Nie chcesz wiedzieć

2013-02-12
2013-02-12
Elżbieta Spirydowicz
literatura współczesna

Książkę trudno mi jednoznacznie ocenić. Była ciekawa jednak strasznie przegadana. Kulminacyjna akcja to może ostatnie 50 stron. Z tego powodu miałam również przerwy w czytaniu bo już momentami się zastanawiałam czy w ogóle coś się zacznie dziać. Zakończenie nie powala...również nie rozumiem zachowania męża głównej bohaterki na samym końcu. Sama głòwna w kulminacyjnym momencie stwierdza że mąż jednak żyje i chciał wraz z kochanką przedstawić ją przed policją jako wariatkę. I to by była faktycznie genialnie zaplanowana akcja. Ale nie...mężowi nagle odbija i zamiast udawać że to jego żona zaatakowała w furii kochankę bo wydawało jej się że ta druga go zabiła to nagle zaczyna strzelać do policjantów i odsłania się ze swoimi zamiarami. Rozumiem że autorka już chciała kończyć opowieść ale zachowanie męża było dziwaczne. Skoro tyle lat misternie tkał intrygę to pękł na samym końcu kiedy już praktycznie osiągnął cel? Zakończenie bez sensu moim zdaniem...

Historia znakomita książki,ciągle się coś działo,dobra akcja i stopniowane napięcie.
Ogólnie dobry thriller psychologiczny.

Ogólnie dobry thriller psychologiczny.

„Nie chcesz wiedzieć” opowiada sztampową historię o żonie, z której wszyscy robią wariatkę i zupełnie niczym nie zaskakuje. Książka jest nużąca, fabuła ciągnie się bardzo powoli, może w okolicy dwusetnej strony coś się zaczyna dziać, przez co zniechęca do dalszej lektury. Przez cały czas powtarzane są i w kółko wałkowane te same fakty, które czytelnik już dobrze zna. Przemyślenia głównej bohaterki wyjątkowo denne, schematyczne, powtarzalne i ten beznadziejny wątek romantyczny. Książka mogłaby być o połowę krótsza, gdyby nie te rozciągnięte do granic możliwości zapychacze. Nie polecam, nie warto po nią sięgać, nie widzę żadnych plusów.

Nieco nudnawa, akcja długo się rozkręca. Koniec mało zaskakujący i według mnie nieco naciągany. Wystawiam jednak 7, bo książka dosyć przyjemnie się czyta, miejscami mocno wciąga, motyw tez jest dosyć interesujący. Dobra do poczytania w komunikacji

Miałam duże oczekiwania odnośnie tej książki. Już teraz wiem, że lepiej jest nie oczekiwać zbyt wiele, bo oczekiwania rodzą rozczarowania...

Historia bardzo pogmatwana, przez większość czasu nie działo się nic ciekawego. Jedynie końcówka mnie zaciekawiła. Mogło by być o wiele lepiej, a wyszło średnio. Więcej akcji i narrator w postaci Avy - byłoby z pewnością ciekawiej.

Ogólnie niestety bardzo przeciętnie...

Książka do połowy nudna, potem rozkręca się akcja.
Wydaje mi się, że już podobną treść gdzieś czytałam.

Książka do połowy nudna, potem rozkręca się akcja.
Wydaje mi się, że już podobną treść gdzieś czytałam.

fabuła i atmosfera podobna do pierwszej części Milenium: mroczna wyspa, bogata rodzina, tajemnice rodzinne
dobrze się czyta choć czasami brakuje akcji

dobrze się czyta choć czasami brakuje akcji

Dla mnie akcja zaczyna się po 200-stu stronach,

Dla mnie akcja zaczyna się po 200-stu stronach,

Skusiła mnie opinia Cobena na okładce. A moim zdaniem książka nie zasługuje na ochy i achy. Połowa książki jest taka nijaka, że miałam ochotę odpuścić. Potem troszkę się rozkręca aby znowu zawieść zakończeniem.

Za dużo wszystkiego... Jeśli połowę by się wycięło byłaby naprawdę książka na 10. Fajna historia, choć nierówna.

• Rok 2013