Ręka mistrza

Duma Key
horror
Michał Juszkiewicz
wyspa Duma Key wypadek malarz klątwa prohibicja

Kingowa wersja "Zaczarowanego ołówka". Sama koncepcja jest niezła i dająca sporo możliwości. Niestety wykonanie tym razem fatalne. Rozwleczone nie do wytrzymania. Główny bohater mało interesujący, tak samo jak i pozostałe postacie. Dałam radę dociągnąć tylko do połowy. Ta książka ma chyba najbardziej powolne tempo akcji ze wszystkich powieści, jakie w życiu czytałam....

Z lektury wciągającej książki Stephena Kinga „Ręka mistrza”, którą z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić, pozostało mi w pamięci następujące zdanie podsumowujące historię opowiedzianą przez autora:
„Szukaj obrazu wewnątrz obrazu. Czasami trudno go dostrzec, ale taki obraz zawsze istnieje. A jeśli on ci umknie, możesz stracić to, co najcenniejsze.”

Wspaniała książka. Najlepsza S.kinga jaką czytałam do tej pory. Pokazuje czym jest przyjaźć, małzeństwo na tle fikcji połączonej z horrorem.

Zupelnie nie rozumiem zachwytow nad ta ksiazka, jest dla mnie kompletnie przegadana i dluzyla sie tak straszliwie, ze nie moglam sie doczekac konca, co u Kinga naprawde rzadko mi sie zdarza.

Moja pierwsza styczność z twórczością Kinga od której zaczęło się moje zamiłowanie do niego. Moim zdaniem jedna z jego najlepszych powieści w której akcja i fabuła są niesamowicie dobrze poprowadzone.

Nie spodziewałem się, że tak książka tak mi się spodoba. Opowiada świetną historię, w którą mega się wciągnąłem i mimo, iż tego nie robię zwykle, naprawdę rozważałem ponowne przeczytanie tej dość grubej książki.

KIng to jednak lubi opisywać "dramaty" różnego rodzaju twórców. Czyta się dobrze a historia jest niejednoznaczna.

Książka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Spotkałam się z opiniami, że dłuży się, niepotrzebnie akcja jest tak rozwleczona.. jednak mi szczerze mówiąc najbardziej podobała się ta "rozwleczona akcja", opisanie przyjaźni między bohaterami, rozwoju i przemiany głównej postaci.. sam finał już w bardzo mocnym stylu Kinga.

Moim zdaniem to genialna książka! Lepsza jest tylko "Cmętarz zwieżąt", "Dallas '63", "Zielona Mila"!

Książka trzymająca w napięciu można nawet dowiedzieć się kilku ciekawostek o faunie i florze. Ciekawy pomysł wykorzystany może nie na maksimum ale bardzo starannie. Nie jest trudną pozycją nie trzeba wracać i wertować książki. (A często mi się to zdarza) Uczciwie pisząc to nawet było mi żal że to już koniec aczkolwiek ciężko by było pociągnąć fabułę tak by książka nie stała...

Dyskusje

12 587