Piętno skandalu

1997-01-01
1997-01-01
Anna Zielińska

📖🐲
Książka się zdecydowanie zestarzała i dosłownie każdy bohater męski to toksyczna męskość w pełnej krasie, a już szczególnie trigerujące jest obrażanie się pana samca na ofiarę gwałtu, że nie ma ochoty na igraszki. WTF? Nawet w latach 90-tych XX w. to jednak moim zdaniem spora przesada. Absurdalna końcówka dopełnia całości taniej psychologii. Już nie mówiąc o racjonalizowaniu, że niektóre "nie" są tylko na pokaz, a nie naprawdę. Większość rozwiązań fabularnych jest ponadto bardzo schematyczna, ale na przykład opis zdarzeń w szpitalu i na komisariacie jest naprawdę niezły i podejrzewam, że jeszcze ciągle w niektórych okolicznościach to ofiara gwałtu jest poddawana osądowi, a jej słowa podaje się w wątpliwość. I tylko za to daję ostatecznie trójkę, bo tak w ogóle to moim zdaniem czas tego typu dzieł już przeminął.

📖🐲

9/52

9/52

Bardzo dobra pozycja. Akcja, bohaterowie, opisy... wszystko jak najbardziej na plus. Czasami czyta się z ciężkim sercem, gdyż nie brakuje tutaj trudnych sytuacji. Jedynie "egzorcyzmy" mogły potrwać troszkę dłużej, bo tak odnosi się wrażenie, że ich romans został bardzo skrócony i przyspieszony na koniec.
W głównej mierze książka opiera się raczej na tragicznej przeszłości i drodze do zemsty, ale nie odbiera to wcale uroku całości. Polecam.

W głównej mierze książka opiera się raczej na tragicznej przeszłości...

Na wstępie napiszę, że śmiało mogę polecić.
Opowiada o kruchości ludzkiego ciała i duszy, o pracy nad sobą, nad swoimi emocjami i odgrodzeniem przeszłości od teraźniejszości. Dwoje bohaterów z ciężką przeszłością, nie mi osądzać, która była gorsza... ale takie zakończenia bardzo lubię! :)

Na wstępie napiszę, że śmiało mogę polecić.

Szok, szok i jeszcze raz szok. Stopień podłości mężczyzn w tej książce dobiega zenitu. Jak można być aż tak do szpiku kości złym, zepsutym gnojem???!!! Niby karma wraca i wszystkich ich dopadła, ale za to co zrobili, moim zdaniem kara była o wiele za słaba. Brakowało mi prawdziwej zemsty na wszystkich trzech. W zasadzie Jade zemściła się tylko na Neilu i jego ojcu. Reszta "sama" się wykończyła. A Neil to po prostu psychopata, inaczej nie da się tego określić. Podziwiam główną bohaterkę, że wytrzymała to wszystko. Na co dzień widziała swoich gwałcicieli i jeszcze w dodatku wyszło, że to ona się z nimi puściła. No ręce opadają. Została z tym wszystkim sama, jej "madka" od siedmiu boleści...cytuję: "jak mogłaś DAĆ się zgwałcić...." no ludzie...i jeszcze sugerowała, że ma się z jednym z nich chajtnąć!!!! Najlepiej z Neilem, bo jest bogaty. To już przechodzi ludzkie pojęcie!!! Następna "super" osoba Donna Dee, pseudo przyjaciółka, całe życie zazdrosna o Jade. Podłość ludzi w tej książce jest naprawdę wstrząsająca. Bardzo żal było mi Gary'ego, kurde po prostu opadła mi szczęka, jak to przeczytałam. To wszystko co przeszła Jade, to odrzucenie przez wszystkich i strata bliskich, mało kto potrafiłby się z tego ponieść. Książka wzbudza bardzo dużo skrajnych emocji, przede wszystkim gniew, złość i bezradność. Ciężko się oderwać. Polecam!!!

czytadełko i nic więcej.

czytadełko i nic więcej.

Ciekawy pomysł na książkę, nieźle rozegrane, świetnie opisane uczucia, dobra akcja, dobrze wykreowani bohaterowie... Same plusy. Czyta się z zapartym tchem, nie można się oderwać. Szkoda tylko, że opis z tyłu zdradza w sumie za dużo. ;) No i czasami wkurzało mnie przerywanie u akcji jednego bohatera w takim momencie, że nie można było się oderwać, a na rozwój jego losów trzeba było czekać kilka rozdziałów. Jednak i tak polecam. ;)

Polecam

Polecam

Bardzo wciągająca historia młodej kobiety, której brutalnie odebrano młodość. Bohaterka wzbudza sympatię od pierwszych stron. Czytając tą książkę zastanawiałam się jak wiele może los rzucić na barki jednego człowieka ? Bardzo rozbudowana fabuła, wiele postaci, wiele wątków. Wkurzamy się, że jej losy ludzi zależą od ludzi, którzy mają władzę, pieniądze. Książka bardzo mi się podobała, ale trochę zabrakło mi normalnych odruchów ludzkich ludzi, którzy zostali bardzo skrzywdzeni. Postacie złe są tylko złe, bohaterzy pozytywni niemal krystaliczni. Książka jest trochę przewidywalna, ale polecam.

Książka do połowy jest wstrząsająca. Późniejsze losy bohaterki to dążenie do osiągnięcia sukcesu i zemsta na gwałcicielach. Jest też trochę romansu jak z harlequina. Przy końcu jak dla mnie jest zbyt naiwna, ale i tak warto przeczytać

• Sandra Brown
  • Romans