewnemu mężczyźnie przeżyła, niestety stres pourazowy sprawił, że bardzo boi się burzy.

W pierwszej części serii na sam koniec Gosia spotyka właśnie tego mężczyznę, który uratował ją w Londynie. Okazuje się nim być ojciec Kamili.

Dziwne prawda?

Do tego pewnego dnia w nocy wraca jej były mąż. Ale to spotkanie nie należy do najfajniejszych. Sytuacja w jej domu również nie jest teraz fajna, bo były mąż ma plan.

Tak naprawdę "Zacisze Gosi" nie jest tak do końca jej opowieścią i jej przyszłością. Tą książkę można byłoby podzielić na 3 części:

- 60% opowieść o tym co jest związane z Kamilą

- 35% o Gosi

- 5% o Julii (nowa sąsiadka)

I to mi się właśnie nie podoba. Bo jeśli w tytule mamy imię Gosia, to chyba powinna być to książka o niej, a Kamila być dodatkową postacią. A tutaj jakby była to trylogia Kamili z wątkiem rozbudowanym na temat Gosi. Nie fajne to jest.

Kolejna rzecz jaka mi się nie spodobała to kolejne tragedie w życiu bohaterów. I ukochany Kamili i ojciec Kamili przechodzą przez tragedie. Czy tak trzeba było? Zwłaszcza jeśli chodzi o Łukasza. To nie było potrzebne.

Przeczytałam i ok była fajna, ale kompletnie nie podobało mi się tyle tragedii i przy takim tytule, mało postaci Gosi.

Drugi tom z "Serii kwiatowej" to Zacisze Gosi.

Wakacyjna prostota fabuły część 2.

Wakacyjna prostota fabuły część 2.

miło się słuchalo. całkiem niezła

miło się słuchalo. całkiem niezła

Drugi tom serii bardziej przypadł mi do gustu. Fabuła jest mniej przesłodzona a akcja toczy się bardziej dynamicznie.
Dramatycznych wydarzeń w tej części również nie brakuje.
Trochę za mało jest tu Gosi, pomimo, że tytuł sugeruje, że to o niej będzie ta historia. Nadal jednak główną postacią jest Kamila i wokół niej skupia się akcja.
Niestety nie zabrakło też absurdów, z których największym było ojcostwo Jakuba.

Dramatycznych wydarzeń w tej części również nie brakuje.
Niestety nie zabrakło też absurdów, z...

Przeczytałam. Dużo emocji. Szok. Niedowierzanie. Miłość, wdzięczność, radość przeplatająca się ze smutkiem, gniewem, złością. Powrót do zdrowia, życia połączony z utratą najbliższych, śmiercią.

Bohaterowie przeżyli ogrom najróżniejszych sytuacji! Stawiając jeden mały krok dobry krok do przodu, los dorzucał swój ogromny nieszczęśliwy, druzgoczący bieg.

Pamiętajmy, że los jest przewrotny i to, że coś raz nam dał, nie znaczy, że nie może nam tego odebrać.

Dawno nie przeżyłam tak wielu różnych uczuć i emocji! Zwrotów akcji, radości i smutków bohaterów. Dziękuję autorce - Katarzynie Michalak za to, że mogę wejść w tak niezwykle wykreowany świat Pani powieści! ❤️

Pamiętajmy, że los...

• Katarzyna Michalak