W jednej osobie

Oficjalne recenzje i

Jeśli...

Link do recenzji

2794 232 11

Wspaniale było wrócić do Irvinga po latach. Pierwsze tak pogłębione studium biseksualności, zwłaszcza w męskiej odsłonie rzadko obecnej w dobrej prozie.

Talent Irvinga jest oczywiście niepodważalny, ale ta pozycja niestety była nudnawa. Wątki bohaterów ciekawe i wciągające, jednak otoczenie dziełami Szekspira (i nie tylko), cytaty, odniesienia - niestety nie dla mnie. Jednak wielbicielom wspaniałego Szekspira na pewno się spodoba.

Przygnębiająca.

Przygnębiająca.

Czytałam ją już dawno więc ciężko mi się wypowiedź w dłuższej formie, ale pamiętam, że bardzo mi się ona podobała i że była wartościową lekturą.

7/10 - ksiazka przeleżała na mojej półce długi czas. Podczas ostatnich porządków zmieniła miejsce „do przeczytania w najbliższym czasie” i jestem troszkę zła na siebie, że pozwoliłam jej tyle czekać.

Lektura obowiązkowa ze względu na tematykę, która dotyka nasze czasy w bardzo dużym stopniu. Tematyka, która walczy o swoje prawa - LGBT. Ogólnie nie jestem zwolenniczką tego rodzaju literatury tym bardziej po przeczytanej „Małe życie”, która mnie bardzo zniechęciła tragizmem i tragizmem i jeszcze raz tragizmem. Przez którą nie mogłam się pozbierać.. a ta pozycja bardzo mnie przekonała i pozostawiła z otwartym umysłem na wspomniany temat.

Główny bohater Billy jest wyjątkowy pod wieloma względami. Wie kim jest, wie czego chce i wie o co walczy. Jsko dziecko wielbiciel książek, jako dorosły autor. Spotykają go różne trudności, ale swoją cierpliwością i spokojem potrafi sobie poradzić ze wszystkim. Pokazuje nam od dziecka jak to jest.. aż do poznaj starości. Lata 80-te jak LGBT to i AIDS... smutny finał dla wielu. Jedt tez przyjaźń ta najtrwalsza.

Ciężka lektura, ale warto poświecić czas i spojrzeć na oednf rzeczy innymi oczami..

"Kształtuje nas to czego pragniemy"
Ciekawa, ale raczej nie łatwa książka o życiu biseksualisty Billego Abbotta od dzieciństwa do dorosłości. Od czasów nietolerancji do....no własnie..., przydało by się pojęcie przeciwstawne, ale czy byłoby prawdziwe? Czy w obecnych czasach jesteśmy tolerancyjni?
Na czym polega nasza akceptacja? Czy tylko na nie przejawianiu wrogości?
Oj pojawiało się mnóstwo pytań w mojej głowie w trakcie czytania i wcale nie łatwo było udzielić odpowiedzi.
Życie Billego od kiedy jako nastolatek odkrył w sobie pociąg do niewłaściwych osób-jak sam określał, poprzez czasy wyzwolenia seksualnego ale też "wybuchu" AIDS.
Billy Abbott wzbudził moją sympatię i starałam się pomimo nikłej znajomości tematu wniknąć i starać się zrozumieć bardziej.

"Kształtuje nas to czego pragniemy"
Na czym polega nasza akceptacja? Czy tylko na nie przejawianiu wrogości?
Oj...

Ciekawość fabuły ginęła z strony na stronę...nie od początku ale gdzieś tak pod koniec. Zmęczyły mnie wszystkie gejowskie niuanse, wszystkie biseksualne opowieści wszystkie nieerotyczne przepełnione seksem szczegóły…. A jednak wcześniej- nim zaczęło to męczyć...przez wiele stron ..wciągało, podniecało, ciekawiło.

Niestety nie dałam rady.

Niestety nie dałam rady.

Lubię książki Irvinga bo są "inne". Chociaż ta przypomina mi jego inne dzieła, dalej jest w pewien sposób inna. Na ten moment dla mnie druga najlepsza po "Garpie", no ale na razie jeszcze za mało przeczytałam. Więcej się nie wypowiem, bo przeczytałam tu już kilka innych (świetnych) recenzji, podzielających moje bardziej szczegółowe opinie w temacie tej książki. Po prostu polecam :)

Lubię książki, które rozszerzają moje horyzonty. I mimo, że nie spodziewałam się tego po "W jednej osobie", jestem naprawdę zadowolona z tego, że ta pozycja trafiła w moje ręce.
Bardzo ciekawa powieść o szukaniu własnego ja w czasach, gdy "własne ja" powinno się mieścić w ściśle określonych kanonach.
Książka również o przemijaniu, zmianach, miłości, szukaniu satysfakcji i odchodzeniu.

Książka również o przemijaniu, zmianach, miłości, szukaniu satysfakcji i...