Historia diabła i koncepcji zła na przestrzeni dziejów

Paul Carus Wydawnictwo: XXL filozofia, etyka
The History of Devil and the Idea of Evil from the Earliest Times to the Present Day
Marek Skierkowski
XXL
Filozofia religia koncepcja pochodzenia zła diabeł
filozofia, etyka
Marek Skierkowski
Filozofia religia koncepcja pochodzenia zła diabeł

Ciekawy wstęp do zgłębiania nurtu religii świata jak i ogólnie pojętej filozofii

Interesująca praca porównawcza symbolu diabła jaki przewija się przez różne kultury różnych okresów. Zarysowany nieco ocieplony wizerunek szatana jako symbolu, znaku uniwersalnego dla człowieka, a nie bestii łypiącej na człowieka w każdej chwili życia. Warto dla zainteresowanych religijnością i kulturą.

Na półkach: , , , , ,

Najważniejszym faktem, o którym nie można zapomnieć przy czytaniu tej pozycji, jest jej rok powstania/publikacji. Paul Carus w 1900 roku wydaje na świat dzieło, będące wnikliwym badaniem koncepcji zła od, można rzec, zarania dziejów. Otwiera oczy, obnaża słabości głównych religii i uświadamia, jak bardzo uniwersalne czasy nastały. W 2016 roku dochodzę do wniosku, że od...

Bardzo ciekawy tytuł, świetnie pokazujący zależności pomiędzy "tym złym" w różnych kultach i wierzeniach. Przy takim dystansie i geograficznym rozłożeniu łatwo samemu wyłapać pewne alegorie

• Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe