Przegląd Końca Świata: Countdown

Okładka książki Przegląd Końca Świata: Countdown Mira Grant
Okładka książki Przegląd Końca Świata: Countdown
Mira Grant Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Przegląd Końca Świata (tom 0,5) horror
horror
Przegląd Końca Świata (tom 0,5)
Countdown (Newsflesh Novella)
Sine Qua Non
2014-06-30
2014-06-30
2013-08-01
9788379241927
Agnieszka Brodzik
zombie wirus apokalipsa infekcja blogerzy

Polecam

Polecam

Przedsmak trylogii Przegląd Końca Świata Miry Grant, Countdown czyli krótkie wprowadzenie do dalszych części historii.
Każdy kto kiedykolwiek czytał bądź oglądał jakiekolwiek dzieło związane z tematyką zombie zastanawiał się skąd wzioł się owy wirus i jak do tego wszystkiego doszło.
Atak chemiczny, zmutowany patogen czy też boska kara zapowiadająca sąd ostateczny, domysłów było wiele ale w większości przypadków autorzy pozwalają nam tylko domyślać się o powodach wybuchu epidemii.
Autorka zdecydowała się wprowadzić nas w świat żywych trupów od środka, od samego początku powstania tego co doprowadziło do końca...
Wirus był w środku każdego żywego człowieka który tylko czekał by się aktywować, jak zwykle o tym co było później zadecydował przypadek oraz splot niepomyślnych zdarzeń który doprowadził do tragedii ale i nowego początku...
A pomyśleć że jak to zwykle bywa ludzie chcieli dobrze a wyszło jak zwykle...
Witajcie w Przeglądzie Końca Świata...

Rewelacyjny prolog wydarzeń opisanych w następnych tomach.

Rewelacyjny prolog wydarzeń opisanych w następnych tomach.

1976

Przegląd Końca Świata czytałam parę lat temu, ale nie wiedziałam o istnieniu tego opowiadania, które pokazuje, co doprowadziło do wydarzeń znanych mi z trylogii.

Przeważnie przy opowiadaniach kręcę nosem, że są za krótkie, ale to było bardzo dobre. Czytałam je wciśnięta w fotel i z zapartym tchem śledziłam przebieg wydarzeń. Chociaż spędziłam z bohaterami niewiele czasu, nie byli mi obojętni. Nie wszystkim udało się przeżyć i te śmierci bardzo mnie poruszyły.

Mira Grant po raz kolejny mnie nie zawiodła. Jestem totalnie oczarowana tym opowiadaniem, dopowiedziało pewne kwestie i sprawiło, że chcę powrócić do trylogii, która po niej nastąpiła. Jeśli jeszcze nie znacie tego cyklu, zacznijcie najlepiej od tego opowiadania. Z tego, co wiem, jest wydane tylko jako e-book.

Często mam wrażenie, że jakieś opowiadania są tylko skokiem na kasę. W tym przypadku tak nie było, choć zabrakło mi wątku dotyczącego Shauna i Georgii. Z jednej strony rozumiem, dlaczego ich tam zabrakło, ale z drugiej strony chętnie bym się z nimi spotkała i przekonała się, jak wyglądało ich życie przed trylogią.

www.czytelnia-mola-ksiazkowego.pl

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Nie mogłam podarować sobie tej pozycji - po prostu musiałam ją przeczytać. Dla fana trylogii Miry Grant owa nowelka jest niczym wisienka na bombowym torcie. Serio!

Kalendarium otwiera spotkanie Amandy Amberlee ze swym wybawicielem - doktorem Wellsem. Dziewczyna, chora niegdyś na białaczkę, jest obecnie w pełni wyleczona, dzięki remedium o nazwie Marburg EX189, które lekarz stworzył właśnie dla niej. Jak się okazuje, przypadek Amandy Amberlee jest początkiem końca ludzkości. W innym zakątku na świecie, w Wirginii, trwają prace nad szczepionką, która ma za zadanie eradykować przeziębienie. Gdy Armia Wybawienia kradnie dorobek życia Alesandra Kellisa i rozpyla go w atmosferze, dzieje się coś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć. Oba szczepy mutują, łącząc się i sprawiając, że umarli zaczynają powstawać z grobów! Tak oto powstał śmiertelny wirus Kellis-Amberlee. [...]

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Bardzo zgrabny prolog. Trylogia oczywiście wyjaśnia, jak wybuchła epidemia i jak to wyglądało dwadzieścia pięć lat wcześniej, ale miło było poczytać o tym dokładniej, bo sam pomysł na to, w jaki sposób doszło do Powstania był interesujący.

Cofamy się zatem do roku 2014, gdzie doktor Wells stworzył skuteczne lekarstwo na raka, a doktor Kellis pracował nad lekarstwem na przeziębienie. Niestety efekty pracy przez tego drugiego zostały skradzione, jeszcze przed przeprowadzeniem badań na ludziach i wirus rozpylono w atmosferze. Skutecznie leczył przeziębienie, niestety w połączeniu z remedium stworzonym przez dr Wellsa mutował i stał się fatalny w skutkach.

O początkach Powstania. Bez przeciągania, lania wody, przedłużania. Informacje, które w dobry sposób uzupełniły trylogię. Troszkę również o przybranych rodzicach Shauna i Georgii i o przerażającej stracie ich biologicznego syna. Krótko, zwięźle i na temat.

Fajne opowiadanko wyjaśniające (tylko po części, bo język tamtejszych laborantów nie jest u mnie do końca płynny) powstanie zombie. Ogólny sens jest zrozumiały. Jak dla mnie zabrakło tam bezpośredniego wątku, gdzie Stacy Manson strzela do swojego syna, czyli gest dzięki któremu blogosfera weszła na nowy poziom oraz utworzyła głównych bohaterów nimi. Już całkowicie bym była spełniona z tej historii, gdyby autora umieściła w tym tekście adopcje młodych Mansonów.
Ze względu na brak tych dwóch wątków daje 8 gwiazdek.

Przeczytana przeze mnie jako ostatnia, chyba niezgodnie z chronologią, ale nie żałuję. Dla mnie to była taka kropeczka nad i.

1997

po przeczytaniu stwierdzam ze zagłębię się z pewnością w ową lekturę.

po przeczytaniu stwierdzam ze zagłębię się z pewnością w ową lekturę.

Przeczytałem po całej serii i chyba miałem ochotę na trochę bardziej trzymającą w napięciu opowieść wprowadzającą jak to zomibie zawładneli światem. Wyszlo krótkie klaendarium, dopracyzowujące informacje z pierwszego tomu, a można było się poksić o trochę akcji, napięcia itp.

• Do kupienia
  • Ebooki