Szmaragdowa zjawa

powieść historyczna
Instytut Wydawniczy PAX
1988-01-01
1988-01-01

Podobnie jak poprzednia pozycja „sagi polskiej” – „Cień księdza Piotra” – „Szmaragdowa zjawa” to nostalgiczna podróż w przeszłość, świat znany z opowieści pradziadków i dziadków. Akcja rozpoczyna się przed wybuchem pierwszej wojny światowej, a kończy tuż po wybuchu drugiej. Autorka opisuje wydarzenia znane jej z życia matki, jak i swe własne. W interesujący sposób...

• L. polska
  • Dawno temu przeczytane
  • Klasyka

Dodaj cytat z książki Szmaragdowa zjawa