Sześć poetek irlandzkich

Jerzy Jarniewicz
Biuro Literackie
poezja
Jerzy Jarniewicz

Przepiękny wybór wierszy w kongenialnych przekładach Jerzego Jarniewicza. Ten tomik to porcja subtelnej, poruszającej najczulsze emocjonalne struny poezji. Niezwykle rzadko pojawiają się na naszym rynku tak znakomite zbiory poezji z kręgów anglosaskich. Warto mieć ten tom w swojej kolekcji.

Na półkach: , , , ,

,,Wiele pisarek irlandzkich zaczyna od krytycznego nicowania fałszywych wizerunków kobiecości w sztuce i mitologii, wprzęgniętych do ideologicznych i politycznych rozrachunków, od symbolicznego zburzenia patriarchalnych idoli, takich jak rzeźba Eire Herknera, których obecność nie pozwalała realnie istniejącym kobietom wyjść z cienia i przemówić własnym głosem.''

Czysta...

• 2015
  • Biuro Literackie
  • Poezja
  • Połezja & pokrewne rzeczy
  • Literatura irlandzka
  • Poezja

Dodaj cytat z książki Sześć poetek irlandzkich