Kierunek Polska. Przewodnik młodego podróżnika

Okładka książki Kierunek Polska. Przewodnik młodego podróżnika Koryna Dylewska, Adam Dylewski
Okładka książki Kierunek Polska. Przewodnik młodego podróżnika
Koryna DylewskaAdam Dylewski Wydawnictwo: Zielona Sowa pozostałe
pozostałe
Zielona Sowa
2016-05-18
2016-05-18

Okładka książki Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rzepko, Marcin Biegluk, Michał Ciesielski, Marcin Czyżniewski, Krzysztof Dopierała, Adam Dylewski, Krzysztof Fedorowicz, Stanisław Figiel, Marcin Gołąbek, Paweł Klimek
Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rz...
Okładka książki Londyn Adam Dylewski, Marta Dziok-Kaczyńska
Londyn Adam Dylewski, Mart...
Okładka książki Jerozolima Adam Dylewski, Karolina Mints, Karolina van Ede Tzenvirt
Jerozolima Adam Dylewski, Karo...

Jakiś czas temu w moje ręce trafiła fenomenalna książka/przewodnik "Kierunek Polska" Koryny i Adama Dylewskich Wydawnictwo Zielona Sowa. To książka idealna dla nas i dla wszystkich lubiących podróże po naszym pięknym kraju. Wiecie przecież jak to jest: Cudze chwalicie, a swego nie znacie! :)
W tym przypadku mamy do czynienia ze wspaniałym przewodnikiem w pigułce, który zawiera mnóstwo cennych informacji na temat najciekawszych regionów Polski.
Piękne wydanie zachęci każde dziecko do podróży. Dokładne opisy regionów naszego kraju, jedzenia, z którego słynie, zwierząt żyjących w danej krainie, miejsc, gdzie można się doskonale bawić. Piękne ilustracje przyrodniczych ciekawostek przykuwają uwagę i powodują, że chce się je zobaczyć na żywo.
Więcej na blogu http://zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com/2016/07/wakacje-w-polsce-tylko-z-przewodnikiem.html

Wakacje to czas intensywniejszego poznawania dalszych i bliższych zakątków świata. Czasami wydaje nam się, że zwiedzanie najbliższej okolicy, odkrywanie jej uroków to nie to samo, co wakacje nas morzem, czy w tropikach. Obce, dalekie wydaje nam się bardziej atrakcyjne, przyciągające, kuszące. Zapominamy, że te pierwsze samodzielne podróże wcale nie są dalekie, ale za to mogą być bardzo pouczające, bo poznamy nie tylko najbliższą okolicę, ale i zdobędziemy wiele cennych umiejętności, a do tego często będziemy aktywni fizycznie (piesza lub rowerowa wycieczka). Ja do dziś wspominam swoje pierwsze podróże po okolicy. Na zakończenie roku szkolnego dostałam wówczas książki zawierającą wiele informacji o Polsce oraz regionie. Stały się one dla mnie prawdziwymi drogowskazami i motywatorami.
Z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po książkę polecaną przez znanego podróżnika Marka Kamińskiego, który podobnie jak wielu młodych ludzi swoje pierwsze przygody zaczynał od niedługich wypraw i poznawania najbliższych miejscowości. Koryna i Adam Dylewscy w swoim przewodniki „Kierunek Polska” zabiorą czytelników w świat zabytków, regionalnych potraw, niezwykłych i niepowtarzalnych miejsc. Z książki dowiemy się wielu interesujących informacji, które przydadzą się na lekcji geografii, historii, a nawet języku polskim. Poznamy urok każdego z województw, dowiemy się z czego słyną i jakie miejsca warto zobaczyć. Ku naszemu zaskoczeniu odkryjemy, że nasz kraj bogaty jest w niezwykłe zabytki oraz wydarzenia warte zobaczenia. W przewodniku znajdziemy również najbardziej znane legendy oraz mapę, dzięki której dowiemy się z jakim regionem związani są bohaterowie. Nie zabraknie też atrakcji należących do sztuki najnowszej. Mapa polski usiana postaciami bajkowymi, filmowymi pomoże w organizowaniu wycieczki dla przedszkolaków i uczniów. Do tego wiele informacji o folklorze pomorze w organizowaniu zajęć, uczestniczeniu w wydarzeniach.
U nas największym powodzeniem cieszy się rozdział o zwierzętach. Razem z córką odkrywam bogactwo naszej przyrody. Interesujące zdjęcia i ilustracje przybliżają czytelnikom klimat miejsc.
Wielkim plusem są proste, kolorowe mapy pomagające umiejscowić określone zjawiska na obszarze naszego kraju, przybliżą rozmieszczenie ważnych miejsc oraz pomogą w usytuowaniu regionów. Dzięki temu w przyjemny sposób dzieci zdobędą wiele cennych informacji.
Książkę oprawiono w solidną, śliską oprawę, a śliskie, pełne kolorów strony bardzo dobrze zszyto dzięki czemu przewodnik jest atrakcyjny wizualnie, dzięki czemu będzie przyciągał uwagę młodych podróżników. „Kierunek Polska” to interesujące uzupełnienie podręcznika do geografii i jednocześnie lektura zapewniająca wiele godzin podróży po naszym kraju. Warto wybrać się z nią w podróż po najciekawszych zakątkach Polski. Może ona być doskonałą inspiracją do wakacyjnych podróży. Jeśli nie stać nas na takie wycieczki to autorzy przekonują nas, że samo oglądanie najbliższej okolicy może być interesującym wyzwaniem, ponieważ wtedy możemy odkryć niezwykłe miejsca.
Polecam!

Świetny poradnik-pamiętnik dla młodych podróżników. Niezaprzeczalnie pobudza u dzieci pasję do zwiedzania ojczyzny i poznawania jej zabytków, historii,legend, atrakcji architektonicznych czy cudów przyrody. Serdecznie polecam. Wspaniała seria dla dzieci, zdecydowanie warto nabyć do domowej biblioteczki!

Zapraszam na szczegółową recenzję na mój blog:

Zapraszam na szczegółową recenzję na mój blog:...

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami! Zanim nasze dzieciaki poszły do szkoły nie zwracałyśmy na to aż tak wielkiej uwagi. Pewnie że była radość z lata, ze słoneczka, z jakiś fajnych wakacyjnych wypadów, ale jednak i tak i tak każdy dzień w roku był prawie jak wakacje, bo dzieci siedziały w domu ;) Teraz kiedy jest szkoła jest już zupełnie inaczej. Są lekcje, są obowiązki, regularne wstawanie, czytanki, zadania, sprawdziany... I nawet pomimo tego, że to nie my chodzimy do szkoły tylko nasze dzieci to równie mocno marzą nam się już wakacje ;) Chciałybyśmy już odpocząć od tych wszystkich szkolnych obowiązków. I na szczęście zostało już tak niewiele dni wakacji! Teraz będzie już z górki :)

Zaczęłyśmy tak o wakacyjnie, bo właśnie dzisiaj mamy przyjemność pokazać Wam książkę, która wręcz idealnie nadaje się na wakacje, choć oczywiście nie tylko. Nasza Polska jest naprawdę pięknym krajem. Od zawsze tak twierdziłyśmy i pewnie to się już nie zmieni. Przyznamy się Wam, że wcale nie ciągnie nas tak bardzo do jakiś podróżach po całym świecie, obie najpierw chciałybyśmy zobaczyć Polskę, zwiedzić tak wiele wspaniałych miejsc, zobaczyć tak wiele cudownych rzeczy... Polska jest naprawdę niesamowita, taka różnorodna, pełna pięknej roślinności, pełna wspaniałych zwierząt, pełna niesamowitych krajobrazów. Na naszych listach wymarzonych miejsc do odwiedzenia jest tych miejsc tak wiele, że pewnie nigdy nie uda nam się ich wszystkich zobaczyć...

Na szczęście istnieją książki takie jak ta. Pewnie, że oglądnięcie tych miejsc w książce ani trochę nie umywa się do odwiedzenia i zobaczenia ich na żywo, jednak "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" ;)

Jak zwykle się rozgadałyśmy, a przecież nie o naszych podróżniczych marzeniach miały być lecz o fantastycznej książce opisującej nam naszą piękną Polskę. "Kierunek Polska" to książka, która zabierze nas we wspaniałą podróż po naszej ojczyźnie. Dzięki niej zarówno nasze dzieci jak i my zobaczymy wiele wspaniałych zakątków. Dzięki niej dowiemy się gdzie koniecznie musimy się kiedyś wybrać, co zobaczyć, co poznać...

Rozbudziłyśmy już Waszą ciekawość? Jeśli tak to teraz możemy przejść do napisania choć kilku słów o zawartości tego krajoznawczego przewodnika. W środku znajdziemy mnóstwo ciekawostek, opisów, zdjęć. Na początku jest zamieszczony wstęp od sławnego podróżnika - Marka Kamińskiego. Dalej poznamy wszystkie województwa i ich najbardziej charakterystyczne miejsca oraz ciekawostki opisujące różne niezwykłe rekordy naszego kraju, poczytamy także o zamkach, o historii polski, legendach, cudach techniki, twierdzach i fortyfikacjach. Jest też odrobina informacji o najbardziej znanych pomnikach, o folklorze, regionalnych potrawach, pięknej i zaskakującej przyrodzie, o jaskiniach, szczytach Polski, o naszych wspaniałych Polskich zwierzętach, o parkach narodowych, o parkach rozrywki....

To oczywiście tylko taki ogólnikowy zarys tego co znajdziemy wewnątrz, bo jest tutaj o wiele wiele więcej... Koniecznie dodać musimy, że wspaniałym i bardzo pomysłowym dodatkiem jest tutaj paszport młodego podróżnika, który z pewnością zachęci nasze dziecko do zwiedzania i zdobywania pieczątek z różnych miejsc w Polsce. Jest on podzielony na 8 działów. Mamy tutaj latarnie morskie, parki narodowe, jeziora i stanice żeglarskie, schroniska górskie, zamki, parki rozrywki, pomniki i przysmaki regionalne. Do każdego "działu" są dwie puste strony. Są to miejsca na zebranie kilku czy też kilkunastu pieczątek do każdego z tych tematów turystycznych :)

Książka ta zachęca do podróżowania, do odkrywania naszej pięknej polski, do zbierania wspomnień z miejsc, w których były nasze dzieci. Młody podróżnik ma okazję poznać po trochę każdy z zakątków naszego kraju i dzięki temu sam zadecyduje w które miejsca chciałby kiedyś pojechać, zwiedzić je, zobaczyć na własne oczy... Nasze dzieciaki są zachwycone oglądając te wszystkie piękne zdjęcia, czytając o różnych miejscach w Polsce. Już snują plany i marzenia gdzie się wybiorą, co zobaczą. My oczywiście dołączamy do ich marzeń o zwiedzeniu tych wszystkich pięknych, ciekawych i niesamowitych miejsc! Zresztą już za trzy tygodnie spełnimy jedno z naszych marzeń i wybierzemy się wspólnie na wakacyjną wycieczkę do Zakopanego :) Na koniec pozostaje nam jedynie powiedzieć Wam, że serdecznie polecamy tę krajoznawczą książkę, tym bardziej, że ma powstać cała seria, bardziej szczegółowa, dotycząca różnych regionów Polski! Koniecznie zapoznajcie się z tym tytułem i przekonajcie się sami o tym czy warto zebrać całą kolekcję :)

• Olkowe książki
  • Posiadam w wersji papierowej