Blind Obsession

Okładka książki Blind Obsession
Ella Frank Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
CreateSpace Independent Publishing Platform
2013-08-16
Data 1. wydania:
2013-08-16
angielski

Okładka książki Truth or Dare Brooke Blaine, Ella Frank
Ocena 7,0
Truth or Dare Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Dare Me Brooke Blaine, Ella Frank
Ocena 7,3
Dare Me Brooke Blaine, Ella...

Bardzo ciekawa pozycja- nie jest to typowy trójkąt miłosny, którego można by się spodziewać po opisie.

Główna bohaterką jest Gemma- dziennikarka, która przybywa do Francji, na zaproszenie artysty malarza Phillipe, którego romans, a w zasadzie jego zakończenie, z niewidomą skrzypaczką stał się "gorącym, bulwersującym tematem". Gemma ma opisać historię tragicznej miłości tych dwojga z ich perspektywy.

Generalnie książka jest bardzo ciekawa, świetnie napisana, z interesująco naszkicowanymi postaciami. Jedyne co mi przeszkadzało, to niemożność nawiązania tej nici relacji, pewnego połączenia z bohaterką. Nie wiedziałam komu kibicować, z kim się utożsamić, bo obydwie bohaterki są bardzo "pociągające" i przez to czułam pewien dyskomfort uczuciowy. Końcówka też mnie z tego właśnie powodu nieco rozczarowała.

Tragiczne wydarzenia, mężczyzna ze złamaną duszą i miłość tak wielka, że zakrawa na obsesję...
Dziennikarka Gemma dostaje niepowtarzalną szansę – ma opisać historię, o której mówią wszyscy i która zdobi nagłówki gazet. Ma zamieszkać w domu mężczyzny, którego okrzyknięto „pięknym potworem” i poznać jego wersję wydarzeń. Najlepszym sposobem na to, by opisać tę historię, jest wczucie się w nią, przeżycie jej. Gemma pozna ją z trzech perspektyw – Phillipe, Chantel i swojej własnej… i nigdy nie będzie już taka sama.

Po pierwsze, nie mam pojęcia, dlaczego tak długo omijałam tą książkę. Autorka nie rozczarowała mnie jeszcze żadną swoją pozycją i nie wiem, czemu miałam wrażenie, że z tą tak będzie. Z przyjemnością stwierdzam, że bardzo się myliłam. Po drugie, muszę porządnie odetchnąć po skończeniu, bo nadal jestem trochę tym wszystkim przytłoczona. Jedno wielkie WOW.
Cała książka jest owiana taką specyficzną atmosferą i uwielbiam ten klimat. Od początku wiemy, że coś się wydarzyło, ale nie wiemy co i powoli to odkrywamy, a wszystkie elementy układają się w całość. Doskonale trzyma w napięciu. Po raz kolejny, autorce mieszanie przeszłości z teraźniejszością wyszło idealnie.
Sam Phillipe jest osobliwą postacią, jest w nim coś takiego… innego. Nawet nie wiem, jak go opisać. Jest po prostu tak owładnięty swoją obsesją i zagubiony w niej, jest tak złamanym człowiekiem… taki umęczony. Serce mi się łamało. Żaden z niego potwór.
Ta książka to właściwie miłosny trójkąt – jakkolwiek to się dziwne nie będzie wydawać, to właśnie tak jest. Choć Chantel jest przeszłością, to mimo to cały czas jest obecna między nimi. I zawsze będzie.
No i ta cała obecna sztuka obecna w historii – i muzyka, i obrazy. Muzyka klasyczna nie jest dla mnie, ale dzięki utworom podanym w książce można bardziej wczuć się w tę opowieść. A obrazy… tak, to kolejna rzecz nie dla mnie, ale te mnie urzekły. Jak cała historia.
I ten tytuł... i okładka... idealne.

“Jedyny prawdziwy raj to ten, który utraciliśmy.”

Ella Frank Blind Obsession Zobacz więcej