Niepokorny. Jego Walka

Okładka książki Niepokorny. Jego Walka Jay Crownover
Okładka książki Niepokorny. Jego Walka
Jay Crownover Wydawnictwo: Amber Cykl: Naznaczeni Mężczyźni (tom 3.1) literatura piękna
Naznaczeni Mężczyźni (tom 3.1)
Rome: A Marked Men Novel
Amber
2014-10-02
2014-10-02
2014-01-07
Anna Hikiert-Bereza
niepokorny walka miłość trauma wojsko

Uwielbiam Core. Jest pyskata, nie da sobie wejść na głowę i niesamowicie dba o swoich przyjaciół. Rome z kolei zaskarbił sobie moje serce już w pierwszym tomie. Teraz w prawdzie zmaga się z okropną traumą ale to wspaniały facet. Razem Cora i Rome tworzą coś świetnego. Kto projektował okładki do tej serii miał nie po kolei w głowie. Najpierw chyba wypadałoby poznać bohaterów.

69/2022

ROME I CORA

Piękne i wzruszające uczucie leczy lęk i poczucie winy dwojga młodych ludzi...

Dziewczyna, która pomaga wszystkim dokoła siebie, ale nie ma szczęścia. I żołnierz z PTSD, który stara się żyć na nowo po powrocie z misji. Dzieli ich wszystko, a połączy miłość i walka o swoje szczęście.

69/2022

ROME I CORA

Piękne i wzruszające uczucie leczy lęk i poczucie winy dwojga młodych ludzi...

Gdybym czytała tę książkę 8 lat temu to byłabym zachwycona. Teraz doczytałam pierwszą część i nie zamierzam sięgać po kolejną.
Historia jak każda inna - facet ze smutną, traumatyczną przeszłością i kobieta, która ma go uratować. Przewidywalność fabuły byłaby do zniesienia, gdyby nie język - potoczny, chaotyczny, czy faktycznie ludzie tak mówią?

Ostatecznie czytało się to szybko, ale jak szybko przyswoiłam treść, tak samo szybko zdążyłam o tej książce zapomnieć.

Ostatecznie czytało się to...

Ledwie zdołałam doczytać do końca pierwszą część i nie zmierzam czytać drugiej. Nie wiem skąd wzięły się takie wysokie oceny.

Na półkach: , , , , , ,

Walczył o bezpieczeństwo kraju. Czy po służbie zawalczy o siebie?

Walczył o bezpieczeństwo kraju. Czy po służbie zawalczy o siebie?

Zdecydowanie najlepsza część, świetni bohaterowie.

Zdecydowanie najlepsza część, świetni bohaterowie.

Czyli tom 3.1 i 3.2 #Rome
Rome jest starszym bratem Rule'a i byłym wojskowy, który cierpi na PTSD (Zespół stresu pourazowego) oraz obwinia się o śmierć jednego z bliźniaków. Niestety wyładowuje swoje emocje na najbliższych raniąc ich przy tym. Cora pracuje z Rule'm oraz resztą ekipy w salonie tatuażu Phila, czyli u wuja Nasha (Phil zebrał tych wszystkich złamanych emocjonalnie ludzi i dał im szansą na nowy początek i godne życie),gdzie zajmuje się umawianiem sesji z klientami, płatnościami i robieniem kolczyków. Jest drobna, słodka, kolorowa niczym egzotyczny kwiat oraz nad wyraz lojalna wobec swojej przyszywanej rodziny odrzutków, przez co stara się pomagać jak może. Rome i Cora spotykają się po raz pierwszy na grillu u Rule'a oraz Shaw z okazji ich zaręczyn. Dochodzi do spiny miedzy dwojgiem naszych głównych bohaterów, ale jak można się od początku domyśleć zaś połączy ich miłość, dzięki której oboje zawalczą i wygrają wojnę z demonami przeszłości. W moim odczuciu jest to ciekawy romans erotyczny, gdzie związek rozgrywa się (za przeproszeniem) od dupy strony, co tylko jeszcze bardziej umacnia ich w uczuciach. Jak można się domyślać po całej tej akcji w której polecam wam książki tej autorki uwielbiam bad boy'ów, tatuaże, piercing i lekkie erotyki, bo najzwyczajniej w świecie dobrze się przy nich bawię. Autorka jak zawsze kreuje ciekawe postaci, które mogły by istnieć w realiach naszego świata. Ta (oraz następna) część jak dotąd najlepiej pokazuje aspekt bycia patchwork family, czyli konceptu z którego słynie seria filmów "Szybcy i wściekli". Czytam tą serię już drugi raz, w trakcie śledzenia losów bohaerów czułam się tak jak bym
wróciła do wyimaginowanej rodziny/ domu rodzinnego.Za każdym razem jak wracam do tej serii uświadamiam sobie czego mi brakuje w literaturze, a czasem nawet w życiu (i nie mówię tu o seksie, serio),czyli tej lekkości, pozytywnych uczuć, miłości i nutki szaleństwa. Obecnie mimo upływu czasu nadal jestem zakochana w całej ekipie, w jej różnorodności i spójności, innymi słowy kocham ten świat o .te postaci. Ogromnie polecam (najbardziej w okresie letnim lub na wakacjach w ciepłym kraju) (7/10⭐)

Czyli tom 3.1 i 3.2 #Rome

Kolejna świetna książka z serii.
Tym razem autorka mnie zaskoczyła w pozytywnym znaczeniu. Ta historia nie jest taka jak poprzednie, ale to nawet na plus, bo w końcu każdy ma inny charakter i inne problemy.
Bardzo przyjemnie się czyta. Polecam

Kolejna świetna książka z serii.
Bardzo przyjemnie się czyta. Polecam

Zastanawiam się czy ktoś z wydawnictwa w ogóle czytał te książki, bo okładki są totalnie od czapy. Jak można na okładce dać wizerunek "zwykłej" dziewczyny, kiedy w książce wielokrotnie podkreślone jest jak barwną postacią jest Cora. Że ma krótkie włosy, tatuaże i kolczyki. Nie mówię, że na zdjęciu musi być osoba jota w jotę identyczna, ale przydałoby się jakiekolwiek podobieństwo.

Co do samej historii, to nigdy nie byłam fanką pakowania ciąży w młode związki. Fakt, takie rzeczy się zdarzają, ale ja wolę historie w których ciąża nie jest czynnik wpływającym na dynamikę relacji.

Muszę przyznać, że relacja Rome'a i Cory jest mało wiarygodna. Podczas gdy w poprzedniej części dość często można było przeczytać o niesamowitym pociągu jaki odczuwali do siebie Jet i Ayden, tak tutaj tego nie ma. Ot znają się, wkurzają, jednej nocy po prostu się ze sobą bzykneli. Zabrakło w tym wszystkim jakieś przemyśleń i emocji.

Natomiast podoba mi się w tej historii pokazanie zmagań Rome'a. Nie tak łatwo jest wrócić do cywila i być zwykłym człowiekiem. Dobrze pokazane jest jak ciężko znaleźć sobie miejsce i czuć się pożytecznym, kiedy już się nie jest aktywnym żołnierzem.

Ciekawa jestem jak sobie nasza para poradzi w kolejnym tomie. Mam nadzieje że autorka zafunduje nam jeszcze trochę fajerwerków i dramatów, bo Cora w poprzednim tomach była cały czas mocno wyszczekana, a w swoim tomie jest ciuchutka i mam nadzieje że to się zmieni.

Jak na razie moja ulubiona część Naznaczonych mężczyzn. Uwielbiam Corę i uwielbiam Roma. Wiedzą,czego chcą od początku. Cieszą się z dziecka. Piękna historia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans
  • New Adult