Wrzesień 1939 na Kresach w relacjach

reportaż
Neriton
1999-01-01
1999-01-01
Kresy II wojna światowa kampania wrześniowa literatura faktu wspomnienia Wilno Grodno

Zbiór relacji naocznych świadków, z ostatnich dni polskich Kresów Wschodnich, staranny dobór powoduje, że czyta się "jednym tchem", całość robi przygnębiające wrażenie, nie zmienia to w żaden sposób faktu, że jest to ciekawa i pasjonująca lektura, możemy spotkać wiele ciekawych opowiadań, które skłonią nas do dalszego pogłębiania tematu i ... poszukiwania kolejnych lektur, mamy relacje z ostatnich dni 101 pułku ułanów ppłk. Jerzego Dąmbrowskiego "Łupaszki", relację Emila Karewicza z Wilna, informacje o walkach KOP, bitwie pod Kodziowcami i np. "powstaniu skidelskim" i wiele innych, które dokumentują epizody tragicznej wojny obronnej, przez strony przewijają się postacie, które dla czytelników zaznajomionych z tematyką nie będą obce, godna polecenia dla wszystkich chcących poszerzyć własną wiedzę

Czesław Grzelak Wrzesień 1939 na Kresach w relacjach Zobacz więcej