Harry Potter i Komnata Tajemnic (Wydanie ilustrowane)

Okładka książki Harry Potter i Komnata Tajemnic (Wydanie ilustrowane)
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski
fantastyka Harry Potter czarodzieje magia

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Najsłyniejszy czarodziej na świecie. Najpierw obejrzałem filmy, później pograłem trochę w gry a dopiero na studiach stwierdziłem że wezmę się za całą serię. Było warto, świetni bohaterowie, ciekawa intryga związana z antagonistą i piękny świat magów. Gorąco polecam tą książkę, pamiętaj nie bądź mugolem. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Na półkach: , , , , , ,

Re-read Pottera w 2022: wciąż kocham tę serię i nie zamierzam być obiektywna w opiniach!

Książka o wiele lepsza od filmu. Miło spędziłam z nią czas.

Książka o wiele lepsza od filmu. Miło spędziłam z nią czas.

Lepsza od poprzedniej części! Nieco bardziej mroczna i poważniejsza.

Lepsza od poprzedniej części! Nieco bardziej mroczna i poważniejsza.

Na półkach: , , , ,

„Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności” <3

Uwielbiam ekipę HP i mądrość Dumbledore’a!

Uwielbiam ekipę HP i mądrość Dumbledore’a!

Część druga, przeczytana ponownie razem z dziećmi. Dzieci przepadły - były zachwycone, a i ja przyznam szczerze, że przypominam sobie z przyjemnością historię o słynnym czarodzieju- Harrym Potterze.
Ciekawa i bardzo wciągająca- polecam!

Ciekawa i bardzo wciągająca- polecam!

"HARRY POTTER AND THE CHAMBER OF SECRETS" - J.K.ROWLING

Historię Harrego Pottera poznałam poprzez filmy, mam wrażenie że oglądam je od zawsze i uwielbiam równie długo 🥰 Jednak wreszcie nastał ten moment żeby poznać historię czarodzieja z książek.

Jako że lat trochę już mam to sięgnęłam po tę serię w oryginale, po angielsku. Pierwszy tom czytałam rok temu, teraz wreszcie zabrałam się za drugi.

I muszę przyznać że przepadłam 💜Uwielbiam tę historię, ciekawi bohaterowie, wspaniałe opisy lekcji w Hogwarcie i niesamowita fabuła.
No poza Aragogiem, bo to rozdział i postać, która mnie przeraża (strasznie boję się pająków i naprawdę mogę sobie tutaj przybić piątkę z Ronem😅)

Język zrozumiały i myślę że to dobra seria na spróbowanie czytania po angielsku.

Do zobaczenia następnym razem!💜
Miłego czytania!💜

"HARRY POTTER AND THE CHAMBER OF SECRETS" - J.K.ROWLING

"Mugole zrobią wszystko, żeby tylko nie uwierzyć w istnienie magii, nawet jak spotkają się z nią twarzą w twarz..."

Harry Potter rozpoczyna drugi rok nauki w szkole dla czarodziei, Hogwarcie. Tym razem chłopak musi zmierzyć się z potworem z Komnaty Tajemnic. Jedynie prawowity dziedzic Slytherina mógł otworzyć tę komnatę. Harry, jak to ma w zwyczaju, znalazł się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie i podejrzenia padły na niego.

Serię o Harrym Potterze czytam... 3? 4 raz? Na pewno któryś z kolei i za każdym razem jestem tak samo zachwycona. Mimo, że znam wydarzenia, wiem jaki będzie finał, to czytam z wielką ekscytacją. Czasem (często) z uśmiechem na ustach, czasem ze łzami wzruszenia, zawsze z wielkimi emocjami. To moja comfort book, chyba jedna taka lektura, którą mogę czytać raz za razem i nigdy mi się nie znudzi. Klasyk, każdy o nim słyszał, nawet jeśli nie czytał książek czy nie oglądał filmów.

Język tych książek jest tak przyjemny, jednocześnie tak prosty, a tak barwny i ciekawy. Osoba tłumacząca również zrobiła kawał dobrej roboty. W ten magiczny świat po prostu się wnika, całkowicie i bez reszty. Nie liczyło się dla mnie nic, po prostu byłam w Hogwarcie i obserwowałam wszystko, co się tam działo. Od razu biorę się za trzecią część, znów chcę poczuć te wszystkie emocje, ten klimat, chcę dalej śledzić losy bohaterów. Uwielbiam, po prostu uwielbiam i polecam absolutnie każdemu, zarówno młodszym czytelnikom, jak i starszym.

Moja ulubiona część! <3

Po tylu latach nadal nic się nie zmieniło, nadal jest moim numerem 1. 'Komnatę tajemnic' mogę czytać i oglądać bez końca. Uwielbiam! <3

Moja ulubiona część! <3

Co tu dużo pisać. Książkę wspaniale się czyta! I wbrew temu co mówią książkę śmiało można czytać od 6 a nawet od 8 lat.

Nie bójcie się. Waszym dzieciom Harry Potter nie połamie psychiki.

Śmiało sięgajcie po książki o małym czarodzieju.

Nie bójcie się. Waszym dzieciom Harry Potter nie połamie psychiki.

Śmiało sięgajcie po książki o małym czarodzieju.