Przepowiednia Synów Słońca

Okładka książki Przepowiednia Synów Słońca Agnieszka Stelmaszyk
Okładka książki Przepowiednia Synów Słońca
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kroniki Archeo (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Archeo (tom 7)
Zielona Sowa
2013-01-01
2013-01-01
peru

Okładka książki Sekret białej damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Fajna książka. Szybko się czyta. Ładne ilustracje. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Ładne ilustracje. Polecam

Książkę zaproponowała mi bibliotekarka. Żałuję, że zgodziłam. Bohaterowie - zero charakteru, po prostu kartonowe postacie. Fabuła - w niektórym momentach nie potrafiłam do końca w nią uwierzyć. Zero napięcia. Te wpisy w kronice archeo były zupełnie bez emocji, po prostu suchy opis wydarzeń i kilka słówek o tym, co Ania o nich myśli. Nawet w sytuacjach, w których bohaterowie odczuwają silniejsze emocje, ja, jako czytelnik, nie odczuwam ich ani trochę. Opis akcji praktycznie nie istnieje. Jedynym plusem, będącym jednocześnie minusem, jest postać detektywa. Nie polecam, według mnie szkoda czasu.

Kolejny tom fascynujących przygód Ostrowskich i Gardnerów. Poznajemy tu nowe miejsca i jak zwykle wątek edukacyjny jest widoczny. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich książek fabuła robi się trochę zbyt przewidywalna, jednak wciąż ta seria czymś zaskakuje. Jak zwykle humor i wątek edukacyjny. Książki Agnieszki Stelmaszyk utrzymują się na bardzo dobrym poziomie już od 7 tomów.

Świetna seria dla młodszych :) starsi świetnie mogą się bawić ja naprawdę bardzo polecam! Najlepszy tom z wszystkich 7 tomów

Polecam siódmy tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

Polecam siódmy tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

7 tom Kronik Archeo to zagadkowe połączenie historii takich krajów jak Chiny i Peru. Losy bohaterów to pasmo niebezpiecznych przygód, ale też duża dawka humoru, tym razem za sprawą Gordona Archera i jego wiernego ‘przyjaciela’.

Panna Ofelia poszukuje ojca, dzieci spędzają czas w posiadłości lady Ginevry, a rodzice piątki przyjaciół prowadzą badania archeologiczne na terenie Chin. Wszystkie te wątki zbiegają się jednak w całość, a wszystko za sprawą pewnego telefonu, który Bartek odbiera w nocy...

Przepowiednia synów słońca to przemyślana, odrobinę naciągana, ale dające wiele radości młodszym czytelnikom opowieść. Pani Stelmaszyk przyzwyczaiła już do tego, że przygody Gardnerów i Ostrowskich mają podobny schemat, ale mogę śmiało przyznać, że w siódmym tomie wcale nie są nudne i przede wszystkim pozwalają zatopić się ponownie we wspaniałym świecie historycznych odkryć.

Polecam! :)

Jako dziecko uwielbiałam Indiane Jonsa i ta książka przygodami go przypomina. Dzieciaki i ich opiekunowie mają niesamowite przygody, a ich odkrycia są wręcz niemożliwe. I co z tego, skoro na tym polega pobudzenie wyobraźni. W książkach wszystko staje się możliwe. Mój syn nie może się doczekać, aż zacznę czytać mu kolejną część.

Z tomu na tom seria zdaje się coraz lepsza. Intrygi, ciekawe zagadki oraz różne zwroty akcji. Po prostu dobra książka. Jedyne co mnie martwi to osadzenie w niej małych dzieci jako bohaterów. Ale jak inaczej dzieci miałyby się z nimi utożsamić ?

Główni bohaterowie spędzają wakacje u lady Carnavon. Ich rodzice wyjechali na wykopaliska do Chin, a tu nagle dostają w środku nocy telefon od swojej opiekunki Ofelii , która zostaje porwana w Peru. Na wyprawę wyruszają również jest lady Carnarvon, a także stary przyjaciel dzieci, detektyw Archer. Niestety, sprawy nie idą zbyt dobrze. Pani Stelmaszyk nadal trzyma wysoki poziom, a jej książki są ciekawe i wciągające. Wiele różnych wątków splata się w jeden główny, a my wciąż nie możemy się nadziwić, że kilka osób z Anglii, Chin, Polski i Peru może mieć dokładnie te same zamiary, oraz te same wskazówki, które pomagają w dotarciu do celu.

Spodobał mi się pomysł połączenia kilku książek. Polecam.

Spodobał mi się pomysł połączenia kilku książek. Polecam.

• Kroniki Archeo

Dodaj cytat z książki Przepowiednia Synów Słońca