Zwierzaki świata

Okładka książki Zwierzaki świata
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: National Geographic Seria: Zwierzaki świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Zwierzaki świata
National Geographic
2013-05-08
2013-01-01
Wojciechowska zwierzęta zwierzaki

więcej Więcej

Rewelacyjna książka! Są w niej zawarte opowieści o zwierzętach, gdzie zło przeplata się dobrem. Można w niej przeczytać o mrówkojadzie Carlito, orangutanie Happy, szczurku Balgirze, słoniczce Fusi i hipopotamowi Jessice.
Jedyne zastrzeżenie to papier, bo strasznie odbija światło i w niektórych miejscach nie do końca widać tekst.

Tę książkę dostałam bardzo dawno temu i już wtedy się w niej zakochałam.
Piękne historie o zwierzętach, które poruszają ważne problemy, a oprócz tego dużo ciekawych informacji <3
Dzisiaj przeczytałam "Zwierzaki świata" ponownie i odkryłam, że autorka napisała dwie kolejne części!
Już nie mogę się doczekać, aż będę miała je w rękach ^^

Niby ciekawe historie o zwierzetach, ale po przesluchaniu z dzieckiem audiobooka pozostal niesmak. Dobre wzorce i przyklady sa tu komentowane "na sile" jakby dzieci nie rozumialy niczego i zawsze potrzebowaly narratora . Nachalne promowanie fundacji i datków (ktore maly odbiorca ma wplacic oczywiscie po przekonaniu rodziców). Rozczarowanie. Duzo prawdziwsze z mojej...

Śliczna ksiązka, zresztą... jak każda tej autorki.

Na półkach: , , , ,

Świetna książka dla małych i dużych. Razem z mrówkojadem, szympansem, szczurkiem i innymi bohaterami, dzieci poznają świat zwierząt. W przystępny sposób Martyna Wojciechowska porusza wiele ważnych i trudnych problemów. Kłusownictwo, troska o środowisko, a nawet samotne rodzicielstwo, czy strata bliskiej osoby, są tu przedstawione w sposób zrozumiały dla młodego czytelnika....

Świetny audiobook. Bardzo ciekawy. Idealny do posłuchania z dzieckiem, bo Martyna porusza też trudne tematy, dzięki czemu dzieciak może się więcej nauczyć. Naprawdę warto.

Martyna Wojciechowska to piękna, odważna i silna kobieta.
Stworzyła książki dla dzieci, które są napisane łatwym, mądrym językiem.
Kolorowe obrazki zachęcają do poznania świata zwierząt, a także pokazują, że autorka kocha podróżować i dzielić się wrażeniami z innymi. Myślę, że seria: "Zwierzaki świata" będzie świetna dla najmłodszych. Polecam.

Dla osób które lubią zwierzęta

Szczerze...Nie podobała mi się ta książka.

Jak nauczyć dziecko miłości i szacunku do przyrody? Na pewno dzięki tej książce się uda! Martyna wraz z córką Marysią opisują przygody Martyny w trakcie podróży po różnych kontynentach. Autorka ukazuje nam różnorodność w świecie zwierząt, uczy dzieci dbania o przyrodę i zwierzęta oraz ukazuje, jak jesteśmy za nią odpowiedzialni.

• Audiobooki
  • Dla dzieci
  • Podróżnicze
  • 2018
  • 2014
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Zwierzaki świata