Korszakowo

Jakub Michalczenia Wydawnictwo: Korporacja Ha!art Seria: Seria prozatorska pod redakcją Piotra Mareckiego pozostałe
Korporacja Ha!art
opowiadania transformacja kolej realizm Korsze
pozostałe
Seria prozatorska pod redakcją Piotra Mareckiego
opowiadania transformacja kolej realizm Korsze

Mazury, jak ja kocham te jeziora. Większość miłośników odpoczynku na Mazurach pozostaje pod wpływem uroku tego regionu. Najczęściej z powodu pięknego krajobrazu, ale także z powodu historii i kultury Prus, z którą można się tam zapoznać w odradzających się muzeach czy domach pisarzy, którzy z przyczyn politycznych musieli opuścić rodzinne domy.
Od lat osiemdziesiątych...

Dużo turpizmu, trochę o małych miasteczkach. Ale jako mieszkaniec małego miasteczka trochę inaczej widzę małe miasteczka. Taki trochę głos w dyskusji.

Korszakowo to opowieść o zwykłych ludziach, skrzywdzonych przez rzeczywistość, mieszkańcach małej warmińskiej miejscowości. Czas im upływa spokojnie, na leżakowaniu przez telewizorem, przesiadywaniu pod blokiem z butelką taniego wina, na wciąganiu dragów, słowem na zabawie. Co nieliczni jeszcze pracują, aby mieć za co włożyć coś do garnka.
Jakub Michalczenia stworzył...

Gdzie, jak dostanę książkę poza mazurskimi bibliotekami ? bartoszpowicki@gmail.com

Cieszę się, że wznowiono nakład dla szerszej grupy czytelników. Dla fanów Gigusiow oraz mocnych wrażeń wziętych z małomiasteczkowej społeczności. Przeczytałem w 2 godz. i czekam z niecierpliwością na część trzeciá !

• Ebook
  • ZZZ 2020