Ścieżki Młodości #5

Waneko
2014-10-20
2014-10-20
Karolina Balcer
manga shoujo uczniowie szkoła romans

Moja ocena:

Z każdym kolejnym tomem, moje mangowe serce wypełnia się coraz większą dawką niezapomnianych wrażeń i emocji. Miłość, która połączyła Futabę i Kou jest naprawdę nietuzinkowa i zaskakująca! Już czujesz ten powiew zbliżającego się happy ending aż tu nagle dzwoni komórka Kou i… wszystko doszczętnie psuje. Jednym słowem – masakra.

Ech…

Kou, Kou… Gdybym nie to, że kocham do szaleństwa twojej mroczne oczka, to bądź pewien, że z miłą chęcią uderzyłabym cię w tę pustą, naiwną główkę. Chłopaku, weź się w końcu w garść!

A ty, Futaba.  Bądź silna i nie pozwól tej wrednej manipulatorce zabrać sobie tego, co od zawsze należało wyłącznie do ciebie. Pokaż jej,  że za śliczną buźką, kryje się nie tylko uroczy uśmiech, ale i całkiem ostre pazurki.

Relacje przyjacielskie:

Fabuła, Yuuri i Shuuko

Ta trójka, to naprawdę dobra paczka przyjaciół. Nie ma między nimi zazdrości, zawiści i kłamliwych tajemnic. Ich znakiem rozpoznawczym jest szczerość, empatia i zrozumienie. Kiedy jedna z nich  upada, druga  ją podnosi, a trzecia głaszcze czule po głowie. Futaba, Yuuri i Shuuko są nie tylko najlepszymi przyjaciółkami, ale i także bratnimi duszami, które wiedzą, że prawdziwa przyjaźń jest rzeczą wyjątkową i piękną.

Kou i Kominato

Ta ich męska przyjaźń jest całkiem zabawna i urocza. W niczym nie przypomina relacji, jaka zrodziła się między dziewczynami – Futabą, Yuuri i Shuuko. Ich przyjaźń w porównaniu do dziewczyn nie jest ani miękka, ani też delikatna. Jest  twarda i szczera aż do bólu. Nie ma w niej babskich ploteczek, łzawych wyznań i  całonocnych rozmów o niczym. Kominato nigdy nie obwija w bawełnę i zawsze mówi to, co w danym momencie ma na myśli.  Kou, jakoś to akceptuje. Więc oboje wychodzą z tej przyjaźni bez zbędnych siniaków i długoterminowych fochów.

Relacje emocjonalne:

♥  Futaba i Kou

Ta ich szalona miłość, kiedyś doprowadzi mnie do zawału.  Jest jak tornado, które pochłania mnie siłą swoich słodko-gorzkich emocji. Najpierw… otula mnie magią niespodziewanych pocałunków, ukratkowych spojrzeń i pełnych nadziei wyznań, aby następnie...  Zasmucić mnie łzami rozpaczy,  niespełnionymi marzeniami i bólem nieszczęśliwej miłości.

Oczywiście wszystkiemu winien jest Kou, który nie potrafi odrzucić od siebie kogoś, kto świadomie manipuluje nim,  jak małym dzieckiem. Ech… Rób tak dalej Kou, a wtedy  stracisz nie tylko przyjaźń słodkiej Futaby, ale i jej szczerą, dozgonną miłość.

♥ Futaba i Touma

Ich wspólna znajomość zaczęła się całkiem niewinnie.  Najpierw był niefortunny wypadek, potem przypadkowy dotyk,  a następnie… Ech… całe życie nieśmiałego Touma nagle przewróciło się do góry nogami. Jak to możliwe? Przecież ta niezdarna i głośna Futaba, nie mogła tak po prostu pojawić się w jego życiu i zauroczyć go tym swoim smutnym, szczenięcym spojrzeniem, prawda?

♥ Kou i Narumi

W miłości jak na wojnie, wszystkie chwyty są dozwolone. Dlatego też, Narumi nie ma zamiaru tracić czasu na jakieś błahe, miłosne podchody. Woli raczej przejść do ostrego kontrataku i jak najszybciej wygonić z serca Kou niepewną siebie, lecz uroczą Futabę. Jej rywalka może i ma przewagę, dzięki której wygra kilka bitew, ale to ona – Yui Narumi wygra  całą tę miłosną wojnę. W ostateczności, to do niej będzie należał przystojny, melancholijny Kou!

♥ Shuuko/Kominato/ Profesor Tanaka

Ptaszki za oknem ćwierkają, że upragniona miłość Shuuko jest już coraz bliżej… Jeszcze kilka małych kroków i w końcu ją ujrzy! Dlatego,  im bardziej się do niej zbliża, tym głośniej rozbrzmiewa w jej sercu miłosna piosenka. Szkoda tylko, że jej słodkie słowa nie zdradzają Shuukoimienia tego jedynego.  Czy okaże się nim Profesor Tanaka, czy może Kominato? Jak myślicie?

Nowi bohaterowie:

Touma Kikuchi

To uroczy i pełen charyzmy chłopak, który niespodziewanie zakochał się w pięknej, choć niezdarnej dziewczynie. Touma to spoko gość, niezły kumpel i uzdolniony basista. Może i wygląda delikatnie, ale jest też męski. Chciałby, żeby w sercu Futaby w końcu znalazło się miejsce dla jego gorących uczuć.

Yui Narumi

To tajemnicza koleżanka Kou, która w gimnazjum chodziła razem z nim do tej samej klasy. Wydaje się całkiem sympatyczna i miła, ale w rzeczywistości to cwana manipulatorka. Wykorzystuje swoją  traumatyczną przeszłość, aby wzbudzić w Kou nie tylko wyrzuty sumienia, ale i głęboki żal.

Nie obchodzi ją to, że chłopak jest z nią wyłącznie z litości.  Narumi, pragnie tylko jednego –  serca Kou  i zdobędzie go. Nie przeszkodzi jej w tym żadna inna dziewczyna, nawet urocza i słodka Futaba.

Podusmowanie

„Ścieżki młodości” to dla mnie historia  doskonała!  Niesamowicie wciągająca, pełna tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji. Zauroczyła mnie siłą kreatywnej wyobraźni, wartką fabułą  i magią niezapomnianej miłości.

Ta manga, to prawdziwa bomba wrażeń, która pochłonie Cię na wiele bezcennych godzin. Moim zdaniem,  kac książkowy – masz gwarantowany!

Moja ocena:

Ech…

Kou, Kou… Gdybym nie to,...

ZNÓW COŚ WYPADŁO

Czym byłby romans bez miłosnych komplikacji i rosnącej liczby kandydatów do serca głównej bohaterki? Właśnie, dlatego też w piątym tomie „Ścieżek młodości” następuje to, czego można się było spodziewać odkąd Touma pojawił się na scenie – jego rola się zwiększa a relacje z Futabą nabierają rumieńców. I tylko jedno się nie zmienia: znakomita zabawa, jaką oferuje ta seria.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/01/sciezki-modosci-5-io-sakisaka.html

ZNÓW COŚ WYPADŁO

Ach i jak tu doczekać się kolejnego tomu??

Ach i jak tu doczekać się kolejnego tomu??

Oczywiście, była sobie ona i był on. Potem przyszedł kolejny on i zaczęło się komplikować. Czytając ten tomik przewidziałam coś co było proste do przewidzenia,a konkretnie kiedy pojawiał się Kou: zawsze gdy Touma jest z Futabą. A tak po za tym, to polubiłam tego chłopaka. Rozkręca się, czy raczej pojawia się kolejna przeszkoda do szczęścia i pytam się :DLACZEGO?! T^T

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nareszcie jest coś więcej niż w anime! Historia brnie naprzód wraz z nowymi wątkami pozostawiając po sobie niedosyt. Pytam się: Dlaczego te tomy są takie krótkie?

denerwuje mnie to będzie nie będzie

denerwuje mnie to będzie nie będzie