Historia diabła i koncepcji zła na przestrzeni dziejów

Okładka książki Historia diabła i koncepcji zła na przestrzeni dziejów
Paul Carus Wydawnictwo: XXL filozofia, etyka
filozofia, etyka
The History of Devil and the Idea of Evil from the Earliest Times to the Present Day
XXL
2014-01-01
2014-01-01
Marek Skierkowski
Filozofia religia koncepcja pochodzenia zła diabeł

Ciekawy wstęp do zgłębiania nurtu religii świata jak i ogólnie pojętej filozofii

Na półkach: , , , , ,

Najważniejszym faktem, o którym nie można zapomnieć przy czytaniu tej pozycji, jest jej rok powstania/publikacji. Paul Carus w 1900 roku wydaje na świat dzieło, będące wnikliwym badaniem koncepcji zła od, można rzec, zarania dziejów. Otwiera oczy, obnaża słabości głównych religii i uświadamia, jak bardzo uniwersalne czasy nastały. W 2016 roku dochodzę do wniosku, że od...

Bardzo ciekawy tytuł, świetnie pokazujący zależności pomiędzy "tym złym" w różnych kultach i wierzeniach. Przy takim dystansie i geograficznym rozłożeniu łatwo samemu wyłapać pewne alegorie

• Chcę w prezencie
  • -Posiadam-
  • NP Magia
  • Książki Papierowe
  • Mrok

Dodaj cytat z książki Historia diabła i koncepcji zła na przestrzeni dziejów