Simon oraz inni homo sapiens

Nominacja w plebiscycie 2016
Becky Albertalli Cykl: Creekwood (tom 1) literatura młodzieżowa 300 str.
Simon vs. the Homo Sapiens Agenda

Papierowy Księżyc
literatura młodzieżowa
coming out oreo miłość nastolatkowie high school humor LGBT

Porównaj ceny i

"Twój Simon" jest zdecydowanie wciągającą opowieścią, którą szybko się czyta. Mimo że główny wątek jest łatwy do przewidzenia i niekoniecznie zaskakujący, nie psuje nam to zabawy podczas czytania. Wręcz coraz bardziej chcemy się przekonać czy nasze przewidywania są słuszne.
Dodatkowo, lekkie pióro Becky i humorystczne wstawki sprawiają, że naprawdę trudno jest się oderwać...

Bardzo przyjemna książka młodzieżowa, która podnosi ważne tematy

Książka potrafiła u mnie wywołać łzy ze szczęście, jak i ze smutku. Można w niej dostrzec problem nastolatków, którzy są "inni" niż ich rówieśnicy; widać wyraźnie stres związany z tym oraz to jak ważne jest tzw. "wyjście z szafy" przed innymi. Czasami denerwował mnie Blue oraz Leah, ale dało się przeżyć.

Jestem zaskoczona, że młodzieżowa książka tak bardzo mnie wciągnęła. Czyta się lekko, przyjemnie. Czasem młodzieńcze dramaty bawią, czasem są bardzo poważne. Pamiętam jednak, że parę ładnych lat temu przeżywałam bardzo podobne historie.

Dlaczego tak długo zwlekałam z przeczytaniem tej pozycji?!
Szczerze nie wiem, ale może to i lepiej bo nie jestem pewna, czy byłabym wstanie odebrać ją, tak jak teraz.
Jestem zakochana w Simonie i Blue, niestety do innych bohaterów nie czuje dużego przywiązania.
Co do tematu osób homoseksualnych to muszę przyznać, że książka ta pokazał mi, że nie tylko ja postrzegam ich w...

Muszę przyznać, że to jedna z lepszych książek jakie w tym roku przeczytałam. Świetna historia, idealnie pokazany świat nastolatków i ich nastoletnie problemy. Pełna perypetii, ciekawych relacji, wzbudzająca sporo uśmiechu a bohaterów nie sposób nie polubić.
Książka pisana lekką ręką co sprawia, że połyka się ją na raz. Warta polecenia i czasu spędzonego przy niej :)

Właśnie na taką książkę czekałem- na niepowtarzalną w swoim rodzaju. Zachwyciła mnie bardzo, ale najbardziej styl pisania autorki. Stała się jedną z moich ulubionych książek.

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam. Czytelnik rzeczywiście zakochuje się w bohaterach, w czasie gdy oni zakochują się w sobie! Książka zupełnie różni się od filmu, ale nie ma to znaczenia, ponieważ jest równie niesamowita, a nawet lepsza. Do końca czytelnik nie ma pewności kim jest tajemniczy Blue i w trakcie książki jest często mylony. Pod koniec zdecydowanie...

7/10
Nastoletnie perypetie homoseksualne nastolatkow. Seria 2-tomowa. Film obejrzany w tamtym roku. Teraz pora na ksiazke

Osobiście myślę, że książka jest jedną z najlepszych, którą przeczytałam. "Simon oraz Inni Homo Sapiens" to książka, którą jeśli zaczniesz czytać, wciąga się i nie możesz już przestać, idealna jednak do dłuższych przemyśleń, uczy akceptacji i innego spojrzenia na świat.

Dyskusje

2 323