W jednej osobie

biseksualizm LGBT AIDS zapasy transgenderyzm teatr HIV

Oficjalne recenzje i

Jeśli...

[ 49 ] Link do recenzji

Wspaniale było wrócić do Irvinga po latach. Pierwsze tak pogłębione studium biseksualności, zwłaszcza w męskiej odsłonie rzadko obecnej w dobrej prozie.

Talent Irvinga jest oczywiście niepodważalny, ale ta pozycja niestety była nudnawa. Wątki bohaterów ciekawe i wciągające, jednak otoczenie dziełami Szekspira (i nie tylko), cytaty, odniesienia - niestety nie dla mnie. Jednak wielbicielom wspaniałego Szekspira na pewno się spodoba.

Przygnębiająca.

Czytałam ją już dawno więc ciężko mi się wypowiedź w dłuższej formie, ale pamiętam, że bardzo mi się ona podobała i że była wartościową lekturą.

7/10 - ksiazka przeleżała na mojej półce długi czas. Podczas ostatnich porządków zmieniła miejsce „do przeczytania w najbliższym czasie” i jestem troszkę zła na siebie, że pozwoliłam jej tyle czekać.

Lektura obowiązkowa ze względu na tematykę, która dotyka nasze czasy w bardzo dużym stopniu. Tematyka, która walczy o swoje prawa - LGBT. Ogólnie nie jestem zwolenniczką...

"Kształtuje nas to czego pragniemy"
Ciekawa, ale raczej nie łatwa książka o życiu biseksualisty Billego Abbotta od dzieciństwa do dorosłości. Od czasów nietolerancji do....no własnie..., przydało by się pojęcie przeciwstawne, ale czy byłoby prawdziwe? Czy w obecnych czasach jesteśmy tolerancyjni?
Na czym polega nasza akceptacja? Czy tylko na nie przejawianiu wrogości?
Oj...

Ciekawość fabuły ginęła z strony na stronę...nie od początku ale gdzieś tak pod koniec. Zmęczyły mnie wszystkie gejowskie niuanse, wszystkie biseksualne opowieści wszystkie nieerotyczne przepełnione seksem szczegóły…. A jednak wcześniej- nim zaczęło to męczyć...przez wiele stron ..wciągało, podniecało, ciekawiło.

Niestety nie dałam rady.

Lubię książki Irvinga bo są "inne". Chociaż ta przypomina mi jego inne dzieła, dalej jest w pewien sposób inna. Na ten moment dla mnie druga najlepsza po "Garpie", no ale na razie jeszcze za mało przeczytałam. Więcej się nie wypowiem, bo przeczytałam tu już kilka innych (świetnych) recenzji, podzielających moje bardziej szczegółowe opinie w temacie tej książki. Po prostu...

Lubię książki, które rozszerzają moje horyzonty. I mimo, że nie spodziewałam się tego po "W jednej osobie", jestem naprawdę zadowolona z tego, że ta pozycja trafiła w moje ręce.
Bardzo ciekawa powieść o szukaniu własnego ja w czasach, gdy "własne ja" powinno się mieścić w ściśle określonych kanonach.
Książka również o przemijaniu, zmianach, miłości, szukaniu satysfakcji i...

Dyskusje

1 118