
Star Wars: Więzy krwi

- Kategoria:
- fantasy, science fiction
- Format:
- papier
- Seria:
- Kanon Star Wars [Olesiejuk]
- Tytuł oryginału:
- Star Wars: Bloodline
- Data wydania:
- 2025-05-26
- Data 1. wyd. pol.:
- 2017-08-02
- Liczba stron:
- 448
- Czas czytania
- 7 godz. 28 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788383851105
- Tłumacz:
- Błażej Niedziński
Gdy podczas bitwy o Endor Rebelia pokonała Imperium, Leia Organa była przekonana, że to zwycięstwo da początek trwałemu pokojowi.
Jednak po wielu dziesięcioleciach wewnętrznych sporów i impasów w senacie Nowej Republiki ta nadzieja wydaje się zaledwie odległym wspomnieniem. Jako szanowana senator Leia musi stawić czoła niebezpieczeństwom, które zagrażają raczkującej demokracji – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Bossowie podziemnego półświatka, zdradzieccy politycy i imperialni lojaliści sieją w galaktyce zamęt. Zdesperowani członkowie senatu, zdeterminowani do tego nie dopuścić, wzywają do wyboru pierwszego senatora.
Liczą na to, że to wpływowe stanowisko zapewni podzielonej galaktyce silne przywództwo.
Jako córka Dartha Vadera Leia musi się liczyć z brakiem zaufania ze strony osoby, która zajmie tę pozycję – nawet mimo że jej poplecznicy chcieliby widzieć na tym stanowisku nie kogo innego, ale właśnie ją. Możliwe jednak, że pojawienie się nowego wroga nie pozostawi Lei wyboru, bo na skraju znanej galaktyki czai się w mroku tajemnicze zagrożenie…
Kup Star Wars: Więzy krwi w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Star Wars: Więzy krwi
Poznaj innych czytelników
692 użytkowników ma tytuł Star Wars: Więzy krwi na półkach głównych- Przeczytane 406
- Chcę przeczytać 274
- Teraz czytam 12
- Posiadam 192
- Star Wars 45
- Ulubione 17
- Star Wars 9
- 2018 9
- Chcę w prezencie 8
- 2019 6






































OPINIE i DYSKUSJE o książce Star Wars: Więzy krwi
Wciągająca historia która pokazuje scenę polityczną oraz różnicę między poglądami po wydarzeniach z VI części. Warta przeczytania
Wciągająca historia która pokazuje scenę polityczną oraz różnicę między poglądami po wydarzeniach z VI części. Warta przeczytania
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toCiekawe wątki, dobre postaci, książka nie z tej galaktyki. Przygody z Uniwersum Star Wars dla prawdziwego fana.
Ciekawe wątki, dobre postaci, książka nie z tej galaktyki. Przygody z Uniwersum Star Wars dla prawdziwego fana.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toTa książka w tym uniwersum jest genialna. Brakowało mi trochę polityki z prequeli a tutaj mamy ją odpowiednią ilość. Nie dłużyło mi się w żadnym momencie. Świetnie pokazano jak Republika upada po raz kolejny. Gray kolejny raz podołała zadaniu. Szkoda, za tak mało mamy tego typu dobrych książek w nowym kanonie.
Ta książka w tym uniwersum jest genialna. Brakowało mi trochę polityki z prequeli a tutaj mamy ją odpowiednią ilość. Nie dłużyło mi się w żadnym momencie. Świetnie pokazano jak Republika upada po raz kolejny. Gray kolejny raz podołała zadaniu. Szkoda, za tak mało mamy tego typu dobrych książek w nowym kanonie.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toJako wprowadzenie do 7 części to git 4/4,5; ale jeżeli chodzi o samą książkę to 3/3,5; nia miała efektu ,,wow’’ były momenty gdzie były ciekawe aspekty aczkolwiek w porównaniu do „utracone gwiazdy” to bez porównania
Jako wprowadzenie do 7 części to git 4/4,5; ale jeżeli chodzi o samą książkę to 3/3,5; nia miała efektu ,,wow’’ były momenty gdzie były ciekawe aspekty aczkolwiek w porównaniu do „utracone gwiazdy” to bez porównania
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toPowiem szczerze, nie spodziewałam się że ta książka aż tak mi się spodoba. Na początku nie byłam do niej przekonana ze względu na umiejscowienie akcji przed najnowszą trylogią, która nie jest najlepsza. Książka jednak bardzo dobrze pokazuje jak mogły się potoczyć losy w galaktyce i polityce, w której jak wszyscy wiemy - nie wszyscy się ze sobą zgadzają. Pierwszy rozdział wydawał się być trudny do przebrnięcia z całym przedstawieniem polityki Nowej Republiki oraz jej przeciwników, którzy są opisywani. Ale naprawdę idzie bardzo szybko się połapać. Książka nie skupia się też tylko i wyłącznie na Lei i daje nam też inne ciekawe postacie tak jak Ransolm czy Greer. Jestem też zadowolona, że autorka nawiązuje do swojej poprzedniej książki o Lei Organie. Ale trzeba przyznać, że dużo się kręci wokół działalności politycznej, więc musicie się na to przygotować. Dla mnie książka była bardzo przyjemna i szczerze ją polecam innym fanom Star Wars.
Powiem szczerze, nie spodziewałam się że ta książka aż tak mi się spodoba. Na początku nie byłam do niej przekonana ze względu na umiejscowienie akcji przed najnowszą trylogią, która nie jest najlepsza. Książka jednak bardzo dobrze pokazuje jak mogły się potoczyć losy w galaktyce i polityce, w której jak wszyscy wiemy - nie wszyscy się ze sobą zgadzają. Pierwszy rozdział...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toKsiążka stara się uzupełnić dziury fabularne z Przebudzenia Mocy i robi to całkiem nieźle. Jest ona według mnie jednym z kroków, które twórcy Nowego Kanonu podjęli w celu ratowania go, więc każdy fan Star Wars powinien przeczytać.
Książka stara się uzupełnić dziury fabularne z Przebudzenia Mocy i robi to całkiem nieźle. Jest ona według mnie jednym z kroków, które twórcy Nowego Kanonu podjęli w celu ratowania go, więc każdy fan Star Wars powinien przeczytać.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toNie powiem, że podoba mi się wizja Nowej Republiki, ale teraz bardziej rozumiem świat przedstawiony w sequelach. Zabieg z zakulisowym działaniem sił postimperialnych w Senacie i nieskrywany resentyment za Imperium bardzo na plus. Bardzo dobrze napisana postać księżniczki Lei, po prostu czuć klimat z filmów.
Nie powiem, że podoba mi się wizja Nowej Republiki, ale teraz bardziej rozumiem świat przedstawiony w sequelach. Zabieg z zakulisowym działaniem sił postimperialnych w Senacie i nieskrywany resentyment za Imperium bardzo na plus. Bardzo dobrze napisana postać księżniczki Lei, po prostu czuć klimat z filmów.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo todla fana SW pozycja obowiązkowa rewelacyjna!
dla fana SW pozycja obowiązkowa rewelacyjna!
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toŚwietnie napisana Leia (tak samo relacja Leia-Casterfo) i ciekawa polityczna historia, choć szkoda, że najciekawiej robi się dopiero pod koniec - miałem wrażenie, że pewne wątki jednak zostały rozwiązane troszeczkę zbyt szybko.
Polskie wydanie ma parę literówek, ale nie jest to nic na co nie można byłoby przymrużyć oka.
Świetnie napisana Leia (tak samo relacja Leia-Casterfo) i ciekawa polityczna historia, choć szkoda, że najciekawiej robi się dopiero pod koniec - miałem wrażenie, że pewne wątki jednak zostały rozwiązane troszeczkę zbyt szybko.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toPolskie wydanie ma parę literówek, ale nie jest to nic na co nie można byłoby przymrużyć oka.
Bardzo dobra książka. Co do wydania - kilka literówek na ostatnich stronach. A, no i „Brentola Huksa” zamiast „Brendola Huksa” na 430 str. bardzo razi po oczach.
Bardzo dobra książka. Co do wydania - kilka literówek na ostatnich stronach. A, no i „Brentola Huksa” zamiast „Brendola Huksa” na 430 str. bardzo razi po oczach.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to