Kto w Polsce ma HIV? . Epidemia i jej mistyfikacje

Krytyka Polityczna
Zdrowie medycyna AIDS
zdrowie, medycyna
Zdrowie medycyna AIDS

Książka z solidną podbudową faktograficzną (warsztat dziennikarski) i na dobrym poziomie językowo-stylistycznym; publikacja z pogranicza literatury faktu i eseistyki, poruszająca w warstwie emocjonalnej (ale bez tanich sensacji) i uświadamiająca wiele nie do końca oczywistych spraw.

Tej książki nie czyta się łatwo, to w dużej mierze jakieś pseudonaukowe bzdury, faktycznie mistyfikacje - grubymi nićmi szyte, nic się kupy nie trzyma, mnóstwo dat, nazwisk, dla kogoś kto nie siedzi w temacie - nieczytelne. A wzięłam sobie z biblioteki, bo leżała na wierzchu:) Kto czyta coś takiego?

Bardzo długo marzyła mi się ta książka. Może to jakiś beznadziejny przypadek, ale po raz kolejny sprawdza się moja teza, że geje piszą książki, które w 100% trafiają w mój gust. Strona językowa i konstrukcyjna a także zastosowanie genialnych metafor w publicystycznej pozycji - genialne. Zapoznałam się z tą książką bardzo pobieżnie, muszę też przyznać, że nie doczytałam jej...

bardzo dobra książka o HIV. niewygodne pytania, drążenie źródeł, wnioski, ciekawe i mocne tezy. lektura obowiązkowa - to wycinek polskiej hipokryzji.

Trudno w Polsce o bardziej obrośniętą miejskimi legendami tematykę niż HIV/AIDS. A jeszcze trudniej o kompendium, które by ten temat odczarowało za pomocą faktów i przystępnie opracowanych wyników badań naukowych. Książka Janiszewskiego też takim kompendium nie jest. Autor na początku zaznacza, że bardziej chodzi mu o pytanie niż udzielanie odpowiedzi. To raczej hifowa...

• HIV/AIDS
  • X - Kapuściński 2013/2014