Twój Simon

Becky Albertalli Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Creekwood (tom 1) literatura młodzieżowa
Simon vs. the Homo Sapiens Agenda
coming out oreo miłość nastolatkowie high school humor LGBT
Inne
2029 ocen 295 opinii

2029 ocen

Zabawna, ale też wzruszająca. Porwała mnie od pierwszej strony i skończyłam tego samego dnia, w którym zaczęłam czytanie. Świetna, poleciłabym każdemu, nie tylko młodzieży.

Bardzo lubię literaturę LGBT. Znajduje się w nich szczera miłość. Taka o którą trzeba walczyć na wielu płaszczyznach. Tutaj także nieoczywiste są wybory bohatera i jego zaangażowanie w związek. Simona nie można nie lubić. Trzeba go pokochać!

Ekstra....Ostatnio bardzo lubię tego typu historie, zwłaszcza kiedy poruszają tematykę LGBT. Historia opisana jest świetnie, bardzo szybko się ją czyta i bohaterowie są na prawdę sympatyczni i realistyczni. Polecam.

Co tu dużo mówić... Simon to Simon! 🏳️‍🌈🏳️‍🌈❤❤
Czytam co roku i kocham za każdym razem coraz mocniej. To tak urocza, dająca odwagę i nadzieję powieść... naprawdę każdemu polecam!

Książka nie była wcale zła... ale myślałam, że spodoba mi się bardziej. Owszem, jest wciągająca i bardzo szybko się ją czyta (jak większość młodzieżówek o takiej tematyce), ale bardzo dużo osób zachwyca się tą książką, więc myślałam, że ja też tak będę miała. Czegoś mi po prostu w tej książce zabrakło.. tylko nie mam pojęcia czego. Nie byłam w żadnym momencie jakoś bardzo...

Książka od której się ciężko oderwać, wciągająca, ale nic nie zmieniła w moim życiu, do "połknięcia" w jeden wieczór

Na półkach: , , , ,

Właściwie nie wiem, za co tak bardzo kocham tę książkę. Za ciepło, humor, mrugnięcia okiem w stronę fanów Harry'ego Pottera czy musicali (to ja)? Za postać Simona? Prawdziwie opisane relacje z rodziną i przyjaciółmi? Jest to powieść niezwykle przyjemna i lekka, a mimo to porusza ważne tematy, zwłaszcza dla ludzi w młodym wieku. I przynosi nadzieję.

Wspaniałe jest to, że o...

Po książkę sięgnęłam oczekując lekkiej historii z wątkiem LGBT. No i książka rzeczywiście była lekka, ale tak bardzo, że aż nudna. Pierwsza połowa powieści ciągła się jak flaki z olejem. Zero konkretów. Multum lania wody.
Potem zrobiło się ciekawiej. I dzięki Bogu, bo miałam już myśli żeby przestać czytać i się dalej nie męczyć.

Młodzieżowa powieść, która ukazuje problem ludzi homo, którzy boją się przyznać do swojej orientacji, a tacy ludzie to są tacy sami jak hetero 🌈

Jestem fanem kryminałów, ale do książek młodzieżowych zmusiła mnie tak jakby sytuacja zawodowa. Jako nauczyciel chciałem mieć o czym rozmawiać z uczniami, i ..................... udało się. Efektem takich rozmów było przeczytanie tej książki. Ciekawej, świetnie napisanej, może zbyt lukrowanej., ale skierowanej głównie do młodzieży. Mocne 8 :)

Dyskusje

2 498