Simon oraz inni homo sapiens

Nominacja w plebiscycie 2016
Becky Albertalli Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Creekwood (tom 1) literatura młodzieżowa
Simon vs. the Homo Sapiens Agenda
literatura młodzieżowa
Donata Olejnik
coming out oreo miłość nastolatkowie high school humor LGBT
Inne

Świetna książka! Jedna z lepszych młodzieżówek. Bardzo lekka i ciekawa. Bardzo dobrze wykreowani bohaterzy, których bardzo lubię. Dużym plusem jest motyw lgbt. Warta przeczytania! :D

Bardzo przyjemna młodzieżówka, dobrze skonstruowana fabularnie, wciągająca. Z rodzaju tych, które otulają czytelnika ciepłem, pomimo dramatów, z jakimi borykają się bohaterowie. Nie jest to powieść, która ma nas szczególnie poruszyć, zdecydowanie lepiej sprawdzi się, jeśli szukamy jakiejś odprężającej historii, która na chwilę oderwie nas od rzeczywistości i przypomni nam,...

Na początku miałam myśl "eh, nie, nie dogadamy się, jakieś nudy", ale w miarę czytania (co dość szybko poszło) spodobało mi się i to bardzo! Mimo iż niektórzy twierdzą, że to teraz popularny temat/motyw gdzie jest jakaś homoseksualna para to cieszę się, że jest takich historii coraz więcej, bardzo pozytywnie moim zdaniem :)

To moje już drugie czytanie tej książki. Mogę dumnie powiedzieć, że byłam jedną z pierwszych osób, które czytało ją gdy weszła pierwszy raz do Polski (pierwsze wydanie, stara okładka itp.). Miałam taką możliwość dzięki #epikbox od #epikpage Niestety firma zrezygnowała z boxów, a bardzo szkoda bo dzięki nim poznałam tytuły po, które sama bym nie sięgnęłam. Kochałam to...

Błyskotliwa, urocza, wciągająca i po prostu bardzo dobra młodzieżówka. Polecam!

Simon skradł moje serce od pierwszej strony. Zabawna, przyjemna i wzruszająca. Kocham, kocham, kocham

Cudowna książka. Wiele uświadamia. Nie da się jej przeczytać nie pokochując tego chłopaka. Brawo dla Pani Becky Albertalli! <3 <3 <3

Najpierw film, potem książka.
"Twój Simon" był jedną z tych historii, które najpierw poznaje się na ekranie, zanim dowiadujemy się o ich istnieniu w wersji papierowe- a przynajmniej tak było w moim przypadku.
Pooglądałam film i się zakochałam. W historii, postaciach, tym łamaniu stereotypów i udowadnianiu, że twoja orientacja seksualna nie wpływa na to, jakie masz...

Genialnie napisana i na bardzo trafiony temat. Bardzo gorąco polecam!!!

Każdy z nas potrzebuje czasem nieskomplikowanej historii i taką właśnie jest "Simon oraz inni homo sapiens" Becky Albertalli. Pomimo prostej opowieści o szkolnej miłości, jest w tej książce coś świeżego i orzeźwiającego, co sprawia, że lektura jest przyjemna. Może to ta słodka młodzieńczość? Polecamy poszukującym odskoczni!

Dyskusje

2 715