Przepowiednia Synów Słońca

Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kroniki Archeo (tom 7) literatura dziecięca
Zielona Sowa
peru
Kroniki Archeo (tom 7)
literatura dziecięca
peru

Jako dziecko uwielbiałam Indiane Jonsa i ta książka przygodami go przypomina. Dzieciaki i ich opiekunowie mają niesamowite przygody, a ich odkrycia są wręcz niemożliwe. I co z tego, skoro na tym polega pobudzenie wyobraźni. W książkach wszystko staje się możliwe. Mój syn nie może się doczekać, aż zacznę czytać mu kolejną część.

Z tomu na tom seria zdaje się coraz lepsza. Intrygi, ciekawe zagadki oraz różne zwroty akcji. Po prostu dobra książka. Jedyne co mnie martwi to osadzenie w niej małych dzieci jako bohaterów. Ale jak inaczej dzieci miałyby się z nimi utożsamić ?

Główni bohaterowie spędzają wakacje u lady Carnavon. Ich rodzice wyjechali na wykopaliska do Chin, a tu nagle dostają w środku nocy telefon od swojej opiekunki Ofelii , która zostaje porwana w Peru. Na wyprawę wyruszają również jest lady Carnarvon, a także stary przyjaciel dzieci, detektyw Archer. Niestety, sprawy nie idą zbyt dobrze. Pani Stelmaszyk nadal trzyma wysoki...

Spodobał mi się pomysł połączenia kilku książek. Polecam.

Przeczytałam całą serię, super!

Zaginione miasto, zapomniana legenda i przyciągające do siebie złote bogactwa... A to wszystko w niebezpiecznej dżungli koło Peru.
Siódmy tom Kronik Archeo nie daje chwili wytchnienia, z każdą chwilą zagłębiamy się w zakamarkach lasów równikowych i musimy poradzić sobie z przeciwnościami losu, jakie daje nam nie tylko natura, ale nieproszeni goście...
Jedna z lepszych...

Pamiętacie jeszcze panne ofelię ? A jego ojca ? panna ofelia nie pamie ta więc idzie na poszukiwanie z : grupkądetektywów czyli rodzeństwo gardnerów i ostrowskich , detektyw archer (ze swoim kwiatkie który we mnie zbudził dużo radości . Jeszcze go pamiętacie ?),przewodnik.
Niestety rodzice i kasztelan nie uczestniczyli gdyż mieli na głowie jak się wydostać z wężienia.
...

Wakacje byłyby nudne, gdyby nie telefon od panny Ofelii, która w bardzo krótkiej rozmowie informuje przyjaciół, że została porwana. Wszystko byłoby prostsze, gdyby rodzice nie siedzieli w chińskim więzieniu posądzeni o morderstwo! Na szczęście jest jeszcze Gordon Archer i jego ukochany Watson. Młodzi Ostrowscy wraz Gardnerowami ruszają tym razem do peruwiańskiej dżungli na...

1905

Ależ tego czytać się nie dało..

TA książka z Maratonu Czytelniczego zachęciła mnie do poznania innych książek z tej serii (którą muszę wreszcie zacząć czytać). "Przepowiednia..." sama w sobie jest interesująca. Szybko się ją czyta. Została napisana dobrym językiem. Poleciłabym ją każdemu:-).

Dyskusje

• Chcę w prezencie