Kapitalizm. Nieznany ideał

- Tytuł oryginału:
- Capitalism: The Unknown Ideal
- Data wydania:
- 2013-03-18
- Data 1. wyd. pol.:
- 2013-03-18
- Liczba stron:
- 556
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788375066609
- Tłumacz:
- Jerzy Łoziński
- Wydawnictwo:
- Zysk i S-ka
- Tagi:
- kapitalizm polityka filozofia
- Tytuł oryginału:
- Capitalism: The Unknown Ideal
- Kategoria:
- popularnonaukowa
- Data wydania:
- 2013-03-18
- Liczba stron:
- 556
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788375066609
- Tłumacz:
- Jerzy Łoziński
- Seria:
- Antropos
- Tagi:
- kapitalizm polityka filozofia
Kapitalizm jest jedynym w dziejach ustrojem, który sprzyja istotom rozumnym, jest też jedynym moralnym ustrojem polityczno-gospodarczym.
Ayn Rand oraz obiektywiści podejmują wielką batalię w imię nowej moralności. W kolejnych, pełnych pasji artykułach wykazują, iż kapitalizm jest ideałem ciągle jeszcze nieznanym i dlatego grozi mu zagłada, gdyż nie dano mu szans wykazania swych racji, a opinia publiczna nie zna jego zasad, natury, dziejów i moralnej doniosłości.
Polityczna filozofia Ayn Rand, którą przepojone są jej bestsellerowe powieści, tutaj przedstawiona jest w szokująco bezkompromisowej ocenie najwybitniejszych umysłów naszej epoki, ocenie formułowanej przez „radykałów w służbie kapitalizmu”.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Dyskusje
Wypożycz z biblioteki
Cytaty
Jaki inny ustrój społeczny, dawny czy obecny, ma lepsze niż kapitalizm konto, co się tyczy jakiegokolwiek zła społecznego? Średniowieczny fe...
RozwińPotencjalnie rząd jest największym zagrożeniem dla ludzkich praw, gdyż to on ma monopol na użycie przemocy wobec bezbronnych z mocy prawa of...
RozwińPróba osiągnięcia dobra siłą jest podobna do zaprowadzenia kogoś do galerii malarskiej, ale po wcześniejszym wyłupaniu mu oczu.
Opinie [15]
Książka jest oczywiście wyrazem uwielbienia dla kapitalizmu, a co za tym idzie - dla praw przysługujących człowiekowi (przynajmniej takich jakie Rand uznaje). Dla sympatyków lewicy książka niewątpliwie będzie jawiła się jako szkodliwa, dla niektórych jako zwyczajnie propagandowa (w negatywnym wydźwięku). Ocenę wypada wyrobić samodzielnie. Myślicielka oraz jej sympatycy,...
więcej"A ponieważ wiedza, myślenie i racjonalne działanie są cechami jednostek, ponieważ to od jednostek zależy, czy chcą korzystać ze swoich rozumnych zdolności, czy nie, więc ludzkie przetrwanie wymaga, by Ci, którzy nie myślą, nie przeszkadzali myślącym."
więcejTylko ludzie, którzy są nieprzeciętnie pełni indywidualizmu i myślą niesztampowo pchają świat do przodu. Zdrowy egoizm i...
Eseje Ayn Rand od samego początku budziły we mnie olbrzymi szacunek. Utwór jest konkretny do granic możliwości, przedstawia zagadnienie całościowo oraz dementuje narosłe przez dekady mity wokół kapitalizmu na przykładach z kolebki tego systemu - USA. Pozycja jak najbardziej wskazana do rozmyślań o zdrowym funkcjonowaniu jednostki i warunkom, które najlepiej to umożliwiają.
Pokaż mimo toKsiążka obowiązkowa tylko dla politologów. Dobry czytelnik nie będący miałki intelektualnie, połapie się po kilkunastustronach, że to propaganda krwiożerczego kapitalizmu jeszcze wymieszanego z egoizmem. Dla mnie kapitalizm, socjalizm, komunizm są przeżytkami, wolę coś pośrodku.
Pokaż mimo toNa wstępie zaznaczmy dwa fakty - po pierwsze, znowu nie oceniam, z tych samych przyczyn, co "Cnotę Egoizmu". Po drugie, jeśli chodzi o ekonomię, może nie jestem kompletnym tłukiem, ale i najostrzejszym narzędziem w szopie nigdy nie byłem. Przynajmniej w tej kwestii.
więcejSkoro to mamy już za sobą, przejdźmy do konkretów. Chwaląc kapitalizm, Ayn Rand i jej współpracownicy...
Jeśli ktoś chce się zapoznać z poglądami i filozofią osławionej Ayn Rand, a nie ma siły zmierzyć się z którąś z jej obszernych powieści to ten zbiór artykułów jest dobrym wyborem. Książka zawiera teksty zarówno samej Rand jak i kilku jej współpracowników i zostały napisane w latach 60. Tematyka jest różna, znajdują się tam zarówno artykuły zajmujące się bieżącymi problemami...
więcejNie sądziłem że ktokolwiek może tak dobrze objaśniać wyższość wolności nad socjalizmem jak Fryderyk Bastiat, a jednak może. Książka to zbiór esejów Ayn Rand, Nathaniela Brandena, Alana Greenspana i Roberta Hessena, z których żaden się szczególnie nie wyróżnia - wszystkie są niezwykle wartościowe i napisane w przystępnym i zrozumiałym stylu.
więcejKtoś mi kiedyś powiedział że...
Kapitał - Nieznany ideał to książka od której postanowiłem
więcejrozpocząć swoją przygodę z ekonomią i wyjść spoza swojego kręgu podstawowej(?) wiedzy laika. Czy to się z tą książką mogło udać?
Tak. Poruszonych jest wiele nurtujących problemów i pytań
na które poszukujemy odpowiedzi otrzymując w zamian
spójne, konsekwentne, logicznie uargumentowane odpowiedzi.
Książkę czyta się...
To bez wątpienia świetna książka. 100% logicznych argumentów, które udowadniają, że kapitalizm to jedyny sprawiedliwy i moralny system. To przykre, jak wiele osób tego nie widzi i szkalują kapitalizm, bo przecież to "korporacje i wysysk i ludzie umierajo na ulicach!!11" A w głowie mają obraz dzieci pracujących w fabrykach i jakichś krajów typu Bangladesz i zawsze wszystko...
więcejSzanuję Randównę jak mało kogo. Tutaj właściwie nie ma tematów, z którymi możnaby polemizować. Sucha logika, fakt że odwołuje się do realiów lat 60. też jakoś tych argumentów nie umniejsza. Zwłaszcza, że wciąż mówimy o tym samym - szkodliwym etatyzmie i jego efektach, które wywołują jedynie negatywne działania. Podoba mi się, że AR ora tutaj takie rzeczy stricte zależne od...
więcej