Nie chcesz wiedzieć

You Don't Want to Know
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Spirydowicz
literatura współczesna

Nieco nudnawa, akcja długo się rozkręca. Koniec mało zaskakujący i według mnie nieco naciągany. Wystawiam jednak 7, bo książka dosyć przyjemnie się czyta, miejscami mocno wciąga, motyw tez jest dosyć interesujący. Dobra do poczytania w komunikacji

Miałam duże oczekiwania odnośnie tej książki. Już teraz wiem, że lepiej jest nie oczekiwać zbyt wiele, bo oczekiwania rodzą rozczarowania...

Historia bardzo pogmatwana, przez większość czasu nie działo się nic ciekawego. Jedynie końcówka mnie zaciekawiła. Mogło by być o wiele lepiej, a wyszło średnio. Więcej akcji i narrator w postaci Avy - byłoby z pewnością...

Książka do połowy nudna, potem rozkręca się akcja.
Wydaje mi się, że już podobną treść gdzieś czytałam.

Dla mnie akcja zaczyna się po 200-stu stronach,

fabuła i atmosfera podobna do pierwszej części Milenium: mroczna wyspa, bogata rodzina, tajemnice rodzinne
dobrze się czyta choć czasami brakuje akcji

Rewelacyjny thriller trzyma w napięciu do końca 😊

Książka dość dobra. Chociaż dość szybko zaczełam podejrzewać kto stoi za zniknięciem małego Noaha. Jednak plus za to, że prawie do końca nie miałam pojęcia kto zabił trzy osoby.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Wątek kryminalny nie najgorszy, ale dość przewidywalny. Podobała mi się aura tajemniczości jaka panuje na zamglonej i smaganej wiatrami maleńkiej wysepce zamieszkałej przez członków jednej rodziny i pracowników posiadłości. Fajny klimat, choć brakowało mi nieco szybszego tempa akcji. Poza tym ok.

Lisa Jackson jest pisarką, z którą miałam już okazję zetknąć się wcześniej. Jej styl pisania jest dość charakterystyczny i dość dobry. Nie spodziewałam się jednak, że jej druga książka okaże się w pewnych schematach tak bardzo podobna do pierwszej, którą czytałam. Nieco zepsuło mi to odbiór całości, która jednak skonstruowana jest całkiem nieźle.

Bogata i nieco zdziwaczała...

Mega trzymająca w napięciu i niespodziewane zakończenie. Super!

Dyskusje

• 2013